کد خبر: 11106
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۲/ آبان/ ۱۳۹۴ - ۶:۳۴

    خوزستان سرافراز:مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از تحقق حفاری ۱۳۰ حلقه چاه اکتشافی از سوی این شرکت در بیش از سه دهه فعالیت در مناطق خشکی و دریایی کشور خبر داد. مهندس حیدر بهمنی در حاشیه امضاء قرارداد حفاری چاه اکتشافی با شرکت نفت خزر گفت:  شرکت ملی حفاری ایران در مدت پیش گفته موفق به حفاری ۳ هزار و ۸۵۰ حلقه چاه نفت و گاز شده که از این تعداد ۳ هزار و ۳۵۰ حلقه در خشکی و ۵۰۰ حلقه در دریا حفر و از مجموع آنها ۱۳۰ حلقه اکتشافی بوده است.    وی با بیان این که حفاری چاه های اکتشافی در قیاس با چاه های توسعه ای در بخش خشکی و دریا به دلیل ناشناخته بودن لایه های سازند و رفتار چاه دارای پیچیدگی های فنی و ریسک بالا و صرف وقت طولانی است، افزود: این عملیات با هدف ارزیابی و کسب اطلاعات مربوط به مخزن انجام می شود و حفاری یک حلقه چاه اکتشافی برابر چند حلقه چاه توسعه ای است. بهمنی در پیوند با این مطلب اظهار کرد: زمین شناسان پس از مطالعات مختلف و انجام آزمایش های متفاوت بر روی سنگ های رسوبی و عملیات لرزه نگاری به احتمال وجود نفت و…

bahmani942

 

 

خوزستان سرافراز:مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از تحقق حفاری ۱۳۰ حلقه چاه اکتشافی از سوی این شرکت در بیش از سه دهه فعالیت در مناطق خشکی و دریایی کشور خبر داد.

مهندس حیدر بهمنی در حاشیه امضاء قرارداد حفاری چاه اکتشافی با شرکت نفت خزر گفت:  شرکت ملی حفاری ایران در مدت پیش گفته موفق به حفاری ۳ هزار و ۸۵۰ حلقه چاه نفت و گاز شده که از این تعداد ۳ هزار و ۳۵۰ حلقه در خشکی و ۵۰۰ حلقه در دریا حفر و از مجموع آنها ۱۳۰ حلقه اکتشافی بوده است.   

وی با بیان این که حفاری چاه های اکتشافی در قیاس با چاه های توسعه ای در بخش خشکی و دریا به دلیل ناشناخته بودن لایه های سازند و رفتار چاه دارای پیچیدگی های فنی و ریسک بالا و صرف وقت طولانی است، افزود: این عملیات با هدف ارزیابی و کسب اطلاعات مربوط به مخزن انجام می شود و حفاری یک حلقه چاه اکتشافی برابر چند حلقه چاه توسعه ای است.

بهمنی در پیوند با این مطلب اظهار کرد: زمین شناسان پس از مطالعات مختلف و انجام آزمایش های متفاوت بر روی سنگ های رسوبی و عملیات لرزه نگاری به احتمال وجود نفت و گاز در یک نقطه پی می برند که تایید آن تنها با استقرار دکل و عملیات حفاری امکان پذیر است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: چاه هایی که قبل از تثبیت وجود نفت یا گاز حفر می شوند به چاه های اکتشافی معروف هستند و هنگام عملیات حفاری این نوع چاه ها و حتی پس از اتمام عملیات حفاری سعی می شود تا حد امکان اطلاعات دقیق تر از مخزن یا میدان نفتی کسب گردد زیرا فعالیت های توصیف و توسعه مخزن وابسته به این اطلاعات می باشد و ظرفیت مخزن و امکان تولید مطلوب و اقتصادی بودن آن با عملیات حفاری اکتشافی و توصیفی به دست خواهد آمد.

وی افزود: این شرکت با بهره مندی از متخصصان مجرب و تجارب ارزشمند در بیش از سه دهه فعالیت خود حفاری اکتشافی در میدان نفتی آزادگان که منجر به کشف یکی از ابر میدان های نفتی در جهان شد، حفاری اکتشافی در میدان نفتی آذز، سوسنگرد، کیش، گشو، رامین و … را در کارنامه فعالیت خود دارد.

وی در ادامه سیاست این شرکت را حمایت از شرکت های بخش خصوصی فعال در عرصه صنعت حفاری عنوان و اظهار کرد: حضور شرکت ملی حفاری ایران موجب گرم شدن مناقصات حفاری در کشور می شود.

بهمنی با تقدیر از تلاش های مستمر کارکنان شرکت ملی حفاری در پاسخگویی به نیازهای صنعت نفت گفت: این شرکت هم اکنون با ۷۵ دستگاه حفاری در بیش از ۱۰ استان کشور عملیات حفاری چاه های اکتشافی، توسعه ای و تعمیری را برعهده دارد و به افزون بر یکصد دکل حفاری خدمات تخصصی فنی و ویژه ارائه می دهد.

گفتنی است: مطالعات برای شناسایی ظرفیت های هیدروکربوری در استان گلستان در سال ٨٩ آغاز شد و به دنبال آن عملیات لرزه نگاری دو بعدی در این منطقه صورت گرفت که احتمال وجود هیدروکربور را قوت بخشید و انتظار می رود با حفاری اکتشافی در موقعیت صوفیکم گلستان این احتمال قطعیت یابد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک