کد خبر: 15621
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۷/ فروردین/ ۱۳۹۵ - ۶:۲۳

آمار بازدیدهای مردمی در ایام نوروز سال ۱۳۹۵ از تاسیسات سازمان آب و برق خوزستان از مرز ۷۸۱ هزار نفر گذشت.

 

 

بازدید از سدهای خوزستان از جمله برنامه هایی است که در سال های اخیر زمینه حضور گردشگران استانی و خارج استانی را در طبیعت کم نظیر این استان فراهم کرده است

آمار بازدیدهای مردمی در ایام نوروز سال ۱۳۹۵ از تاسیسات سازمان آب و برق خوزستان از مرز ۷۸۱ هزار نفر گذشت.

در ایام نوروز امسال ۷۸۱ هزار و ۶۶۳ نفر از مهمانان نوروزی و کاروان های راهیان نور، از سدها، شبکه های آبیاری و سازه های آبی- تاریخی سازمان آب و برق خوزستان بازدید کردند.

بازدید از سدهای خوزستان از جمله برنامه هایی است که در سال های اخیر زمینه حضور گردشگران استانی و خارج استانی را در طبیعت کم نظیر این استان فراهم کرده است.

هر سال در ایام تعطیلات نوروزی از یکم تا سیزدهم فروردین ماه بازدید از سدهای این استان به صورت عمومی و خانوادگی انجام می گیرد و امسال نیز با استقبال گسترده مسافران نوروزی مواجه شد.

طی این مدت، سد مارون با آماری افزون بر ۱۶۷ هزار نفر و شبکه آبیاری کارون بزرگ با بیش از ۱۵۰ هزار نفر بازدیدکننده، بیشترین آمار بازدیدها را به خود اختصاص داده اند.

سازمان آب و برق خوزستان با ۵۵ سال قدمت و داشتن سدهای بزرگ مخزنی همچون کرخه، مارون، دز، شهید عباسپور، مسجدسلیمان، کارون۳ و سدهای تنظیمی، شبکه های آبیاری و سازه های تاریخی- آبی به عنوان متولی بزرگترین منابع آب سطحی و زیرزمینی کشور عهده دار برنامه ریزی و حفاظت از این منابع خدادادی با هدف توسعه و بهره برداری بهینه از منابع آب و خاک استان است.

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد دولت روحانی و سیاست هایش راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک