کد خبر: 13817
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۲/ دی/ ۱۳۹۴ - ۴:۵۰

فاضلاب اهواز زندگی مردم را با مشکلات زیادی روبرو کرده و اعضا هم جوابی درخصوص این مسئله مهم نداریم به مردم بدهیم؛مدیران آب و فاضلاب اهواز باید جوابگوی مردم باشند اگر نمی توانند کاری کنند دلیل این کوتاهی ها را اطلاع رسانی کنند.

به گزارش خوزستان سرافراز:یکصدو نوزدهمین جلسه شورای شهر اهوازبعد از ظهر روز گذشته در صحن علنی شورای شهر اهواز با حضور،۲۰نفر از اعضای شورا ، معاونین شهردار و اصحاب رسانه برگزار شد.

یکصدونوزدهمین جلسه در حالی برای دومین بار تشکیل شد که ناطق پیش ازدستور نداشت.

دستور کار این جلسه و لوایح اصلاحیه شهرداری در ردیف بودجه ها موجب شد برخی اعضا به رای خودشان در ماه های گذشته معترض شوند.

سیدمحمد جواد رضوی عضو شورای شهر اهواز با اشاره به گلایه های مردم در خصوص سیستم شبکه فاضلاب اهواز اظهارکرد: فاضلاب اهواز زندگی مردم را با مشکلات زیادی روبرو کرده و اعضا هم جوابی درخصوص این مسئله مهم نداریم به مردم بدهیم؛مدیران آب و فاضلاب اهواز باید جوابگوی مردم باشند اگر نمی توانند کاری کنند دلیل این کوتاهی ها را اطلاع رسانی کنند.
حجت الاسلام کاظم سواری در خصوص رسیدگی به فاضلاب اهواز گفت :اگرهمه اعضای شورا یکی از مطالبه هایشان از مسئولین استان یا وزرا درخواست بودجه جهت رفع مشکلات سیستم شبکه فاضلاب شهر باشد قطعا تمام این حرفها نتیجه خواهد داشت،به دلیل سوء مدیریت رئیس آبفای استان تاکنون مشکلات فاضلاب ادامه یافته است که متاسفانه برای شورای شهر کسر شان است.

جانعلی خورشیدی نیز با بیان اینکه اعضای شورا جوابی برای رسانه ها و مردم در خصوص مشکلات فاضلاب شهر ندارند از این وضعیت گلایه کرد و افزود : نمایندگان مجلس باید به جد این موضوع را پیگیری کنند؛ یکی از مطالبات مهم مردم اهواز رسیدگی به فاضلاب شهری است.

یکصد و نوزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اهواز پس از گذشته یک ساعت وارد دستور کارخود شد.

لایحه اول با موضوع : اصلاحیه بودجه پیشنهادی سال ۱۳۹۴ شهرداری اهواز

حسین حیدری عضو شورای شهر اهواز در این جلسه گفت :در طول سال مصوباتی به صورت موردی ازسوی شهرداری برای کاهش یا اصلاح ردیف بودجه ای که شورا در گذشته تصویب کرده اند لایحه می شود که درحال حاضر شهرداری درخصوص مواردی چون بودجه علی آباد،بیمه تکمیلی و رنگ آمیزی جداول در پایان سال از مبلغ ۲۴میلیارد تومان به ۳۴میلیارد تومان افزایش داشته باشد.

این لایحه با توجه به رای کمیسیون تصویب شد.

لایحه دوم و سوم با موضوع مناقصه تامین نیروی انسانی تعاونی اعتبار و تفریغ بودجه شورای اسلامی شهر اهواز در سال ۹۳ بدون حضور خبرنگار به آخر جلسه موکول گردید

لایحه چهارم با موضوع مزایده فروش ۱۴ باب تجاری بازارچه امانیه نیز به تصویب شورای اسلامی شهر اهواز رسید.

در ادامه حجت الاسلام کاظم سواری در خصوص این لایحه گفت : این ۱۴باب مغازه از سال ۶۰تاکنون از املاک شهرداری هستند که به قیمت ناچیری دراختیار بعضی افراد قرار گرفته است وسودی هم برای شهرداری نداردچرا تاکنون این مسئله پیگیری نشده است.

بر اساس گزارش شهرداری اهواز پیش از این بابت اجاره این مغازه ها مبلغ ۳۰ هزار ریال از کسبه دریافت می شد که این نرخ بعد از چند بار تعدیل به ۳۰۰ هزار ریال در سال ۱۳۸۸ رسیده است.

لایحه پنجم با موضوع مزایده فروش ۱۴ قطعه زمین مهر با توجه به رای کمیسیون تصویب شد.

لایحه ششم با موضوع : اصلاحیه لایحه عوارض سطوح غیرمجاز

حسین حیدری عضو شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به اینکه در این لایحه عوارض ۱۰ شغل نسبت به مصوبه سال ۱۳۸۴ افزایش می یابد گفت: مشاغلی مثل مبل فروشی ها، نمایشگاه ها، تالارهای جشن، طلافروشی ها و بانک ها در این لایحه جزو مشاغل پردرآمد محسوب می شوند که افزایش عوارض۵۰ درصدی نیز در نظر گرفته شده است .

اسکندر زنگنه عضو شورای اسلامی شهر اهواز به عنوان مخالف این لایحه گفت : یکی از دلایل افزایش دستفروشی در اهواز اخذ عوارض بالا توسط شهرداری از کسبه و به صرفه نبودن کاسبی است که باعث می شود مغازه دارها به سمت دست فروشی کشیده شوند، وجهی که شهرداری به عنوان عوارض از اهل کسبه دریافت می کند مبالغ هنگفتی است که هیچ توجیهی ندارد.

هدایت ممبینی عضو دیگر شورای اسلامی شهر اهواز نیز در ادامه با بیان اینکه عوارض بخشی از درآمدها است که برای اداره شهر باید دریافت شوندعنوان کرد: عوارض سطوح غیرمجاز از سال ۱۳۸۴ تغییر نکرده و این مبلغ نسبت به درآمدهای برخی از مشاغل شهر بسیار ناچیز است.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک