کد خبر: 14772
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۶/ بهمن/ ۱۳۹۴ - ۶:۴۱

شهردار اهواز گفت: راه اندازی و بهره برداری از خط ۶٫۸ کیلومتری گام نخست پروژه قطار شهری اهواز تا کمتر از یک سال آینده با تامین فاینانس خارجی میسر است.

خوزستان سرافراز/ سید خلف موسوی دوشنبه در حاشیه نشست با هیات تجاری ۲۵ نفره عمان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با تامین فاینانس این پروژه قطار شهری اهواز که حدود۵۰ میلیون دلار و یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال می توان گام نخست قطار شهری را بهره برداری کرد.

وی افزود: در صورت تامین این فاینانس گام نخست پروژه قطار شهری از فرودگاه تا مصلا را می توان تا یک سال آینده راه اندازی کرد.

موسوی در ادامه گفت:سرمایه گذاران عمانی در زمینه عمران شهری می توانند در بخش حمل و نقل و ایجاد اماکن تفریحی و ساخت هتل ها و در بحث گردشگری در ایجاد شهربازی و هتل پنج ستاره در خوزستان و اهواز سرمایه گذاری کنند.

شهردار اهواز با ابراز امیدواری اینکه این بازدید و بررسی ها منتج به سرمایه گذاری کلان در بخش مسائل شهری شود، افزود: از هر سرمایه گذار چه خارجی و چه داخلی برای سرمایه گذاری در اهواز استقبال می کنیم و با این مراودات و فرصتی که پس از رفع تحریم ها فراهم شده امیدواریم اهواز شاهد سرمایه گذاری و توسعه بیشتری شود.

وی بزرگترین پروژه های عمرانی اهواز را ساخت هایپرمارکت تجاری و تفریحی و ساخت هتل و مجموعه های مسکونی دانست و گفت: پروژه احداث پارک شهربازی در کنار پارک آبی اهواز نیز در حال اقدام است.

هیات ٢۵ نفره عمانی از یکشنبه شب وارد اهواز شد و در نخستین برنامه خود نشستی با شهردار اهواز داشت و نشست با استاندار و نشست با تجار ایرانی از دیگر برنامه این هیات در روز دوشنبه است.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک