کد خبر: 11349
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۹/ آبان/ ۱۳۹۴ - ۱:۳۴

  در جلسه اول تا سوم کیفرخواست ۲۳۷ صفحه‌ای این پرونده قرائت شد و در جلسات چهارم تا ششم رسیدگی به این پرونده نیز بیش از ۶۰ صفحه از دفاعیات ۲۰۰ صفحه‌ای بابک زنجانی متهم ردیف اول قرائت شد که در این جلسه نیز متهم به قرائت ادامه دفاعیات خود می‌پردازد. به گزارش خوزستان سرافراز،قاضی صلواتی ، “مرتضی تورک” معاون دادستان تهران را به منظور ارائه توضیحاتی در مورد توقیف، کارشناسی و ارزشیابی اموال بابک زنجانی به جایگاه دعوت کرد. – قاضی صلواتی، تورگ، معاون دادستان تهران را به منظور ارائه توضیحاتی در مورد توقیف، کارشناسی و ارزشیابی اموال بابک زنجانی به جایگاه دعوت کرد. – تورک، معاون دادستان تهران گفت: زنجانی از ابتدا جهت رد اموال فهرستی از اموال خود نوشت و به دادستانی ارائه کرد. در این لیست هیچ نامی از چاه‌های نفت وی در عراق و تاجیکستان و یا اموالی که وی در دو جلسه قبل دادگاه اعلام کرد نبود. دادستانی تهران هیاتی را به مالزی اعزام کرد، نماینده زنجانی به ما گفت: پول آب، برق، گاز و تلفن پرداخت نشده و ما حقوق نگرفته‌ایم، لطفا به ماکمک کنید. بنا به اظهارات نماینده زنجانی در مالزی منظور متهم نفتی از دفتر بانک FIIB در منطقه لاووان یک…

 

در جلسه اول تا سوم کیفرخواست ۲۳۷ صفحه‌ای این پرونده قرائت شد و در جلسات چهارم تا ششم رسیدگی به این پرونده نیز بیش از ۶۰ صفحه از دفاعیات ۲۰۰ صفحه‌ای بابک زنجانی متهم ردیف اول قرائت شد که در این جلسه نیز متهم به قرائت ادامه دفاعیات خود می‌پردازد.

به گزارش خوزستان سرافراز،قاضی صلواتی ، “مرتضی تورک” معاون دادستان تهران را به منظور ارائه توضیحاتی در مورد توقیف، کارشناسی و ارزشیابی اموال بابک زنجانی به جایگاه دعوت کرد.

– قاضی صلواتی، تورگ، معاون دادستان تهران را به منظور ارائه توضیحاتی در مورد توقیف، کارشناسی و ارزشیابی اموال بابک زنجانی به جایگاه دعوت کرد.

– تورک، معاون دادستان تهران گفت: زنجانی از ابتدا جهت رد اموال فهرستی از اموال خود نوشت و به دادستانی ارائه کرد. در این لیست هیچ نامی از چاه‌های نفت وی در عراق و تاجیکستان و یا اموالی که وی در دو جلسه قبل دادگاه اعلام کرد نبود. دادستانی تهران هیاتی را به مالزی اعزام کرد، نماینده زنجانی به ما گفت: پول آب، برق، گاز و تلفن پرداخت نشده و ما حقوق نگرفته‌ایم، لطفا به ماکمک کنید. بنا به اظهارات نماینده زنجانی در مالزی منظور متهم نفتی از دفتر بانک FIIB در منطقه لاووان یک اتاق و چند رایانه بوده است.

– معاون دادستان تهران در ادامه صحبت‌های خود اظهار داشت: برای هر یک از اموال بابک زنجانی کارشناس خبره‌ای از دادگستری انتخاب شده است. جلسات کارشناسی با حضور وکیل، خانواده، مدیران منسوبی زنجانی، اعضای هیات مدیره و کارشناسان برگزار می‌شد. زنجانی برای برخی از اموال خود از جمله فرش‌های منزل و لوازم اداری قیمت‌هایی را می‌گفت که مورد پذیرش کارشناسان خبره دادگستری نبود و وی برای اظهارات خود سندی هم نداشت.

– بابک زنجانی: می‌خواستم روز آخر دادگاه این موضوع را بگویم اما چون مجبورم کردید می‌گویم که من همین الان در حال حاضر ۲۲ میلیارد یورو پول نقد دارم. البته قرار بود روز آخر دادگاه و زمانی که آقایان می‌گویند زنجانی هیچ پولی ندارد، این مطلب را عنوان کنم.

– بابک زنجانی خطاب به معاون دادستان گفت: دلیل اینکه برایتان نوشتم حاضر نیستم ساعت، انگشتر، ۴ ماشین و ۲ موتور سیکلتم را به نفت بدهید این است که دوست ندارم ماشینم را زنگنه سوار شود و به مجموعه نفت برسد، این اموال را آتش بزنید اما به نفت ندهید.

– تورک: زنجانی مدعی است لوسترها، میز و لوازم اداری دفتر مرکزی وی ۴ میلیارد تومان می‌ارزد. متهم نفتی مدعی است لوسترهای دفترش ۱.۵ میلیارد تومان ارزش دارد؛کارشناسان این اعتقاد را ندارند. زنجانی برای دفتر خود ۴۰۰ میلیون تومان لوازم بدنسازی خریده بود.

– تورک گفت: زنجانی ملک ایران زمین را بزرگترین دارایی خود در ایران عنوان می‌کند. منبع پیش پرداخت خرید این ملک از دارایی وزارت نفت بوده است. زنجانی ارزش ملک ایران زمین را ۱۷۰۰ میلیارد تومان اعلام کرده است اما کارشناسان خبره دادگستری ارزش ان را ۷۰۰ میلیارد تومان اعلام کرده‌اند. ارزش کل دارایی زنجانی در ایران ۲۵۹۵ میلیارد تومان است. زنجانی از لیست ابتدایی ارائه شده به دادستانی ۴ دستگاه خودرو، یک ساختمان و ۳ ویلا را خارج کرد. زنجانی مدعی است ویلای لواسان که در لیست رد مال بوده متعلق به مادرش است و به همین خاطر از لیست رد مال، ویلا را خارج کردیم اما این ویلا همچنان در توقیف دادستانی است. هنوز انتقال قطعی سهام شرکت‌ها به وزارت نفت صورت نگرفته است. ۱۸ مورد از شرکت‌ها و دارایی‌های اقای زنجانی تحویل وزارت نفت شده است.

– زنجانی گفت: آقای تورک می‌گویید اموال من ۲۵۹۵ میلیارد ارزش دارد، لطفا این مبلغ را بردارید و باقی اموال را به خودم بدهید. تورک: این هفته جلسه‌ای داریم. وکیل بابک زنجانی: مجموعه دادستانی تهران با زحمات شبانه‌روزی کار کارشناسی را پیگیری کردند و ما از دادستانی در مورد ارزیابی اموال متشکریم، مشکل ما کارشناسی است.

– طفره چندین باره زنجانی از پاسخ به سوال رییس دادگاه/ قاضی صلواتی: اقای زنجانی قرار بود امروز در مورد منشا پول و شخص شیخ توضیحاتی ارائه کنید؛ شیخ کیست؟ با چه ضمانتی به شما وام ۱۵ میلیارد یورویی داده؟ اصلا شیخی وجود دارد؟/ زنجانی: چنانچه دادستانی می‌خواهد بداند که شیخ کیست برود در امارات شکایت کند تا بگویند شیخ کیست(!)/ توضیحات نجفی معاون دادستان تهران با استناد به قانون مجازات اسلامی

– نام شیخ ۱۵ میلیارد یورویی پرونده متهم نفتی مشخص شد. نجفی نماینده دادستان تهران: مدعی هستید “شیخ حشر” به شما اعتماد بسیار دارد. ایشان را به دادگاه بیاورید شهادت بدهد. بگویید شرکت این فرد کجاست؟ نام شرکتش چیست؟

– قاضی صلواتی: یک روز دیگر به شما برای ارائه مدرک محکمه پسند در مورد منشا ۱۵ میلیارد یورو و معرفی شیخ حشر فرصت می دهم. نجفی: به شیخ حشر بگویید به دادگاه بیاید. بابک زنجانی: لزومی ندارد شیخ حشر به اینجا بیاید. قاضی صلواتی: دادگاه می‌خواهد که شیخ حشر به دادگاه بیاید. بابک زنجانی: بله می‌آید.

– قاضی صلواتی: یک روز دیگر به شما برای ارائه مدرک محکمه پسند در مورد منشا ۱۵ میلیارد یورو و معرفی شیخ حشر فرصت می‌دهم.

نجفی:به شیخ حشر بگویید به دادگاه بیاید.

بابک زنجانی:لزومی ندارد شیخ حشر به اینجا بیاید.

قاضی صلواتی:دادگاه می‌خواهد که شیخ حشر به دادگاه بیاید.

بابک زنجانی:بله می آید.

– هفتمین جلسه علنی رسیدگی به اتهامات بابک زنجانی و دو مهتم دیگر پایان یافت.

جلسه بعدی فردابرگزارخواهدشد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک