کد خبر: 11994
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۳/ آذر/ ۱۳۹۴ - ۲:۰۰

  خوزستان سرافراز: به مناسبت ایام اربعین حسینی، مستند داستانی “خاله بتول” امشب ساعت ۲۱ از شبکه افق سیما پخش می‌شود.   این مستند ۴۵ دقیقه ای که توسط حسین نصیری تهیه و کارگردانی شده است، داستان زندگی زنی به نام بتول می باشد که در ایام نوجوانی و به عنوان همسر دوم مردی عراقی از تهران به بصره می رود. تقابل بتول یازده ساله با عراق و خیال زندگی در کربلا از محور های اصلی این مستند است. این مستند درباره دختر دوازده ساله ایرانی است که به عشق کربلایی شدن عروس عراق می شود. بتول همسر دوم مردی عراقی در بصره می شود و در خلال جنگ ایران و عراق فرزندان او مخالف صدام می شوند و فرزندان همسر اول مرد عراقی جور دیگری فکر می کنند و همین امر اتفاقاتی را برای بتول در عراق رقم می زند. در همه این جریانات عشق او به سید الشهدا و امید او برای کربلایی شدن روح او را بر همه مشکلات مقاوم می کند. او آرزو دارد که ساکن کربلا شود و برای این کار هم تلاش بسیاری می کند اما… همچنین مستند خاله بتول حاوی تصاویر آرشیوی تاریخی و کمتر دیده شده ای از برخی شهرهای کشور عراق…

 

خوزستان سرافراز: به مناسبت ایام اربعین حسینی، مستند داستانی “خاله بتول” امشب ساعت ۲۱ از شبکه افق سیما پخش می‌شود.

 

این مستند ۴۵ دقیقه ای که توسط حسین نصیری تهیه و کارگردانی شده است، داستان زندگی زنی به نام بتول می باشد که در ایام نوجوانی و به عنوان همسر دوم مردی عراقی از تهران به بصره می رود. تقابل بتول یازده ساله با عراق و خیال زندگی در کربلا از محور های اصلی این مستند است.

این مستند درباره دختر دوازده ساله ایرانی است که به عشق کربلایی شدن عروس عراق می شود. بتول همسر دوم مردی عراقی در بصره می شود و در خلال جنگ ایران و عراق فرزندان او مخالف صدام می شوند و فرزندان همسر اول مرد عراقی جور دیگری فکر می کنند و همین امر اتفاقاتی را برای بتول در عراق رقم می زند. در همه این جریانات عشق او به سید الشهدا و امید او برای کربلایی شدن روح او را بر همه مشکلات مقاوم می کند.

او آرزو دارد که ساکن کربلا شود و برای این کار هم تلاش بسیاری می کند اما…

همچنین مستند خاله بتول حاوی تصاویر آرشیوی تاریخی و کمتر دیده شده ای از برخی شهرهای کشور عراق و همچنین دفاع مقدس می باشد که توسط کارگردان این اثر جمع آوری شده است.

این مستند به کارگردانی حسین نصیری، تصویر برداری سید محمود حسینی و تدوین اسماعیل علیزاده تهیه شده است.

تکرار این مستند روز چهارشنبه ۴ آذر ساعت ۱۴:۳۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک