کد خبر: 14309
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۰/ بهمن/ ۱۳۹۴ - ۸:۱۶

مایلی کهن در فوتبال ایران همیشه یک پای ثابت حاشیه ها بوده است.


 

به گزارش خوزستان سرافراز:محمد مایلی کهن در سال ۱۳۳۲ در بندر انزلی به دنیا آمد. وی در سال ۱۳۵۶ مدرک لیسانس تربیت بدنی و در سال ۱۳۸۴ فوق لیسانس خود را دریافت نمود.

مایلی کهن اواسط دهه ۱۳۵۰ به تیم پرسپولیس پیوست و مدت ۱۴ سال برای این تیم به میدان رفت.

 وی در سال ۱۹۹۴ تیم فوتسال ایران را در جام جهانی به مکان چهارم رساند.

مایلی کهن سابقه هدایت تیم ملی فوتبال ایران را در مسابقات جام ملت‌های آسیا در سال ۱۹۹۶ و پیکارهای مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸ را در کارنامه خود دارد.

محمد مایلی کهن در دوران مربیگری خود در سطح باشگاهی دوران پر فراز و نشیبی را سپری نمود.

از ناکامی های او در فوتبال باشگاهی میتوان به سقوط شهرداری تبریز در سال ۱۳۷۸با مربیگری مایلی کهن به یک دسته پایین تر یاد کرد.

در سال ۱۳۸۳پس از چند سال دوری از فوتبال سرمربی سایپا شد و پس از کسب نتایج ضعیف از این تیم هم اخراج شد.

بعد از سایپا سال بعد به پیکان رفت و متاسفانه بدلیل کسب نتایج ضعیف در میانه فصل از این باشگاه هم اخراج شد.

ناکامی های منتقد فوتبال ایران در فولاد خوزستان و گل گهر درود هم ادامه داشت.

 مایلی کهن سرمربی تیم ملی فوتبال المپیک ایران در سال ۲۰۰۳ بود که به همراه این تیم از صعود به مرحله دوم رقابت‌های مقدماتی المپیک بازماند.

وی در آخرین تجربه ملی خود،در کنار محمد خاکپور مسئولیت تیم امید را برعهده داشته که با شکست در مقابل ژاپن از صعود باز ماندند..خیلی ها اعتقاد دارند حاشیه های پیش آمده و درگیری های مکرر او با فدراسیون فوتبال و کارلوس کروش در کسب نتایج ضعیف تیم ملی امید ایران بی تاثیر نبوده است.

مایلی کهن در فوتبال ایران همیشه یک پای ثابت حاشیه ها بوده است.

 چرا مایلی کهن در فوتبال ایران مرتبا گرفتار حاشیه ها میشود؟

در زمانی که بعنوان سرمربی تیم ملی المپیک ایران فعالیت می نمود در برنامه ۹۰ بعضی از شاگردان خود را به شب نشینی و غیره متهم نمود.در همان سال خیلی ها از جمله خانواده این بازیکنان به او خرده گرفتند که نباید با آبروی فرزندان جوانشان در یک برنامه تلویزیونی اینگونه بازی می شد.

 آقای گل فوتبال جهان هم از انتقادات مایلی کهن بی نصیب نماند.جنجال های مایلی کهن و علی دایی یک پای ثابت برنامه های ورزشی و تیتر شماره یک اکثر روزنامه ها در این چند سال بوده است.در آخرین درگیری آنها طبق رای دادگاه حاج محمد مایلی کهن روانه زندان شد و بعد با وساطت بزرگان فوتبال و رضایت علی دایی از زندان آزاد شد.

از دیگر شاهکارهای مایلی کهن میتوان به بیانیه معروف او بر علیه امیر قلعه نویی یاد نمود.

در آن بیانیه معروف با جملاتی غیر قابل تصور یکی از روزهای تلخ فوتبال را رقم زد.

در بخشی از آن بیانیه خطاب به قلعه نویی فرمود:

مانند کوتوله و عوام فریب (کل یوم) که حتی فاقد مدرک تحصیلی برای گروهبان قندلی شدن هستند اما لقب ژنرال را یدک می‌کشند می‌گویم هر چه سریعتر از نوچه بازی و نوچه پروری دست برداشته و از کارهای ناثواب و عوام فریبی دست بردارند.

در خیلی از موارد انتقادات مایلی کهن از روی دلسوزی بوده است.اما در بسیاری از موارد از روی احساسات به دیگران انتقاد نموده است.

وی در این سالها به جای درگیری های مکرر می توانست در رده ملی و باشگاهی به فوتبال ایران بیش از این خدمت نماید.

ترکش های مایلی کهن به اکثر مربیان داخلی و خارجی اصابت نموده است .در سالهای نه چندان دور اسطوره فوتبال ایران علی پروین را هم از انتقادات خود بی بهره نگذاشته و دوستی با پروین را به اتوبان یک طرفه تشبیه نموده است.

درگیری او با افشین قطبی و مصاحبه های او بر علیه سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران را هواداران فراموش نکرده اند.حتی بعد از رفتن قطبی از ایران نسبت به همسر کره ای او مسائلی را مطرح نمود که گفتن آنها غیر از ورود به زندگی شخصی افراد هیچ نفعی برای این فوتبال نخواهد داشت.

کارلوس کروش سرمربی فعلی فوتبال ایران و یکی از مربیان مطرح دنیا از گزند انتقادات تند و بی محابای مایلی کهن بی بهره نمانده است.با وجود پادرمیانی و وساطت بزرگان فوتبال ایران باز هم مایلی کهن از انتقادات تند خود بر علیه کروش دست بر نمی داشت.

در یک برنامه زنده تلویزیونی ودر مقابل چشمان میلیون ها ایرانی مجری برنامه ۹۰ عادل فردوسی پور را به دوستی با کروش متهم نموده و در همان برنامه بارها فردوسی پور را آقای کروشی پور خطاب نمود.

 در برنامه هفته قبل ۹۰ بعد از بررسی و دلایل شکست تیم ملی امیدتوسط کارشناسان فوتبال باز هم مایلی کهن بیانیه صادر نموده است.

وی اعتراض شدید خود را بابت عدم حضور در برنامه ۹۰ به مسئولان ارشد صدا و سیما اعلام نموده و از اینکه فرصت کافی جهت دفاع از عملکرد تیم ملی امید به او داده نشد بسار گله مند بوده است و حتما در روزهای آینده باز هم شاهد انتقادات تند مایلی کهن بر علیه فردوسی پور و کارلوس کروش و غیره خواهیم بود.

رضا شیرالی

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
انتشار یافته: ۲ نظر
 • ویسی
  |
  |
  ۸:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۰
  آقای مایلی کهن با تمام ایران مشکل داره .... ده تا تیم رو تا حالا نابود کرده ........ تیم امید رو هم خودش بیچاره کرد نه خاکپور
 • ماجد
  |
  |
  ۸:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۰
  تنها اعتبار فوتبال ایران کارلوس کیروش /اگر کیروش بره باید فوتبال ایران رو تعطیل کرد مایلی کهن عددی نیست که بخواد به اسطوره پرسپولیس سلطان علی پروین توهین کنه
 • نظرات بینندگان
  نام:
  ایمیل:
  * نظر:
  نظر سنجی

  آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

  Loading ... Loading ...
  تازه ترین اخبار
  آ نتورک