کد خبر: 10735
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۷/ آبان/ ۱۳۹۴ - ۳:۰۱

شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب بزرگترین شرکت تابع شرکت ملی نفت ایران دارای پنج شرکت بهره برداری نفت و گاز، دو شرکت خدماتی و دو شرکت تخصصی است.

خوزستان سرافراز: بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ظهر چهارشنبه به منظور بهره برداری از سه پروژه نفتی از طریق فرودگاه اهواز وارد این شهر شد.

در سفر یک روزه نامدار زنگنه به خوزستان قرار است واحد بهره برداری و نمکزدایی ۷۵ هزار بشکه ای میدان منصوری، کارخانه نمک زدایی میدان لب سفید، واحد بهره برداری و نمک زدایی هفت شهیدان مسجدسلیمان به بهره برداری برسد.
برای این پروژه ها که در حوزه عملیاتی و اختیارات شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب اجرا شده اند در مجموع دو هزار و ۴۱۴میلیارد و ۱۴۵میلیون ریال هزینه شده است.
شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب بزرگترین شرکت تابع شرکت ملی نفت ایران دارای پنج شرکت بهره برداری نفت و گاز، دو شرکت خدماتی و دو شرکت تخصصی است.
۹۰درصد تجهیزات واحدهای نمک زدایی و دیگر تجهیزات نفتی مناطق نفتخیز جنوب در داخل ساخته می شود.
این نخستین سفر وزیر نفت در مدت ۲۸ماه از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید به خوزستان است.
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب چندی پیش در گفت و گو با ایرنا از هدفگذاری برای افزایش ۶۰۰ هزار بشکه ای تولید روزانه نفت در این شرکت و آمادگی کامل برای رسیدن به این هدف در کوتاهترین زمان ممکن خبر داد.
به گفته بیژن عالی پور طبق برنامه ، پس از لغو تحریم ها این افزایش تولید نفت در یک بازه زمانی کوتاه مدت به تدریج انجام خواهد شد.
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب میزان تولید فعلی نفت در این مناطق را روزانه دو میلیون بشکه اعلام کرد و گفت: شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با برخورداری از مخازن نفتی عظیم قادر است تولید روزانه خود را به میزان تولید قبل از تحریمها یعنی حدود سه میلیون بشکه در روز برساند.
در این سفر برخی از معاونان وزارت نفت وزیر را همراهی می کنند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک