کد خبر: 10043
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۶/ مهر/ ۱۳۹۴ - ۵:۴۳

    خوزستان سرافراز: صبح امروز شهردار اهواز  در جلسه شورای معاونین در خصوص سیاست های تدوین بودجه ۹۵ شهرداری اهواز دستوراتی را به معاونین ارائه داد. سید خلف موسوی در خصوص استفاده حداکثری از ظرفیت های قانونی جهت افزایش ظرفیت منابع درآمدی موجود  گفت : با  اخذ معوقات درآمدی ، ایجاد ارزش افزوده بر املاک شهرداری و افزایش و ایجاد منابع جدید و بهره مندی از روشهای نوین تامین مالی مانند اوراق مشارکت، صکوک و جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی و مشارکتهای مردمی با در نظر گرفتن اثرات اقتصادی می توانیم لایحه بودجه شهرداری اهواز را به موقع ارائه دهیم. وی افزود:  این احکام در دیوان عدالت اداری بدون نگاه جامع به موضوع  اداره کلانشهرها که کار سخت و طاقت فرسایی است  صادر می گردد و باید این را بدانیم که ۳۶ در صد جمعیت کشور در کلان شهرها هستند و اداره آنها توسط شهرداری ها صورت می گیرد. شهردار اهواز ادامه داد: عمران شهری یکی از مولفه های موفقیت نظام حکومتی است و اگر شهرها آباد شوندموفقیتی برای کل نظام محسوب  می شود. وی با اشاره به تدوین سیاستهایی کارآمد جهت وصول مطالبات معوق و جدید از دستگاههای اجرایی گفت: باید با رایزنی یکسری از تبصره ها را…

moosavi

    خوزستان سرافراز: صبح امروز شهردار اهواز  در جلسه شورای معاونین در خصوص سیاست های تدوین بودجه ۹۵ شهرداری اهواز دستوراتی را به معاونین ارائه داد.

سید خلف موسوی در خصوص استفاده حداکثری از ظرفیت های قانونی جهت افزایش ظرفیت منابع درآمدی موجود  گفت : با  اخذ معوقات درآمدی ، ایجاد ارزش افزوده بر املاک شهرداری و افزایش و ایجاد منابع جدید و بهره مندی از روشهای نوین تامین مالی مانند اوراق مشارکت، صکوک و جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی و مشارکتهای مردمی با در نظر گرفتن اثرات اقتصادی می توانیم لایحه بودجه شهرداری اهواز را به موقع ارائه دهیم.

وی افزود:  این احکام در دیوان عدالت اداری بدون نگاه جامع به موضوع  اداره کلانشهرها که کار سخت و طاقت فرسایی است  صادر می گردد و باید این را بدانیم که ۳۶ در صد جمعیت کشور در کلان شهرها هستند و اداره آنها توسط شهرداری ها صورت می گیرد.

شهردار اهواز ادامه داد: عمران شهری یکی از مولفه های موفقیت نظام حکومتی است و اگر شهرها آباد شوندموفقیتی برای کل نظام محسوب  می شود.

وی با اشاره به تدوین سیاستهایی کارآمد جهت وصول مطالبات معوق و جدید از دستگاههای اجرایی گفت: باید با رایزنی یکسری از تبصره ها را برای کلانشهرها دائمی کنیم.  خوشبختانه با مراودات خوبی که در اجلاس کلانشهرها صورت گرفت می توانیم در تدوین لایحه برنامه ششم توسعه، نظرات خود را ارائه دهیم.

سید خلف موسوی در خصوص آسیب شناسی دلایل عدم تحقق ردیف سرمایه گذاری و مشارکت در بودجه مصوب سال ۹۴ خطاب به مدیران شهرداری اظهار داشت: مشکل ما در برآورد بودجه پروژه هاست. مدیران و شهرداران مناطق باید بودجه ای را که از قبل تدوین کرده به همراه بودجه جدید مطالعه کنند تا با آگاهی کامل و با بیان ریز هزینه مورد نیاز،  پیشنهاد انجام یک پروژه را ارائه نمایند.

شهردار اهواز در خصوص تجزیه و تحلیل و آسیب شناسی منابع درآمدی در سال ۱۳۹۴ عنوان کرد: در حال ایجاد اداره ای در معاونت فنی و عمرانی با عنوان اداره  برآورد هستیم که وظیفه اش تخمین دقیق پروژه های عمرانی است تا  مشخص شود که این مقدار اعتبار در یک پروژه صرف چه کارهایی می شود.

وی همچنین از مدیران شهرداری اهواز خواست: هر پروژه ای دارند جهت برآورد، آن را یا به مشاور  یا به معاونت فنی ارائه دهند تا برای مثال دو پروژه مشابه با هزینه های متفاوت عملیاتی نشوند.

موسوی در رابطه با رعایت اصل صرفه جویی  خاطرنشان کرد: باید با جهت گیری مصارف در راستای الگوی صحیح مصرف ضمن بهینه سازی منابع موجود در صرف ریال به ریال هزینه ها دقت شود تا در هر دوره نسبت به دوره پیشین رشد چشمگیری را در زمینه کسب درآمد در شهرداری شاهد باشیم.

موسوی ادامه داد: باید جهت بازپرداخت دیون و جلوگیری از ایجاد دیون و تعهدات جدید  پیش بینی های لازم صورت گیرد  و همزمان با کاهش هزینه های تنظیف، رفت و روب، حمل زباله، اجرائیات و… نسبت به  افزایش کیفیت خدمات شهری و توزیع عادلانه این خدمات  به شهروندان، ضمن ارتقای بهره وری اقدام لازم صورت گیرد.

سید خلف موسوی در خصوص ضوابط هزینه های عمرانی  عنوان کرد: باید  حداقل یک پروژه فرامنطقه ای در هر منطقه  تدوین گردد و  حداقل یک پروژه با قابلیت مشارکت و سرمایه گذاری در هر منطقه  برنامه ریزی شود .

وی ساماندهی و اولویت بندی در پیش بینی اعتبار به پروژه ها را با تاکید و اولویت بر اتمام پروژه های نیمه تمام اعلام کرد و افزود:  شاخص های توسعه جهت افزایش کارایی و بهبود وضعیت کمی و کیفی پروژه ها و توسعه شهر باید ارتقا یابد و بافتهای فرسوده نوسازی گردد و ناوگان حمل و نقل عمومی  توسعه یافته و سرانه های شهری بهبود یابد.

شهردار اهواز بر مناسب سازی محیط شهری جهت معلولین حرکتی و جسمی تاکید کرد و گفت:  توزیع عادلانه امکانات و تجهیزات شهری(حداقل هر محله یک پروژه) صورت بگیرد

ایشان ضمن ارائه توصیه هایی به مدیران ارشد شهرداری اظهار داشت: که پروژه های بزرگی در شهر اهواز آغاز کردیم مانند پل ولایت، تقاطع چهار شیر و تقاطع جواد الائمه و  زیر گذر شریعتی و اتوبا نهای که در حال احداث آنها هستیم که نکته اصلی در بهره برداری این پروژه ها مدیریت و کارآمدی است و هنر یک مدیر در ایجاد درآمد و مدیریت صحیح آن است.

سید خلف موسوی در پایان با اشاره به تلاشهای  مدیریتی صورت گرفته در شهرداری اهواز یادآور شد: بحمدالله  به دلیل مدیریتی که در شهرداری اهواز  صورت می گیرد و تلاش همه مدیران، تا کنون بحرانی در شهرداری اهواز نداشتیم.

 

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری اهواز/

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک