کد خبر: 9676
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۶/ مهر/ ۱۳۹۴ - ۴:۱۳

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: برای فعال کردن و راه اندازی صنایع پایین دستی در استان خوزستان نیاز است که بخش خصوصی وارد عمل شود و صنایع پایین دستی قادر به ایجاد فرصت های شغلی زیادی در استان است. سیدنورالله حسن زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ۹۰ درصد سرمایه گذاری دراستان توسط واحدهای تولیدی و صنعتی بزرگ دولتی همچون فولاد، نیشکر و یا پتروشیمی است و بیشتر صادرات از این واحدها به صورت مواد اولید و خام است این رو راه اندازی و فعال کردن واحدهای صنعتی کوچک و پایین دست باعث افزایش تولید و اشتغال در استان خواهد شد. وی گفت: برای رونق بخشیدن به فعالیت صنایع کوچک و راه اندازی واحد صنعتی و تولیدی در استان باید بخش خصوصی توانمند وارد عمل شود، شرکت های تولیدی کوچکی همچون کاغذپارس و کارون استان که در حال رکود بودند توسط بخش خصوصی دوباره به راه افتادند و فعالیت خود را از سر گرفتند. حسن زاده بیان کرد: بخش خصوصی در استان های دیگر به خوبی ورود کرده است اما در خوزستان بخش خصوصی فعالیت قابل قبولی ندارد و اعتبارات مناسبی برای ساخت زیر ساخت های سرمایه گذاری در خوزستان…

 

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: برای فعال کردن و راه اندازی صنایع پایین دستی در استان خوزستان نیاز است که بخش خصوصی وارد عمل شود و صنایع پایین دستی قادر به ایجاد فرصت های شغلی زیادی در استان است.

سیدنورالله حسن زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ۹۰ درصد سرمایه گذاری دراستان توسط واحدهای تولیدی و صنعتی بزرگ دولتی همچون فولاد، نیشکر و یا پتروشیمی است و بیشتر صادرات از این واحدها به صورت مواد اولید و خام است این رو راه اندازی و فعال کردن واحدهای صنعتی کوچک و پایین دست باعث افزایش تولید و اشتغال در استان خواهد شد.

وی گفت: برای رونق بخشیدن به فعالیت صنایع کوچک و راه اندازی واحد صنعتی و تولیدی در استان باید بخش خصوصی توانمند وارد عمل شود، شرکت های تولیدی کوچکی همچون کاغذپارس و کارون استان که در حال رکود بودند توسط بخش خصوصی دوباره به راه افتادند و فعالیت خود را از سر گرفتند.

حسن زاده بیان کرد: بخش خصوصی در استان های دیگر به خوبی ورود کرده است اما در خوزستان بخش خصوصی فعالیت قابل قبولی ندارد و اعتبارات مناسبی برای ساخت زیر ساخت های سرمایه گذاری در خوزستان اختصاص نمی یابد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: در ۱۰ سال گذشته بالغ بر ۵۰۰ واحد صنعتی کوچک در استان تعطیل شد هرچند این روند طبیعی است و برخی صنایع کوچک در بلندمدت دیگر قادر به ادامه فعالیت نیستند.

وی با بیان اینکه دولت به واحدهای تولیدی که به بانک ها بدهی دارند فرصت دوباره داده است افزود: طبق دستور دولت واحدهای تولیدی که به بانک بدهی دارند اما همچنان فعال هستند باید از سوی بانکها حمایت شوند.

حسن زاده اضافه کرد: دو طرح در شهرستان دزفول مثل کارخانه روغن نباتی و خمیرمایه که دو طرح توسعه ای و صادراتی هستند در دستور کار سازمان صنعت، معدن و تجارت استان است.

تعداد واحدهای صنعتی و تولیدی خوزستان یک هزار و ۱۳۱ واحد است که از این تعداد ۷۶۶ واحد با ظرفیت اشتغال ۱۱ هزار و ۸۶۵ نفر فعال هستند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد دولت روحانی و سیاست هایش راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک