کد خبر: 14486
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۵/ بهمن/ ۱۳۹۴ - ۴:۳۴

زیستگاه‌های جانوری شمال خوزستان در معرض تخریب قرار گرفته اند

خوزستان سرافراز: مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان از رهاسازی ۷۷ رآس آهوی ایرانی در منطقه حفاظت شده دیمه رامهرمز خبر داد.

  احمد رضا لاهیجان زاده اظهار کرد: در راستای احیای گونه های جانوری در استان خوزستان از سایت احیا و تکثیر آهو در دیمه رامهرمز تعداد ۷۷ رأس آهو در منطقه طی دو مرحله رها سازی شدند.

وی افزود: با توجه به افزایش تعداد آهوان در سایت احیا و تکثیر آهو در دیمه بمنظور احیای گونه های بومی منطقه پس از بررسی و کار کارشناسی کار رها سازی انجام شد.

لاهیجان زاده ادامه داد: منطقه حفاظت شده دیمه یکی از زیستگاه های اصلی گونه آهو در خوزستان می باشد که با هدف احیاء این گونه با ارزش در سال ۸۷ با تعداد ۲۲  راس آهو در سایت احیا و تکثیر دیمه رها سازی گردید، که با مراقبت های ویژه ای تعداد آهوان رشد چشم گیری داشته که براساس آخرین سر شماری در آبان ۹۴ جمعیت این گونه به بیش از ۱۷۰ رأس رسید.

وی ادامه داد: هدف بلند مدت اداره کل از راه اندازی این سایت در منطقه حفاظت شده دیمه احیای گونه بود که امروز با توجه به افزایش تعداد آهوان سایت، بخشی از جمعیت به بیرون از سایت انتقال یافت تا بصورت طبیعی در منطقه زیست کنند.

وی با اشاره به افزایش اقدامات حفاظتی و گسترش کشت و کنترل منطقه بعد از رها سازی آهوان از جلب مشارکت جوامع محلی برای حفظ آهوان خبر داد و گفت: در همین راستا کارگاه های آموزشی در اهمیت این گونه در طبیعت برای مردم منطقه برگزار شده است تا مردم محلی نیز در حفاظت از این گونه با ارزش به محیط بانان کمک کنند.
 
لازم بذکر است در سال ۹۳ نیز تعداد ۱۵ راس آهوی دیگر از سایت احیا و تکثیر دیمه در منطقه رها سازی شدند.      

 ایسنا/

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک