کد خبر: 11497
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۳/ آبان/ ۱۳۹۴ - ۱:۰۵

به گزارش خوزستان سرافراز: مرحوم ابوترابی درباره دوران اسارت این سردار جان برکف می‌گوید: صارم طهماسبی از وفادارترین و عابدترین و مقاومت ترین برادران پاسدار و جانباز آزاده سرافزار به حساب می آمدند… روز یکشنبه ۲۴ آبان ماه ساعت ۱۵:۳۰ الی ۱۷ مراسم گرامیداشت ایشان در مسجد نور واقع در خیابان فاطمی است. سردار شهید صارم طهماسبی پس از سال‌ها فراق به هم‌رزمانش پیوست و در روزهای پیشین بر دوش مردم آبدانان تشییع و به خاک سپرده شد اما این مرد میدان‌های نبرد که بود؟  شهید سردار صارم طهماسبی جانباز ۷۰ درصد و آزاده سرافراز آبدانانی و هم رزم شهید چمران به تازگی با رهایی از درد و رنج دوران جانبازی با شکوهی خاصی بر دستان همشهریانش تشییع شد. سردار حاج صارم طهماسبی در سال ۱۳۳۳ در روستای سرابباغ از توابع شهرستان آبدانان دیده به جهان گشود که در سن ۶۱ سالگی به درجه رفیع شهادت نایل آمد. مرحوم حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی سالها پیش با حضور در آبدانان و دیدار با سردار طهماسبی برخی خاطرات خود از ایشان را به رشته تحریر در آوردند: «عزیز جانباز و پاسدار پر افتخار و آزاده متعهد سرافراز صارم طهماسبی با تمام وفاداری و رشادت، شهامت، اخلاص و ایمان، جانا و مالا و…

به گزارش خوزستان سرافراز:

مرحوم ابوترابی درباره دوران اسارت این سردار جان برکف می‌گوید: صارم طهماسبی از وفادارترین و عابدترین و مقاومت ترین برادران پاسدار و جانباز آزاده سرافزار به حساب می آمدند… روز یکشنبه ۲۴ آبان ماه ساعت ۱۵:۳۰ الی ۱۷ مراسم گرامیداشت ایشان در مسجد نور واقع در خیابان فاطمی است.

سردار شهید صارم طهماسبی پس از سال‌ها فراق به هم‌رزمانش پیوست و در روزهای پیشین بر دوش مردم آبدانان تشییع و به خاک سپرده شد اما این مرد میدان‌های نبرد که بود؟

 شهید سردار صارم طهماسبی جانباز ۷۰ درصد و آزاده سرافراز آبدانانی و هم رزم شهید چمران به تازگی با رهایی از درد و رنج دوران جانبازی با شکوهی خاصی بر دستان همشهریانش تشییع شد. سردار حاج صارم طهماسبی در سال ۱۳۳۳ در روستای سرابباغ از توابع شهرستان آبدانان دیده به جهان گشود که در سن ۶۱ سالگی به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

مرحوم حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی سالها پیش با حضور در آبدانان و دیدار با سردار طهماسبی برخی خاطرات خود از ایشان را به رشته تحریر در آوردند: «عزیز جانباز و پاسدار پر افتخار و آزاده متعهد سرافراز صارم طهماسبی با تمام وفاداری و رشادت، شهامت، اخلاص و ایمان، جانا و مالا و عملا از کیان اسلام و جمهوری اسلامی پاسداری و حراست کرده است.

ایشان از بهترین عزیزان پاسدار و جانبازان متعهد و مخلص و با صفا و با وفای انقلاب اسلامی است که در دوران اسارت به افسران و سربازان و درجه داران عراقی خون دل و به همه اسرای عزیز ما روحیه می دادند.

برادرمان آقا صارم با لباس مقدس پاسداری و پس از مفتخر شدن به افتخار جانبازی به اسارت دشمن بعثی جنایتکار درآمد و در بازجویی های اولیه شکنجه فراوانی را با شهامت متحمل شد و بدون کمترین ضعف و سستی در هنگام بازجویی، بر ریش فرمانده خبیث عراقی خندید و وقتی که آن فرمانده پست و بی رحم سیگار برگ به او تعارف کرد بشرط آنکه به سوالاتش جواب بدهد، این رزمنده دلاور مجددا بر عقل آن افسر فرمانده عراقی خندید و او دیوانه وار سوال کرد: چرا می خندی؟ مگر دیوانه شدی ؟ گفت نه، از این می خندم که شما دیدید که زیر شکنجه ها سخت و کشنده شما ۶۰۰ ضربه شلاق را تحمل کردم و به ملت و کشورم پشت نکردم، مگر ممکن است برای سیگار برگ دست به چنین خیانتی بزنم؟

وی را برای بازجویی به اردوگاه موصل ۲ (خبیر) که همه برادران مان در آن اردوگاه زیر بازجویی شدید بودند فرستادند و چند مرتبه هم برای بازجویی بیشتر و تخصصی تر به بغداد فرستادند که در یکی از این سفرها در بغداد با ایشان برخورد کردم.

در همه شرایط، نهایت تعهد و وفاداری را از خودشان نشان می داد و در عبادت و اخلاص همیشه نمونه و سرآمد بود.

با آنکه دشمن روی کلمه پاسدار، عبادت و نماز شب خواندن و روحیه بلند خدمتگزاران حساسیت زیادی نشان می داد، برادر عزیزمان آقا صارم در همه این امور ممتاز بود. عراقی ها از دیدن ایشان رنج می بردند و خون دل می خوردند و هر ایرانی آزاده متعهد به وجودش افتخار می کرد و بخوبی ها و ایمان و اخلاصش حسرت می بردند.

آنقدر دشمن روی ایشان حساس بود که چندین مرتبه ایشان را تبعید کرد و سه سال قبل از مبادله دشمن از همه اردوگاه ها ۱۵۰ نفر را بعنوان حزب الله خرابکار و به قول عراقی ها (پلاک قرمز) به تکریت تبعید کردند که وقتی به آنجا فرستاده شدیم، دشمن می خواست همه را بکشد.

آقا صارم هم در بین ما باز چون گذشته بعنوان متعبد، نماز شب خوان و خدمتگزار نستوه آنقدر وفاداری نشان داد که دشمن در یک برخورد با خشم و عصبانیت اظهار کرد: شماها می خواهید قهرمان پروری بکنید؟ من شما را از پای در می آورم.

پس از مدتی حدود ۲۵ نفر اسیر -به قول عراقی ها- خطرناک را تبعید کردند که ما و برادرمان آقا صارم به کمپ ۱۷ در اردوگاه جدید ۶ رمادیه فرستاده شدیم. بجز ما همه آنها اسیر جدید بودند که حاج صارم در آنجا نیز با وقار و هیبت الهی خود حماسه آفرینی کرد.

صارم طهماسبی از وفادارترین و عابدترین و مقاومت ترین برادران پاسدار و جانباز آزاده سرافزار به حساب می آمدند. خداوند بزرگ ایشان را برای پاسداری از اسلام و قران و ایران اسلامی نگه دارد.»

روز یکشنبه ۲۴ آبان ماه ساعت ۱۵:۳۰ الی ۱۷ مراسم گرامیداشت ایشان در مسجد نور واقع در خیابان فاطمی است.

تابناک/…

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک