کد خبر: 13745
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۰/ دی/ ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۵

دو عضو شورای شهر آبادان در نشست علنی اعضای شورای شهر، از عملکرد محمودرضا شیرازی شهردار فعلی این شهر در موضوع اتمام پروژه های شهری انتقاد کردند.

 

خوزستان سرافراز: عبدالحسین مکوندی عضو شورای شهر آبادان روز یکشنبه در نشست علنی شورای شهر آبادان با حضور رسانه ها، گفت:شهردار مدت هاست در شهرداری حضور کمرنگی دارد و انگیزه ای برای ادامه کار در شهر ندارد.

وی اضافه کرد:حضور شهردار در پیگیری و اتمام پروژه های شهری نسبت به گذشته بسیار کمرنگ شده است و به نظر می رسد پس از آنکه آقای شیرازی موفق نشد برای ورود به عرصه انتخابات مجلس نهم وارد شود، انگیزه ای برای ادامه کار ندارد.

مکوندی ادامه داد:اعضای شورای شهر به عنوان نمایندگان شهروندان، عملکرد شهردار را بررسی می کنند و طی چند ماه اخیر این شهرداری عملکرد قابل قبولی نداشته است.

عضو شورای شهر آبادان گفت:با توجه به رویه نامناسب شهردار آبادان، اعضای شورای شهر طرح سوال و جواب را از شهردار را به صحن علنی ارجاع می دهند.

مکوندی تصریح کرد:اگر شهردار به سوالات اعضای شهر جواب قانع کننده ندهد، امکان استیضاح وی وجود دارد، زیرا هدف شورا تنها آبادی شهر و اتمام پروژها می باشد.

وی با انتقاد از نیمه کاره ماندن پروژه های شهری آبادان، اضافه کرد:کیفیت آسفالت، حفاری در نوارهای شهر، ساخت پارک خلیج فارس، میزان بدهی به سازمان منطقه آزاد اروند، خرید از پیمکانکاران اهوازی، تعطیلی پروژه های عمرانی، پاسخگو نبودن شهردار به شورا، ساماندهی نشدن دستفروشان، احداث پارک های غیر استاندارد و بدون زیر ساخت، واگذاری اسکله شهرداری به اداره بندر و دریانوردی بدون هماهنگی با شورای شهر، پرداخت نشدن هشت ماه حق بیمه پرسنل آتش نشانی از سوالات شورای شهر از شیرازی شهردار آبادان است.

مکوندی افزود: البته بودجه برای به پایان رساندن برخی پروژه ها به حساب شهرداری واریز شده است، ولی دلیل به پایان رساندن آنها را باید شهردار جوابگو باشد.

حمید حنظل عیدانی دیگر عضو شورای شهر آبادان نیز در این خصوص گفت:هدف اعضای شورای شهر رسیدگی به شرایط نابسامان شهر است و اعضای شورا نیز از این تلاش دریغ نمی کنند.

وی اظهار داشت:یکی از الویت های شهردار، اجرای برنامه های مصوب شورای شهر است، ولی هیچکدام از این برنامه ها شکل اجرایی به خود نگرفت.

عضو شورای شهر آبادان گفت:پس از اینکه با استعفای شهردار برای حضور در عرصه انتخابات مجلس موافقت نشد، عملکرد وی به سمت کم کار یپیش رفت به گونه ای که تمامی پروژه های شهر راکد باقی مانده است.

حنظل عیدانی افزود:این شیوه، روش مناسبی برای اجرای تعهدات شهردار در برنامه های مصوب شورای شهر نیست، لذا شهردار نیز باید در این خصوص پاسخگو باشد.

عضو شورای شهر آبادان تصریح کرد:یکی دیگر از مشکلات شهری آبادان پایان نیافتن پروژه هایی است که تاریخ بهره برداری آن به شهروندان اعلام شده است و این موضوع، عملکرد شورا و شهرداری را زیر سوال برده است.

وی ادامه داد:در فصل بارندگی شهروندان رسیدگی به وضعیت خیابان ها، اجرای آسفالت و حفاری های شهری هستند، ولی این مشکلات باقی مانده است.

حنظل عیدانی با بیان اینکه در بسیاری از مسائل شهری باید با اتحاد و همدلی پیش رفت، اضافه کرد:شهردار آبادان باید با اهتمام بیشتری فعالیت های خود را انجام دهد و از مسائل سیاسی دور باشد.

وی افزود:لازم است تا شهردار و شورای شهر در یک جهت حرکت کنند که برآیند آن خدمت رسانی مطلوب به مردم و جلب رضایت آنهاست.

عضور شورای شهر آبادان تصریح کرد:شهرداری آبادان موظف است تا بهره وری را در هزینه کرد بودجه مصوب شهرداری افزایش دهد.

 

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا/

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک