کد خبر: 13658
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۷/ دی/ ۱۳۹۴ - ۳:۴۵

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۶ میلیون نفر در کشور شناسایی شدند که دارای ۲ دفترچه بیمه هستند و به دنبال ساماندهی این موضوع هستیم.

 

خوزستان سرافراز:قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۶ میلیون نفر در کشور شناسایی شدند که دارای ۲ دفترچه بیمه هستند و به دنبال ساماندهی این موضوع هستیم.

ابوالحسن فیروزآبادی در حاشیه هشتمین اجلاس سراسری مدیران ارشد سازمان بیمه سلامت ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت‌: بیش از ۷۲ میلیون ایرانی دارای دفترچه بیمه هستند و از خدمات شرکت‌های بیمه‌گر استفاده می‌کنند.

وی افزود‌: ما در برنامه‌های خود به‌دنبال اجرای طرح هر فرد تنها یک دفترچه بیمه هستیم.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: حدود ۱۸ بیمه در کشور فعال است که عمده کار درمانی از طریق سازمان تامین اجتماعی و بیمه سلامت و بیمه نیروهای مسلح پیگیری می‌شود.

فیروزآبادی درباره اجرای تحول در صنعت بیمه افزود: دولت برای سال ۹۴ برای تامین اجتماعی ۱۲ هزار میلیارد تومان و برای بیمه سلامت ایرانیان ۱۱ هزار میلیارد تومان بودجه پیش‌بینی کرده که با افزایش این مورد و با کمبود ۵ هزار میلیارد تومانی در اعتبار مواجه می‌شویم.

وی گفت: ما با تجمیع بیمه‌ها به دنبال مدیریت هزینه‌ها هستیم تا در کنار افزایش خدمات هزینه‌های غیرضروری را کاهش دهیم.

وی افزود: در بخش تجمیع بیمه‌ها ما با یک مشکل قانونی مواجه هستیم، با توجه به اینکه صندوق‌ها همه دولتی نیستند و بیشتر آن‌ها خصوصی است، مشکلات حقوقی داریم که به‌دنبال حل این مشکل حقوقی هستیم؛ در کنار رفع این مشکل، در این مدت از طریق شورای عالی بیمه به‌دنبال اجرای طرح تجمیع دفترچه‌های بیمه هستیم.

وی گفت: در مرحله نخست چاپ دفترچه‌های متمرکز، با یک شرکت قرارداد امضاء شده و ۷۰‌میلیون دفترچه یکنواخت چاپ می‌شود.

فیروزآبادی اظهار داشت: امیدواریم از اواخر سال آینده دیگر دفترچه‌ها برداشته شود و کارت بیمه‌ای در اختیار مردم قرار گیرد.

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک