کد خبر: 11321
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۸/ آبان/ ۱۳۹۴ - ۴:۴۹

عضو هیئت رئیسه و ریاست کمیسیون عمران ، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اهواز مساله قطار شهری را موضوعی مهم اما مشکلی لاینحل اعلام کرد . دکتر جمشید سلحشور خواستار تشکیل جلسه ای خاص و اورژانسی با حضور معاونت عمرانی استاندار ، فرماندار ، پیمانکار سازمان قطار شهری ( شرکت کیسون ) و کارفرما جهت مرتفع سازی مشکل متروی شهر اهواز شد . سلحشور نقش قطار شهری را در پیشرفت شهر بسیار ارزنده ارزیابی نمود و گفت : سالهای مدیدی است که شاهد پیشرفت و ارتقای چندانی در روند ساخت پروژه طولانی مدت قطار شهری نبوده ایم و در پیگیریهای مکرر ، هر نهاد از دیدگاه نهاد دیگر مقصر شناخته شده است . وی ادامه داد : وقت آن رسیده است با تشکیل جلسه ای فوق العاده با حضور متولیان امر این مشکل بطور جدی دنبال شده و چاره اندیشی گردد . سلحشور در بخش دیگری از سخنانش به بازدید از ساختمان مهندسی عمرانی شهرداری تهران به مساله کیفیت بد آسفالت شهر اهواز اشاره نموده و اظهار داشت : آنجا برای زیرسازی آسفالت از بتن RCC رول کمپکت contreate ، بتن متراکم غلتکی استفاده می کنند که در بالا بردن کیفیت آسفالت و صرفه جویی در قیمتها مناسب است…

ImageHandler.ashx

عضو هیئت رئیسه و ریاست کمیسیون عمران ، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اهواز مساله قطار شهری را موضوعی مهم اما مشکلی لاینحل اعلام کرد .

دکتر جمشید سلحشور خواستار تشکیل جلسه ای خاص و اورژانسی با حضور معاونت عمرانی استاندار ، فرماندار ، پیمانکار سازمان قطار شهری ( شرکت کیسون ) و کارفرما جهت مرتفع سازی مشکل متروی شهر اهواز شد .

سلحشور نقش قطار شهری را در پیشرفت شهر بسیار ارزنده ارزیابی نمود و گفت : سالهای مدیدی است که شاهد پیشرفت و ارتقای چندانی در روند ساخت پروژه طولانی مدت قطار شهری نبوده ایم و در پیگیریهای مکرر ، هر نهاد از دیدگاه نهاد دیگر مقصر شناخته شده است .

وی ادامه داد : وقت آن رسیده است با تشکیل جلسه ای فوق العاده با حضور متولیان امر این مشکل بطور جدی دنبال شده و چاره اندیشی گردد .

سلحشور در بخش دیگری از سخنانش به بازدید از ساختمان مهندسی عمرانی شهرداری تهران به مساله کیفیت بد آسفالت شهر اهواز اشاره نموده و اظهار داشت : آنجا برای زیرسازی آسفالت از بتن RCC رول کمپکت contreate ، بتن متراکم غلتکی استفاده می کنند که در بالا بردن کیفیت آسفالت و صرفه جویی در قیمتها مناسب است .

وی افزود : این نوع بتن باعث بی نیاز شدن از مصالح بیس BASE و کاهش ضخامت آسفالت می گردد و نسبت به آب بند کردن زیرآسفالت مناسبتر است . پیشنهاد می گردد در چند خیابان از شهر اهواز نیز این روش بصورت پایلوت انجام شود .

رییس کمیسیون عمران شورای شهر اهواز راه حل مشکلات موجود شهر و شهرداری اهواز از نظر علمی سه روش عنوان کرد : روش قیاس که مطابق نظریه ارسطو از کل به جزء است . روش استقراء که از جزء به کل است . مانند نظریه فرانسیس بیکن که معتقد است اگر بتوان نیروهای خوبی را بکارگیری کرد به تدریج میتوان اوضاع را تا رسیدن به بالا بهبود ببخشید . روش تمثیل یعنی اینکه شهرمان را با شهرهای دیگر مقایسه کنیم مثلا اهواز را مشابه تهران کنیم هر چند که روش تمثیل زیاد کاربرد ندارد . زیرا شرایطی که باعث پیشرفت آن شهرها شده را نمیتوانیم در شهرمان پیاده سازی نماییم . بنابراین بهترین روشها تلفیق روش قیاس و استقراست . از نظر علمی اگر این دو روش را تلفیق کنیم می توانیم بسیاری از مشکلات شهر اهواز را مرتفع کنیم .

جمشید سلحشور در پایان به برنامه مهم ششم توسعه اشاره نموده و تصریح کرد : امسال آخرین سال برنامه پنجم توسعه ست . از سال ۹۵ برنامه ششم توسعه آغاز می شود . برنامه ای که در چارچوب سند چشم انداز بیست ساله تنظیم شده است و ما باید در جریان جهت گیریهای برنامه ششم توسعه باشیم . از معاونت محترم برنامه ریزی درخواست دارم اولا توجه ویژه ای به برنامه ششم داشته و ثانیا دوره هایی را در سطح شهرداری با توجه به وجود دانشگاه شهرداری جهت مدیران و معاونین شهرداری برگزار شود .

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک