کد خبر: 15497
تعداد نظرات: يك نظر
تاریخ انتشار: ۱۱/ فروردین/ ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۶

مصوبه تردد خودروهای پلاک اروند در خوزستان با هماهنگی شورای عالی امنیت ملی انجام شد و حاشیه سازی برای این مصوبه بازار گرمی و بازی با افکار عمومی است.

 

مشاور استاندار خوزستان گفت: مصوبه تردد خودروهای پلاک اروند در خوزستان با هماهنگی شورای عالی امنیت ملی انجام شد و حاشیه سازی برای این مصوبه بازار گرمی و بازی با افکار عمومی است.

تردد خودروهای پلاک اروند دوباره سوژه محافل خبری شده است و چند روزی است که تصاویری از حکم دیوان عدالت ادارای در شبکه‌های اجتماعی دست به دست مردم می‌چرخد. انتشار تصاویر این نامه نگاری بازتاب منفی در بین مردم خوزستان داشته و بسیاری از دارندگان خودروهای پلاک اروند در نوروز ۹۵ از بلاتکلیفی در این باره نگران هستند.

جمال درویش، مشاور استاندار خوزستان در امور روابط عمومی می‌گوید: همه می‌دانند برخی از افراد مخالف این مصوبه بودند و از این تصمیم خوششان نیامد و به همین دلیل هرچند مدت یک بار موجی درباره این مصوبه ایجاد می‌کنند.

وی می‌افزاید: فشارهایی در این باره ایجاد می‌شود اما مصوبه استاندار خوزستان کاملاً قانونی بوده و شرایط آن فراهم شده بود و به همین علت شورای عالی امنیت ملی آن را تأئید کرد.

مشاور استاندار خوزستان در امور روابط عمومی بیان می‌کند: این کار با هماهنگی شورای عالی امنیت ملی انجام شد و حاشیه سازی برای این مصوبه بازار گرمی و بازی با افکار عمومی است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تصاویر منتشر شده مبنی بر ابطال مجوز تردد خودروهای پلاک اروند صحت ندارد، عنوان می‌کند: ممکن است که نامه نگاری‌هایی در اسفندماه گذشته در این باره انجام شده باشد ولی استانداری خوزستان پاسخ قانونی در این باره ارائه داده است.

درویش اظهار داشت: از آن تاریخ تاکنون که تقریباً یک ماه سپری شده، هیچکس جلوی تردد خودروهای پلاک اروند را نگرفت و هیچ رأیی برای ابطال این مصوبه صادر نشد.

 ابتدای شهریور سال ۹۳ استاندار خوزستان مصوبه تردد خودروهای پلاک اروند را در همه شهرهای خوزستان صادر کرد و این مصوبه از همان ابتدا به مذاق وزیر صنایع و معادن خوش نیامد.هرچند خریداری خودروهای لوکس پلاک اروند برای همه مردم خوزستان ممکن نبوده اما بخشی از مردم خوزستان از این هدیه استاندار خوزستان استقبال کردند.

البته دولت برای تأثیر گذاشتن بر بخشی از این مصوبه ۲۵ شهریور سال گذشته مصوبه ممنوعیت واردات خودروهای با حجم موتور ۲۵۰۰ سی سی را صادر کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در برنامه تلویزیونی پایش که هفتم اسفندماه سال گذشته پخش شد، گفت: خودروهای مناطق آزاد فقط می‌توانند شعاع مناطق آزاد و تا مرکز استان تردد کنند و تردد این خودروها در کل استان خوزستان غیر قانونی است. 

سید شریف حسینی نماینده مردم اهواز در مجلس پس از این اظهار نظر وزیر صنعت اعلام کرد که نعمت زاده نباید در وظایف استاندار خوزستان دخالت کند و از این مصوبه نیز حمایت کرد.

سید شکرخدا موسوی نیز هم در این باره اظهار داشت: اکبر ترکان از ابتدا از ابلاغ این مصوبه اطلاع داشت و نا هماهنگ بودن دولت درباره تردد خودورهای پلاک اروند عجیب است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:رهیاب

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
انتشار یافته: يك نظر
 • موسی نعامی
  |
  |
  ۸:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  بنده بعنوان یک شهروند اهوازی از تمام زحمات استاندار معاونین ومشاورین وتمامی نمایندگان خوزستان در مجلس تشکر وقدردانی ودست تمامی انها رو می بوسم .با تشکر فروان از زحمات شما فعالان دولت .
 • نظرات بینندگان
  نام:
  ایمیل:
  * نظر:
  نظر سنجی

  آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

  Loading ... Loading ...
  تازه ترین اخبار
  آ نتورک