کد خبر: 15373
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۵/ فروردین/ ۱۳۹۵ - ۱:۱۲

مدیرکل هواشناسی خوزستان از پیش بینی وقوع باد و باران در استان از اواخر وقت شنبه هفتم فروردین ماه خبر داد و از گردشگران و مسافران خواست که در کنار سواحل دریا و رودخانه ها نکات ایمنی را جدی بگیرند.

مدیرکل هواشناسی خوزستان از پیش بینی وقوع باد و باران در استان از اواخر وقت شنبه هفتم فروردین ماه خبر داد و از گردشگران و مسافران خواست که در کنار سواحل دریا و رودخانه ها نکات ایمنی را جدی بگیرند.

 

کوروش بهادری جمعه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد:پیش بینی می شود از اواخر وقت فردا (شنبه) با ورود سامانه بارشی، بارش های رگباری پراکنده همراه با رعد و برق و تگرگ ابتدا در مناطق شمالی، ارتفاعات و شرق خوزستان را شاهد باشیم که به تدریج به سمت مناطق مرکزی و جنوبی گسترش می یابد.

به گفته وی، این وضعیت تا سه شنبه هفته آینده ادامه می یابد.

بهادری افزود: از یکشنبه و دوشنبه هفته آینده با وزش بادهای شدید احتمال فعال شدن چشمه های گرد و خاک و کاهش دید در تعدادی از شهرها از جمله اهواز دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به بارش های خوبی که پیش بینی شده، گفت:فرمانداران و بخشداران مهمانان نوروزی را از نزدیک شدن به حاشیه رودخانه ها و مناطق سیل خیز به ویژه در ایذه و دهدز برحذر دارند.

بهادری همچنین تصریح کرد:از یکشنبه و دوشنبه نیز با مواج شدن خلیج فارس به صیادان و صاحبانقایق های تفریحی توصیه می شود که مسائل ایمنی و هشدارهای مسئولان و مرزبانان را رعایت کنند.

مدیرکل هواشناسی خوزستان همچنین اظهار کرد:طی شبانه روز گذشته آبادان با ۲۹ درجه سانتیگراد گرم ترین و ایذه با ۶ درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان بوده و تغییرات دمایی اهواز بین ۱۲ تا ۲۶ درجه سانتیگراد بوده است.

خوزستان نخستین باران امسال را در روز دوم فرودین در شمال و شرق و نخستین باد و خاک را هم در همین روز در مناطق مرکزی و جنوبی شاهد بود.

در این روز اهواز در حالی گرد و غبار حدود چهار برابر حد مجاز را تجربه کرد که در دهدز ۲۱ میلیمتر بارندگی اتفاق افتاد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک