کد خبر: 11693
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۸/ آبان/ ۱۳۹۴ - ۷:۱۱

  خوزستان سرافراز: پلیس فرانسه که تاکنون در حملات خود، همه عوامل حملات تروریستی پاریس را کشته است، امروز از کشته شدن مغز متفکر و طراح این حملات خبر داد. دادستان فرانسه اعلام کرده است که عبدالحمید اباعود، که گفته می‌شود طراح حملات مرگبار پاریس بوده، در یورش روز چهارشنبه پلیس کشته شده است. دیروز، چهارشنبه، پلیس فرانسه به ساختمانی در حومه شمالی پاریس حمله کرد که این حمله با درگیری همراه بود. پلیس هشت نفر را دستگیر کرد که عبدالحمید اباعود در میان آنان نبود. دست کم دو نفر هم در این حمله کشته شدند. خبر مرگ اباعود دیشب به نقل از دو مقام بی‌نام اروپایی منتشر شده بود ولی با فرارسیدن صبح و عدم تأیید این مطلب از جانب مراجع قضایی فرانسه، شک و شبهاتی به وجود آمده بود. حالا با آزمایش تکه‌های جسد این تروریست که در میان خرابه‌های خانه مورد حمله پیدا شده، هویت وی تأیید شد. گلوله‌های شلیک شده در درگیری صورت و بدن این بلژیکی ۲۷ ساله را متلاشی کردند و او از روی اثر انگشتش شناسایی شد. شب جمعه ۱۲۹ نفر در حملاتی همزمان در پاریس کشته شدند. داعش مسئولیت این حملات را به عهده گرفت. در پی این حملات دولت فرانسه اعلام…

 

خوزستان سرافراز:

پلیس فرانسه که تاکنون در حملات خود، همه عوامل حملات تروریستی پاریس را کشته است، امروز از کشته شدن مغز متفکر و طراح این حملات خبر داد.

دادستان فرانسه اعلام کرده است که عبدالحمید اباعود، که گفته می‌شود طراح حملات مرگبار پاریس بوده، در یورش روز چهارشنبه پلیس کشته شده است.

دیروز، چهارشنبه، پلیس فرانسه به ساختمانی در حومه شمالی پاریس حمله کرد که این حمله با درگیری همراه بود. پلیس هشت نفر را دستگیر کرد که عبدالحمید اباعود در میان آنان نبود. دست کم دو نفر هم در این حمله کشته شدند.

خبر مرگ اباعود دیشب به نقل از دو مقام بی‌نام اروپایی منتشر شده بود ولی با فرارسیدن صبح و عدم تأیید این مطلب از جانب مراجع قضایی فرانسه، شک و شبهاتی به وجود آمده بود.

حالا با آزمایش تکه‌های جسد این تروریست که در میان خرابه‌های خانه مورد حمله پیدا شده، هویت وی تأیید شد. گلوله‌های شلیک شده در درگیری صورت و بدن این بلژیکی ۲۷ ساله را متلاشی کردند و او از روی اثر انگشتش شناسایی شد.

شب جمعه ۱۲۹ نفر در حملاتی همزمان در پاریس کشته شدند. داعش مسئولیت این حملات را به عهده گرفت. در پی این حملات دولت فرانسه اعلام وضعیت اضطراری کرد و پارلمان هم این وضعیت فوق‌العاده را به مدت سه ماه تمدید کرد.

عبدالحمید اباعود، که گفته شده طراح حملات بوده، در موئنبک در بروکسل بزرگ شده بود، منطقه‌ای که نرخ بیکاری در آن بالا است و خانه‌های آن اغلب پرجمعیت هستند. این منطقه به خاطر تعدد مهاجران عرب مشهور است. او در سال ۲۰۱۰ به اتهام سرقت مسلحانه بازداشت شد و در اوائل سال ۲۰۱۳ به داعش پیوست. نام مستعار او ابو عمر بلژیکی بود.

مشخص نیست او از چه زمانی به سیاست‌های افراطی گرایش پیدا کرد. خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است او در یکی از بهترین دبیرستان‌های بلژیک درس خوانده بود.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک