کد خبر: 14584
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۷/ بهمن/ ۱۳۹۴ - ۴:۴۵

صلاحیت هزار و ۱۴۴ نفر در تهران تایید شد

خوزستان سرافراز:طبق برنامه‌ زمانبندی برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، مهلت ۲۰ روزه شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس ساعت ۲۴ روز جمعه به پایان رسید و این اسامی در اختیار وزارت کشور قرار گرفت.

با پایان این فرصت از امروز مهلت ۳ روزه دریافت شکایت از داوطلبانی که در سیر مراحل قبلی تایید شده‌اند، اما شورای نگهبان نظر به رد صلاحیت آنان دارد، آغاز می‌شود.

صلاحیت هزار و ۱۴۴ نفر در تهران تایید شد

اسامی نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی به فرمانداری‌های سراسر کشور اعلام شد.

ساعت ۴ صبح امروز شورای نگهبان پس از ۲۰ روز بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی، اسامی تایید صلاحیت شدگان را در اختیار وزارت کشور قرار داد و وزارت کشور نیز این لیست را در اختیار فرمانداری‌ها، از جمله فرمانداری تهران قرار داد.

از مجموع ۲۳۹۰ داوطلب انتخابات مجلس در تهران، ۱۱۴۴ نفر تایید، ۱۱۷۸ نفر رد و ۶۸ نفر هم انصراف داده‌اند.

افزایش ۱۵۰۰ نفری تائید صلاحیت‌شدگان مجلس

سیامک ره‌پیک سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات اظهار کرد: با تایید صلاحیت هزار و ۵۰۰ داوطلب دیگر، تعداد داوطلبان تأیید صلاحیت شده مجلس شورای اسلامی به ۶ هزار و ۳۰۰ نفر افزایش یافت.

صلاحیت ۱۰۰ نفر در اهواز تایید شد

اسماعیل ارزانی بیرگانی فرماندار اهواز اعلام کرد که از مجموع ۱۸۵ داوطلب انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون ۱۰۰ نفر تایید صلاحیت شده‌اند.

تاکنون نتیجه تایید صلاحیت‌ها اعلام نشده است

جلیل حسنی دبیر ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون نتیجه تایید صلاحیت ها از طرف وزارت کشور اعلام نشده است.

خبر رد صلاحیتم را در رسانه دیدم

حجت‌الاسلام حمید رسایی با تایید رد صلاحیتش گفت: ظاهرا مامورم به رعایت تقوا و صبر.

همچنان رد صلاحیتم

کمال‌الدین پیرموذن کاندیدای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با رد شایعه تماس تلفنی معاونان وزارت کشور با وی از تداوم رد صلاحیتش خبر داد.

وی در کانال شخصی تلگرامش نوشت: پسندم آنچه را جانان پسندند، ببخشید بر من عزیزان، اطلاع رسانی تلفنی یکی از معاونین وزیرکشور واقعیت نداشته و اینجانب کماکان رد صلاحیت شده‌ام.

هنوز نتایج تایید صلاحیت‌ها اعلام نشده است

حیدر عالیشوندی فرماندار شیراز گفت: هنوز نتایج بررسی صلاحیت‌ها در این شهرستان اعلام نشده است.

عالیشوندی احتمال داد که میزان تایید صلاحیت شدگان در شهرستان شیراز کمتر از ۲۰ درصد و میانگین کشوری باشد.

احراز صلاحیت ۱۹ نامزد دیگر استان یزد

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدناصر محمدی رئیس دفتر نظارت شورای نگهبان در استان یزد با اشاره به احراز صلاحیت ۱۹ داوطلب دیگر نمایندگی مجلس در این استان، گفت: در مجموع ۶۲ درصد از نامزدهای ثبت‌نام شده مجلس در استان یزد تایید صلاحیت شدند.

وی افزود: مجموع افراد تایید صلاحیت شده استان به ۱۰۰ نفر رسید.

تایید صلاحیت ۳ نفر از داوطلبان نمایندگی مجلس در استان ایلام

یوسف امیدی رئیس هیات نظارت بر انتخابات استان ایلام گفت: صلاحیت ۴ نفر از داوطلبان استان ایلام که توسط هیات مرکزی نظارت تایید شده بودند از سوی شورای نگهبان رد و صلاحیت ۳ نفر از افرادی که قبلاً صلاحیت‌شان احراز نشده بود، تایید شد.

وی اظهار کرد: نظر قبلی هیات مرکزی نظارت به‌جز در مورد ۷ نفر به قوت خود باقی است.

هیچ منع قانونی برای تغییر حوزه انتخابیه وجود ندارد

محمدتقی ایرانی فرماندار کرج در توضیح امکان‌پذیر بودن تغییر حوزه انتخابیه توسط برخی از داوطلبان شرکت در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: این اقدام با رعایت شرایط مقرر هیچگونه منع قانونی ندارد.

ائتلاف اصولگریان بر اساس سهم‌خواهی هیچ گروهی بسته نشده است

غلامعلی حدادعادل سخنگوی مجمع اصولگرایان کشور معتقد است لیست ائتلاف اصولگریان بر اساس شایستگی افراد و به دنبال رایزنی همه افراد تنظیم شده است.

وی در خصوص گفته‌هایی مبنی بر سهم نامتوازن گروه‌های مختلف جناح اصول‌گرایی و تخصیص بخش عمده این لیست به یک گروه سیاسی خاص، اظهار کرد: این لیست بر اساس سهم خواهی هیچ گروه یا جناح خاصی بسته نشده است.

مردم هیچگاه در انتخاب‌شان اشتباه نمی‌کنند

علی‌رضا خسروی عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس نهم گفت: مردم هر انتخابی داشته باشند قطعا درست‌ترین انتخاب را خواهند داشت، مطمئنا مردم هیچگاه در انتخاب‌شان اشتباه نمی‌کنند.

وی گفت: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات مجلس با عملکرد نمایندگان رابطه مستقیم دارد.

وی ادامه داد: قوانین انتخابات ایران به حدی کارآمد و جامع است که بستر حضور گرایش‌های مختلف را به وجود آورده است.

مشارکت گسترده در انتخابات،‌ جایگاه‌ ایران را در دنیا مستحکم‌تر می‌کند

علی مروی نماینده مردم نیشابور در مجلس با تاکید بر این‌که قطعا حضور و مشارکت مردم در انتخابات جایگاه کشور را در دنیا مستحکم خواهد کرد، گفت: سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های تجاری و اقتصادی در یک کشور منوط به وجود امنیت و ثبات در آن کشور است.

مسئولان برای جلوگیری از تخریب در ایام انتخابات ورود پیدا کنند

غلامعلی جعفرزاده عضو شورای مرکز فراکسیون اصول‌گرایان رهروان ولایت با تأکید بر اینکه مسئولان باید اجازه هرگونه تخریب در ایام انتخابات را ندهند، گفت:‌ مردم باید با کسانی که در ایام انتخابات بیخود و بی‌جهت دیگران را تخریب می‌کنند، برخورد کنند.

جعفرزاده در خصوص وظیفه مسئولان در این شرایط گفت: با توجه به تجربه تلخ اتفاقات ۸۸، مسئولان وظیفه ورود به این تخریب‌ها و فضاسازی را در فضای مجازی دارند و باید این‌ها را ببندند و اجازه تخریب را به هر شکل ممکن ندهند. از طرف دیگر مردم نیز باید با کسانی که بیخود و بی‌جهت دیگران را تخریب می‌کنند تا بتوانند ضعف‌ها و کاستی‌هایشان را برطرف کنند، برخورد کنند.

مردم به کسانی رأی دهند که اخلاق انتخابات را رعایت می‌کنند

قدرتعلی حشمتیان فعال سیاسی با اشاره به ضرورت رعایت اخلاق انتخاباتی گفت: نهادهای امنیتی و انتظامی باید به شدت با بی اخلاقی‌ها و تخریب‌ها مقابله کنند.

وی گفت: با نزدیک شدن به زمان انتخابات، تخریب‌ها و تهمت‌ها در فضای مجازی بیشتر شده است و عده‌ای با انتشار عکس‌ها و اخبار جعلی دنبال از صحنه خارج کردن رقبا هستند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:ایسنا

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک