کد خبر: 10401
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۴/ مهر/ ۱۳۹۴ - ۳:۴۳

      خوزستان سرافراز: معاون اداری و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور کیفی سازی آموزش های ارائه شده به کار جویان و فراهم کردن مشارکت بخش خصوصی را رویکرد جدید این سازمان در دوره جدید عنوان کرد.  رهام کیایی روز پنجشنبه در آئین تکریم و معارفه مدیرکل جدید آموزش فنی و حرفه ای خوزستان افزود:اگر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بخشی از نظارت و وظایف غیرحاکمیتی خود را به آموزشگاه های آزاد واگذار کند، خودنظارتی و خودمدیریتی، بهبود امور و کیفیت کار را به هرماه دارد. وی اضافه کرد:یکی از موارد مصوب در سازمان به کارگیری نیروی انسانی درون سازمانی و یا آموزشگاه های آزاد در برگزاری آزمون های استانی است که باعث جریان چرخه مالی در سازمان می شود، در حوزه پژوهش نیز برگزاری آزمون های الکترونیکی به جای کاغذی با کمک بخش خصوصی و آموزشگاه های آزاد با هدف شتاب بخشی، کاهش هزینه ها و افزایش دقت، مدنظر سازمان قرار می گیرد. کیایی یکی از رویکردهای نوین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور را حمایت از آموزشگاه های آزاد در کنار رفاقت با آنها عنوان کرد و گفت:با اولویت قرار دادن رقابت و همکاری برای اجرای برنامه ها، در بسیاری موارد…

 

 

 

خوزستان سرافراز: معاون اداری و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور کیفی سازی آموزش های ارائه شده به کار جویان و فراهم کردن مشارکت بخش خصوصی را رویکرد جدید این سازمان در دوره جدید عنوان کرد.

 رهام کیایی روز پنجشنبه در آئین تکریم و معارفه مدیرکل جدید آموزش فنی و حرفه ای خوزستان افزود:اگر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بخشی از نظارت و وظایف غیرحاکمیتی خود را به آموزشگاه های آزاد واگذار کند، خودنظارتی و خودمدیریتی، بهبود امور و کیفیت کار را به هرماه دارد.
وی اضافه کرد:یکی از موارد مصوب در سازمان به کارگیری نیروی انسانی درون سازمانی و یا آموزشگاه های آزاد در برگزاری آزمون های استانی است که باعث جریان چرخه مالی در سازمان می شود، در حوزه پژوهش نیز برگزاری آزمون های الکترونیکی به جای کاغذی با کمک بخش خصوصی و آموزشگاه های آزاد با هدف شتاب بخشی، کاهش هزینه ها و افزایش دقت، مدنظر سازمان قرار می گیرد.
کیایی یکی از رویکردهای نوین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور را حمایت از آموزشگاه های آزاد در کنار رفاقت با آنها عنوان کرد و گفت:با اولویت قرار دادن رقابت و همکاری برای اجرای برنامه ها، در بسیاری موارد نیازی به بخشنامه نیست و یکی از اقدام های سازمان آموزش فنی و حرفه ای نیز، محدود کردن توسعه کمی مراکز و کارگاه های آموزشی و توجه بیشتر به توسعه کیفی است.
معاون اداری و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با بیان اینکه رویکرد سازمان، آموزش مهارتی به منظور ایجاد یا تثبیت شغل است، افزود:این سازمان در برنامهزمانبندی پنج ساله مراکز آموزشی را به دو برابر افزایش داد در صورتی که امکان سنجی و نیازسنجی برخی مراکز به خوبی انجام نشد.
کیایی توضیح داد:هم اکنون در شرایطی قرار داریم که برای احداث کارگاه با مشکل کمبود بودجه روبرو هستیم و بودجه های بسیاری در گذشته داشتیم که از آنها به خوبی استفاده نشد.
وی اظهار کرد:در ابتدای سال جاری با پیگیری هایی که صورت گرفت بودجه سازمان ۴۰درصد رشد یافت در حالی که میانگین رشد بودجه کشور حدود ۱۵ درصد بود، امسال می توان از مجموع هشت ردیف درآمدی پیش بینی شده افزون بر ۶۰۰میلیارد ریال درآمدزایی داشت.
مدیرکل جدید آموزش فنی و حرفه ای خوزستان نیز در این آیین گفت:توسعه آموزش فنی و حرفه ای لازمه توسعه استان است و ما بسترساز توسعه هستیم.
عبدالنبی سواعدی افزود: اگر این بسترسازی ها به موقع انجام نشود، مشکلات بسیاری را ایجاد خواهد کرد اما اگر به موقع محقق شود، معضل فقر و بیکاری تا حدی از بین می رود.
وی اضافه کرد: آموزش، مقدس و مهم است و آنجا که آموزش با معیشت مردم در ارتباط باشد اهمیت بیشتری می یابد، بنابراین باید به آموزش و تعلیم و تعلم از زاویه یک عرصه مهم نگاه کرد.
به گزارش ایرنا در این آئین با تجلیل از اقدمات رحمان قلاوند در ۱۰ سال تصدی این اداره کل، عبدالنبی سواعدی به عنوان مدیرکل جدید آموزش فنی و حرفه ای خوزستان معرفی شد.
سواعدی سابقه مدیریت اداره فنی و حرفه ای ماهشهر و دشت آزادگان را در پرونده خود دارد.

ایرنا/

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک