کد خبر: 14263
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۸/ بهمن/ ۱۳۹۴ - ۵:۳۹

مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به وقوع گرد و غبار شدید در استان از کاهش دید افقی در شهرهای بستان و سوسنگرد تا ۵۰ متر خبر داد.

خوزستان سرافراز:مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به وقوع گرد و غبار شدید در استان از کاهش دید افقی در شهرهای بستان و سوسنگرد تا ۵۰ متر خبر داد.

کوروش بهادری افزود: دید افقی در اهواز نیز هم اکنون به ۲۰۰ متر رسیده است.

وی با بیان اینکه توده گرد و غبار در حال ورود به سایر شهرهای استان است اضافه کرد: این توده به تدریج تمام شهرهای استان را درگیر می کند به طوری که هم اکنون هوای آبادان، خرمشهر و شادگان در جنوب استان در حال درگیر شدن با این پدیده هستند و به تدریج گرد و غبار به شمال استان از جمله دزفول، اندیمشک و مسجدسلیمان نیز وارد می شود.

بهادری پیش بینی کرد پدیده گرد و غبار تا امشب در خوزستان باقی بماند.

وی تصریح کرد: غول بیابان های عراق اکنون بیدار شده و در ماه های آینده با توفان های متعدد گرد و غبار درگیر خواهیم بود.

بهادری با اشاره به لغو شدن پروازهای فرودگاه اهواز به دلیل شدت گرد و غبار اظهار کرد: قرار بود سامانه های پیش بینی هواشناسی تجهیز شود تا بتوانیم پیش از رسیدن گرد و غبار به استان آن را پیش بینی کنیم تا مردم بتوانند برنامه ریزی کنند و جلوی ضررهای اقتصادی گرفته شود.

به گفته وی همه کشورهایی که با گرد و غبار درگیر هستند این تجهیزات را نصب می کنند تا به محض خیزش توده های گرد و غبار بتوانند اطلاع رسانی کنند.

بهادری با اشاره به اینکه منشاء گرد و غبار امروز از بیابان های عراق است افزود: تحقیقات نشان داده که گرد و غبارهایی که از عراق وارد کشور می شود بسیار آلوده و حاوی انواع میکروب ها و فلزات سنگین است.

مدیرکل هواشناسی خوزستان همچنین با انتقاد از تامین نشدن اعتبار خرید دستگاه های تجهیز هواشناسی تاکید کرد: اگر اعتبارات درختکاری به هواشناسی اختصاص می یافت تاثیر بیشتری در زندگی مردم داشت.

وی تصریح کرد: این گرد و غبارها ابرهای باران زا را عقیم می کند و مانع بارندگی می شود.

*اهواز ۱۸ برابر حد مجاز

مدیر روابط عمومی حفاظت محیط زیست خوزستان نیز گفت: میزان گرد وغبار درساعت ۱۳ امروز در اهواز به دو هزار و ۸۰۲ میکروگرم بر مترمکعب رسیده است.

شهریار عسکری افزود: در این ساعت غلظت گرد و غبار در هوای شادگان نیز به ۶۳۲ میکروگرم برمترمکعب رسیده است.

استاندارد آلودگی هوا در شرایط گرد و غبار۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب است.

ایرنا/

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک