کد خبر: 13957
تعداد نظرات: يك نظر
تاریخ انتشار: ۲۷/ دی/ ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۳

رئیس ستاد انتخابات خوزستان از تایید ۲۲۲ نفر از داوطلبان نمایندگی دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط هیات مرکزی نظارت در این استان خبر داد.

 

خوزستان سرافراز:فرج ا… خبیر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از مجموع ۶۲۳ نفر داوطلب نمایندگی مجلس در خوزستان، ۹۲ درصد در هیات های اجرایی و ۳۶ درصد در هیات مرکزی نظارت تایید صلاحیت شد.

وی افزود: بیشترین رد صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس شورای سلامی از حوزه شوش با ۷۰ درصد؛ بهبهان و آغاجاری با ۶۸ درصد؛ مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل با ۶۷ درصد؛ دشت آزادگان و هویزه با ۶۴ درصد و ماهشهر، امیدیه و هندیجان با ۶۴درصد بود.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان با بیان اینکه در مجموع ۳۴۹ نفر از داوطلبان در هیات نظارت رد صلاحیت شده اند اظهار کرد: ۱۱۰ نفر در حوزه انتخابیه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون؛ ۳۵ نفر در حوزه انتخابیه ایذه و باغملک؛ ۳۰ نفر در آبادان؛ ۲۶ نفر در دزفول؛ ۲۴ نفر در حوزه مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل؛ ۲۱ نفر در حوزه بندر ماهشهر، امیدیه و هندیجان؛ ۱۹ نفر در بهبهان و آغاجاری؛ ۱۶ نفر در شوش؛ ۱۲ نفر در خرمشهر؛ چهار نفر در شادگان؛ ۱۱ نفر در حوزه رامهرمز و رامشیر؛ ۹ نفر در حوزه شوشتر و گتوند؛ ۱۸ نفر در اندیمشک و ۱۴ نفر در حوزه دشت آزادگان و هویزه در هیات مرکزی نظارت رد صلاحیت شده اند.
بر اساس این گزارش، خوزستان دارای ۱۸ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است و ۱۴ حوزه اصلی و ۱۳ حوزه فرعی دارد.

۶۲۳نفر برای شرکت در دهمین دوره انتخابات مجلس در خوزستان ثبت نام کردند که از این تعداد ۵۷۱ نفر در هیات اجرایی انتخابات تایید صلاحیت شده و ۱۸ نفر انصراف داده اند.

انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان به صورت همزمان در هفتم اسفند برگزار می شود.

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
انتشار یافته: يك نظر
 • ناشناس
  |
  |
  ۹:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۸
  خیلی جالب است که حتی دکتر سبط الشیخ انصاری از دزفول که حتی از بقیه کاندیداها هم اصالتش مورد تایید هستش(وجود بقعه جابر) و به لحاظ مذهبی هم نه فقط در دزفول که در عالم اسلام هم شناخته شده اند با سابقه مدیریتی مثبت و روشن و به عنوان نیروی ولایتی هم صلاحیتش تایید نشده است یا دکتر صدرا. واقعا جای سوال داره، این کارها جز ریزش و دلسردی هیچ نتیجه ای دیگری ندارد. در اندیمشک که بدتر از این بوده است.
 • نظرات بینندگان
  نام:
  ایمیل:
  * نظر:
  نظر سنجی

  آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

  Loading ... Loading ...
  تازه ترین اخبار
  آ نتورک