کد خبر: 13801
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۲/ دی/ ۱۳۹۴ - ۳:۴۱

متاسفانه این روز ها در فضای مجازی ، بعضی از کاربران ، که تعلقات جانبدارانه ی جناحی دارند ، قلم ها را در جهت تخریب ، اهانت ، تهمت و افتراء ، به شکل زننده ای می چرخانند.!

یادداشتی بقلم عبدالرحمن نیک سرشت در پایگاه خبری تحلیلی خوزستان سرافراز”

 متاسفانه این روز ها در فضای مجازی ، بعضی از کاربران ، که تعلقات جانبدارانه ی جناحی دارند ، قلم ها را در جهت تخریب ، اهانت ، تهمت و افتراء ، به شکل زننده ای می چرخانند.!

صاحب این نوشتار خود بارها شاهد آن بوده که چگونه و چطور ، بعضی از کاربران شبکه های اجتماعی که گرایشات راست افراطی دارند با تمسک به اقسام روشهای مجاب کننده ، چنان بر علیه ی مسئوولین دولتی چپگرایی که در گذشته ریاست داشته می تازند و آنها را به وطن فروشی و خیانت و اسلام زدایی متهم می کنند که توجه ندارند که این حضرات در حال حاضر بر سریر اریکه ی دولت تکیه زده و همچنان برخودار از خوان مواهب قدرتند.! 

هرآینه ، در آن سویه ی میدان هم بعضی از کاربران چپگرا ، نسبت به مدیران راستگر ، میانه و کارگزار که در گذشته متصدی امور بودند آنها را به اختلاس ، فساد و انحراف  متهم می کنند. که گویی آن شریکان قدرت نه تنها از دین ، بلکه از انسانیت هم بویی نبرده اند.! 

البته منظورم از چپگراها ، اصلاح طلبان ، ملی مذهبی ها و گرایشات اپوزیسیونی است. 

یا همین طور افراطیون قوم گرا که کلا غیر مؤدب و متألم در فضای مجازی جولان می دهند و یا شبه ژورنالیست های حق سکوت بگیر باج خوار که اسرار مگوی افرامورد نظر خود را در قالب و شیوه ی بگم بگم های عصر حاضر در شبکه های اجتماعی به توهین و تمسخر ، به اشتراک می گذارند. 

نویسنده این مقال ، این نوع حرکات ناشیانه را که به سبب تخریب ، بداخلاقی و ترور شخصیت افراد ، مسئولین و جریانات سیاسی اعمال می گردد را محصول جنگ سرد جناحی  دانسته و به شدت در مقابل این پاد فرهنگ مهلک از خود واکنش نشان خواهد داد. 

واقعا ،این یعنی چی! ؟

وجدانا مملکت ما ، تا به کی و تا به کجا ، می تواند بدین سیاق  طی طریق کند! ؟

این موضوع که ، چرا اصولا راستگرایان ارزشمدارخود را عین نظام قلمداد می کنند و از طرفی هم جریان اصلاح طلبی چرا و به چه دلیل خود را ، اصل نظام و عین خط امام می شمارند و خلاصه مراتب هردو جناح ، خلوص و میزان تناسب حقانیت خود را نسبت به شریک قدرتش اولی تر می داند بدرستی که این خود جای بحث و کنکاش مفصلی را می طلبد. !! ؟

خوب که دقت کنیم جالب این که هرکدام به تناوب تکیه بر اریکه ی دولت زدنند و از مواهب قدرت سیاسی در این سی و هفت سال  بهره مند گشته اند.

اما شوربختانه باز می بینیم کماکان شمشیرها را از رو برای هم بسته اند و تعجب آور آنجاست که آنها با همه ادعای قرابتی  که به نظام جمهوری اسلامی ایران دارند.باز مشاهده می شود علنا موضع منفی و بدبینانه نسبت به روسای قوا ، و نیز نسبت به ارکان واقتدار قانونی و حقوقی آن دارند و عملا در انکارمشروعیت و مقبولیت سران قوای سه گانه و نیز ارکان حقوقی آن بر طبق خط کشی های سیاسی خود اعلام موضع می کنند. 

وای بر ما ، وای مصیبتا ، همه به هم ، بی اعتماد و بدبین هستند البته مطالب راست نزدیک به دروغ و دروغ نزدیک به راست نزد هرکدام بسیار است که الحق،  من رسانه ای ، با این که روزانه کل اخبار ایران و جهان را در مانیتورینگ خود دارم و با این که مدرس علم سیاستم و بر اغلب مطالعات سیاسی روز در حوزه ی آکادمیک مشرفم باز به شک و شبهه می افتم که نکند این مطالب دروغ نزدیک به راست و بالعکس درست باشند.!!

 تا چه رسد به مردم عادی که ضربه فنی در تشک تورم و بیکاری اند، و نیز جوانان خانه نشینی که بی همسر تا سن سی و پنج  سالگی نان خور خانه ی پدری هستند. 

براستی ریشه ی این قبیل بدهنجاری های اجتماعی چه می تواند باشد. !؟

 

حالا از این معضلات ملی و همگانی  که بگذریم کماکان به مسایلی هم در استان خود مواجه می شویم که به ذکر یکی از آنها بسنده می کنیم. 

آری، یک مطلب غیر واقعی  که چند روز پیش در فضای مجازی شاهد آن بودیم مربوط به بهتان و تهمتی است که تلویحا نسبت به بعضی از  خانزاده ها و ابنای شیخوخ مکرمی روا داشتند که امروزه نامزد انتخابات مجلس شدند.

آری ، آن مطلب مبطل را نیل بر تخریب آنها به اشتراک گذاشته بودند .

حالا این نوع مدل تخریب و اهانت را می شود به خیل انواع توهین های قبلی بیافزاییم که برای اولین بار در جهت تخریب آن دسته از چهره های سیاسی بعمل می آورند که امروزه کاندیداهایی هستند که فقط به خاطر اصل و نسب شان با بزرگان قومی ، در فضای مجازی زیر سوال برده می شوند. 

همان طور که واقفید نقش تاریخی بزرگان و ریش سفیدان در خوزستان برجسته و نیاز به بازگویی ندارد و ایضا که نظام ارباب و رعیتی توأم با ظلم و ستم در این ملک هرگز جاری نبوده و وجود نداشته زیرا نوع زمین و تقسیم حقابه های کشاورزی در خوزستان به شکلی نبوده که اصلا نظام ارباب و رعیتی مستقر شود این اوج بیسوادی نویسندگان آن مطلب مبطل بوده که بی توجه به سلسله مراتب تشکیلات لویی جرگه ای در خوزستان ، آن را به نظام نازل و ظالمانه ی ارباب رعیتی مناطق شمالی ایران که در گذشته های بسیار دور وجود داشته تشبیه کرده بودند.! 

نظام لویه جرگه ای  در استان خوزستان از قدمت و شأن ویژه ای برخوردار است و پیوسته ریش سفیدان قوم موارد با خیر و برکتی از قبیل حل و فصل و عقد را با همت رأی و درایت عقل جاری و ساری می کردند. 

حیف است که آنها و ابنای شان بخاطر رقابت در عرصه ی انتخابات مجلس ، مورد اتهام ، توهین و افتراء قرارگیرند. 

 

 

 

 

 

والسلام

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک