کد خبر: 10849
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۹/ آبان/ ۱۳۹۴ - ۰:۳۵

  به گزارش خوزستان سرافراز: همزمان با برنامه ایران برای حفاری ۱۰۰ حلقه چاه در میدان آزادگان جنوبی، یک دکل جدید حفاری در این میدان مشترک نفتی با عراق مشغول به کار شد.  با گذشت حدود ۱.۵ سال از کنار گذاشتن شرکت CNPCI چین از طرح توسعه میدان مشترک نفتی آزادگان جنوبی، حفاری ۱۰۰ حلقه چاه جدید در این میدان مشترک نفتی با عراق به شرکت های ایرانی واگذار شده است. بر این اساس هم اکنون حفاری ۴۰ حلقه چاه توسط شرکت ملی حفاری، ۴۰ حلقه چاه توسط شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و ۲۰ حلقه چاه توسط بخش خصوصی در این میدان مشترک نفتی در حال انجام است. منوچهر اسدی درباره آخرین وضعیت حفاری چاه های جدید در طرح توسعه میدان مشترک نفتی آزادگان جنوبی، گفت: هشتمین دکل سنگین حفاری در میدان مشترک نفتی ازادگان جنوبی مستقر شده است. مدیر پروژه حفاری میدان نفتی آزادگان جنوبی در شرکت ملی حفاری با اعلام اینکه دستگاه حفاری ۹۲ فتح از جدیدترین دکل های ملکی کشور بوده که به سامانه های تصفیه گل و مدیریت پسماند مجهز است، تصریح کرد: هم اکنون عملیات حفاری در میدان آزادگان جنوبی بر اساس برنامه تعیین شده از سوی شرکت مهندسی و توسعه نفت به عنوان…

 

به گزارش خوزستان سرافراز: همزمان با برنامه ایران برای حفاری ۱۰۰ حلقه چاه در میدان آزادگان جنوبی، یک دکل جدید حفاری در این میدان مشترک نفتی با عراق مشغول به کار شد.

 با گذشت حدود ۱.۵ سال از کنار گذاشتن شرکت CNPCI چین از طرح توسعه میدان مشترک نفتی آزادگان جنوبی، حفاری ۱۰۰ حلقه چاه جدید در این میدان مشترک نفتی با عراق به شرکت های ایرانی واگذار شده است.

بر این اساس هم اکنون حفاری ۴۰ حلقه چاه توسط شرکت ملی حفاری، ۴۰ حلقه چاه توسط شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و ۲۰ حلقه چاه توسط بخش خصوصی در این میدان مشترک نفتی در حال انجام است.

منوچهر اسدی درباره آخرین وضعیت حفاری چاه های جدید در طرح توسعه میدان مشترک نفتی آزادگان جنوبی، گفت: هشتمین دکل سنگین حفاری در میدان مشترک نفتی ازادگان جنوبی مستقر شده است.

مدیر پروژه حفاری میدان نفتی آزادگان جنوبی در شرکت ملی حفاری با اعلام اینکه دستگاه حفاری ۹۲ فتح از جدیدترین دکل های ملکی کشور بوده که به سامانه های تصفیه گل و مدیریت پسماند مجهز است، تصریح کرد: هم اکنون عملیات حفاری در میدان آزادگان جنوبی بر اساس برنامه تعیین شده از سوی شرکت مهندسی و توسعه نفت به عنوان مجری طرح توسعه میدان نفتی آزادگان در دست اجرا است.

این مقام مسئول با تاکید بر این که هم اکنون پیشرفت حفاری چاه های جدید نفتی میدان آزادگان جنوبی از مرز ۴۰ درصد عبور کرده است، اظهار کرد: هم اکنون ۶۰ درصد دکل های موجود در میدان آزادگان جنوبی شرکت ملی حفاری تعلق دارد.

وی با یادآوری اینکه پروژه حفاری ۴۰ حلقه چاه جدید در میدان نفتی آزادگان جنوبی اوایل سال ٩٣ از سوی شرکت متن به شرکت ملی حفاری واگذار شد و پروژه از مرداد ماه سال گذشته با استقرار اولین دکل کلید خورد، تاکید کرد: در این مدت حفاری ۱۹ حلقه چاه با موفقیت انجام گرفت و هم اینک حفر ۷ حلقه چاه در دست اجراست و با همکاری شرکت مهندسی و توسعه نفت پیشرفت اجرای پروژه با برنامه مطابقت دارد.

اسدی یادآور شد: حفاری در میدان آزادگان جنوبی به صورت کلید در دست اجرا و مراحل طراحی، مدیریت، تامین کالا و مواد و خدمات فنی و جانبی تخصصی از سوی ملی حفاری ارائه می شود.

مهر/

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک