کد خبر: 15795
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۵/ فروردین/ ۱۳۹۵ - ۲:۴۶

شهردار دزفول از خسارت سنگین وارده به بوستان تفریحی ساحلی علی کله ناشی از طغیان رودخانه دز خبر داد.

شهردار دزفول از خسارت سنگین وارده به بوستان تفریحی ساحلی علی کله ناشی از طغیان رودخانه دز خبر داد.

محمدرضا کرمی نژاد گفت:افزایش دبی رودخانه دز موجب زیر آب رفتن بوستان ساحلی علی کله در پایین دست سد تنظیمی شده و امکانات تفریحی و رفاهی این بوستان را تخریب کرده و یا شدت جریان آب آنها را با خود برده است.

وی اظهار کرد:علاوه بر امکانات تفریحی و رفاهی شهرداری دزفول امکانات بخش خصوصی در ساحل رودخانه دز در بوستان علی کله آسیب کلی دیده و بعضا تخریب شده اند.

شهردار دزفول گفت:بوستان های رعنا ، ولی عصر و نیز بخشی از بوستان دولت نیز به زیر آب رفته و امکانات تفریحی و رفاهی آنها آسیب دیده اند.

کرمی نژاد همچنین از خسارت وارده به جاده ساحلی این شهر ناشی از طغیان رودخانه دز خبر داد و گفت:جاده ساحلی بر روی خودروها بسته شده است.

وی خسارت وارده به زیر ساخت های شهری ، امکانات تفریحی و رفاهی و بوستان های ساحلی و نیز پل شناور دزفول ناشی از طغیان رودخانه دز را بسیار سنگین دانست و افزود:با توجه به شدت جریان آب رودخانه امکان بررسی دقیق خسارات در حال حاضر وجود ندارد.

شهردار دزفول افزود:تمام امکانات شهرداری دزفول برای کمک به حادثه دیدگان ناشی از طغیان رودخانه دز و جلوگیری از خسارت بیشتر به تاسیسات شهری بسیج و وارد عمل شده اند.

وی گفت:پیش بینی افزایش دبی رودخانه دز تا ۱۲۰۰ مترمکعب برثانیه شده بود اما دبی این رودخانه تا ۴۵۰۰ مترمکعب برثانیه در حال افزایش است لذا احتمال خسارت بیشتری می رود.

دریاچه سد دز که در سالهای خشکسالی حجم آب آن کاهش یافته بود از نخستین ساعات بامداد روز پنجشنبه سر ریز شده است.
آب از سر ریز شد دز و از ارتفاع ۳۵۲ متری تاج این سد به سمت مناطق پایین دست و شهر دزفول در جریان است.

تعدادی از روستاهای پایین دست رودخانه دز در محاصره سیلاب ناشی از طغیان این رودخانه قرار گرفته اند که در حال تخلیه می باشند.

ایرنا/

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد دولت روحانی و سیاست هایش راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک