کد خبر: 11143
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۳/ آبان/ ۱۳۹۴ - ۷:۲۸

با استقرار دومین دکل ناوگان شرکت ملی حفاری ایران ، عملیات حفاری چهارمین حلقه چاه توسعه ای در میدان نفتی آذر کلید خورد.

 به گزارش خوزستان سرافراز:مدیر پروژه حفاری میدان نفتی آذر در شرکت ملی حفاری ایران در این باره توضیح داد: این شرکت حفاری ۷ حلقه چاه در این میدان را برعهده دارد که تاکنون حفاری دو حلقه آن خاتمه یافته و یک حلقه در مراحل پایان کار  است.

مهندس مهران مفرشی گفت: استقرار دستگاه حفاری سنگین ۳۷ فتح در راستای شتاب بخشیدن به اجرای پروژه حفاری در این موقعیت صورت گرفته و این درحالی است که پیش از این دکل ۳۵ فتح نیز در میدان آذر مستقر و در مدار عملیات قرار داشته است.

وی با قدردانی از همکاری و همراهی مدیریت و مسئولان شرکت مهندسی و توسعه سروک آذر به عنوان کارفرمای طرح و تلاش مستمر کارکنان عملیاتی و پشتیبانی شرکت ملی حفاری در  اجرای عملیات حفاری این پروژه افزود: میدان نفتی آذر از نظر حفاری در سازند در ردیف  پیچیده ترین میدان های نفتی جهان قرار دارد.

مفرشی اظهار کرد: عملیات حفاری در این میدان که توسط متخصصان و کارشناسان ایرانی طراحی و  اجرا می شود به لحاظ  فشار طبقات، اطلاعات کم زمین شناسی و طبیعت ناشناخته بسیار دشوار است.

در عملیات حفاری طرح توسعه میدان مشترک نفتی آذر علاوه بر شرکت ملی حفاری ایران چند شرکت بخش خصوصی نیز مشارکت دارند. 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک