کد خبر: 15546
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۵/ فروردین/ ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۵

رئیس موسسه خانه نسل جوان کهگیلویه و دبیر شورای مرکزی جوانان کهگیلویه بزرگ:با توجه به فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب امام خامنه ای مدظله العالی سعی کنیم در برنامه کاری دست از افراط و تفریط برداریم.

رئیس موسسه خانه نسل جوان کهگیلویه و دبیر شورای مرکزی جوانان کهگیلویه بزرگ:با توجه به فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب امام خامنه ای مدظله العالی سعی کنیم در برنامه کاری دست از افراط و تفریط برداریم.

 فخرالدین عزیزی به خوزستان سرافراز گفت : برای توسعه اشتغال می توانیم از ظرفیت های توسعه و بنگاه های کوچک و متوسط ‘مشاغل خانگی ‘ صنایع دستی و اقتصاد روستایی و کشاورزی استفاده کنیم .

وی افزود: زمانی که نرخ تورم افزایش یافت و بالای ۳۰درصد رسید مدیران بانکی فشار می آوردند که باید نرخ سود بانکی را افزایش دهیم اما در حالی که دولت می گوید نرخ تورم را به شدت کاهش داده است چرا بانک ها حاضر نیستند نرخ سود خود را کاهش دهند؟

عزیزی گفت: این روند انگیزه تولید را کاهش می دهد و ریسک سرمایه گذاری کاهش خواهد داشت و با این فرآیند نمی توانیم به رشد توسعه پایدار متناسب با تقاضای شغل برسیم.

رییس موسسه خانه نسل جوان کهگیلویه و دبیر شورای مرکزی جوانان کهگیلویه بزرگ گفت: دولت باید محور همه فعالیتها را ‘ توسعه اشتغال’ قرار دهد و باور کند که رشد اقتصادی به تنهایی نمی تواند ما را به اشتغال پایدار برساند و همچنین شاخص های فضای کسب و کار بهبود یابد.

ایشان بیان داشتند: مشکل اصلی جامعه ما ‘ اقتصاد و اشتغال جوانان” که با توجه به تحقیقات بدست آمده ۶میلیون بیکار در جامعه داریم که ۲۵درصد آنها شامل جوانان بیکار می باشند که استان کهگیلویه و بویراحمد سهم بسزایی را در این بیکاری دارا می باشد.

عزیزی افزود: وقتی گفته می شود بهره وری کشور پایین است یعنی دارایی نامشهود پایین است یعنی ساماندهی در کشور ضعف دارد. اینکه گفته می شود صنعتگران و تولیدکننده گان مشکل کمبود اعتبارات دارند به این معنی نیست منابع نداریم بلکه به این معنی است که در حال حاضر منابع موجود بد تخصیص داده می شود.

وی با اشاره به اینکه ، ایجاد زیر ساخت های نرم ، مدیریت و هوشمندی می خواهد نه پول و تبلیغات ، افزود: یک درصد رشد اقتصادی هم حداکثر یکصدهزارشغل ایجاد می کند.

این بدان معنی است ترکیب ثروت ها در ایران نامتناسب است مثل اینکه ترکیب مواد یک غذا نا متناسب باشد .

فخرالدین عزیزی رییس موسسه، خانه نسل جوان کهگیلویه و دبیر شورای مرکزی جوانان کهگیلویه بزرگ بیان داشت: ساخت یک کارخانه سیمان در کشور چیزی حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز دارد این در حالی است که در ایران در حال حاضر چیزی حدود ۱۰میلیون تن مازاد تولید سیمان داریم که صادر می کنیم.

وی گفت: اقتصاد کشور ما همانند غذایی است که برای پختن آن مواد زیاد و گران صرف شده است اما چون در اندازه دقت نشده این غذا قابل خوردن نیست.

ایشان عدم بهره وری در تولید را به منزله عدم توجه به سازوکار و قوانین دانست.

عزیزی درپایان افزود: اشتغال پایدار را می خواهیم و باید همه برنامه ها و تلاش های دولت معطوف به توسعه اشتغال باشد و در حالی که سالیانه ۸۰۰ الی ۱میلیون فارغ التحصیل دانشگاهی داریم که به شش میلیون بیکار موجود افزوده می شود.

 آقایان فخرالدین عزیزی ، آزاد خردمند(معاونت فرهنگی و مطبوعاتی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد) دکتر ایاز خادمی( فرزند شهید علی پناه و پزشک رسمی سازمان تامین اجتماعی و رییس سابق پزشک قانونی ) از اعضای شورای مرکزی جوانان کهگیلویه بزرگ می باشند.

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد دولت روحانی و سیاست هایش راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک