کد خبر: 14319
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۱/ بهمن/ ۱۳۹۴ - ۳:۵۴

استاندار خوزستان گفت: نخستین اقدام برای تقویت اقتصاد مقاومتی در خوزستان از میان برداشتن سخت گیری نظارت بر کارآفرینان و فعالیت سرمایه گذاران است.

خوزستان سرافراز/ عبدالحسن مقتدایی یکشنبه در نشست برنامه تدوین اقتصاد مقاومتی در خوزستان در محل ساختمان آموزش استانداری خوزستان بیان کرد: یکی از موانع بزرگ بر سر راه کارآفرینی و سرمایه گذاری سخت گیری دستگاه های نظارتی است که باید برای تقویت اقتصاد مقاومتی در این استان باید نظارت بر کارآفرینی و اقتصاد برداشت.

وی افزود: با وجود تحریم ها، کارآفرینان بدون دریافت یارانه امکان ادامه فعالیت نداشتند و هنوز این ذهنیت در بین کارآفرینان وجود دارد که بدون دریافت یارانه فعالیتی ندارند.

استاندار خوزستان افزود: باید یک عامل تشویقی برای کارآفرینان در جهت تقویت تولید قرار داد.

مقتدایی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی نباید شکننده باشد اضافه کرد: در اقتصاد مقاومتی نباید تمامی فعالیت ها و منابع داخلی باشد؛ ۳۷ سال فعالیت های اقتصادی درونی بود و باید برای توسعه فضای اقتصادی خوزستان از ارتباطات تجاری و اقتصادی خارج از کشور نیز استفاده شود.

وی با اشاره به دیگر راهکار تقویت اقتصاد مقاومتی و تولید در خوزستان افزود: باید شرایط در خوزستان به گونه ای برای کارآفرینی فراهم شود که شرکای قوی با این استان همکاری داشته باشند.

مقتدایی گفت: رقبای خوزستان در تولید و اقتصاد باید شناسایی و بررسی شوند و قدرت رقابت استان سنجیده شود.

وی افزود: ظرفیت شهرهای مختلف خوزستان باید در بخش تولید و اشتغال شناسایی شوند و بر اساس ظرفیت هر شهر فعالیت های اقتصادی انجام شود.

استاندار خوزستان گفت: فعالیت برخی صنایع با شرایط کنونی خوزستان سازگار نیست و صنایعی که امکان ادامه فعالیت در شرایط کنونی را ندارند باید تعطیل شوند.

وی اظهار کرد: محیط زیست باید این ذهنیت را داشته باشد که با توجه به شرایط زیست محیطی هر منطقه، فعالیت های اقتصادی در آن منطقه ایجاد کند.

استاندار خوزستان بیان کرد: مانع اصلی اقتصاد مقاومتی تفکر قدیمی است که مانع پیشرفت کارها و فعالیت های جدید در بخش اقتصادی می شود.

وی گفت: متاسفانه برخی خانواده ها قبول ندارند که فرزندان آنها وارد عرصه کارآفرینی و خود اشتغالی شوند و کار دولتی حتی با حقوق و مزایای کم را قبول دارند.

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا/

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک