کد خبر: 15782
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۵/ فروردین/ ۱۳۹۵ - ۲:۱۱

قبل از وقوع این حادثه هشدارهای لازم به ساکنین حاشیه رودخانه دز داده شده بود

 مدیر عامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: به دنبال بارندگی و طغیان رودخانه دز در شهر دزفول در روز پنج شنبه و گرفتار شدن عده ای از شهروندان، نیروهای امدادی به منطقه اعزام و امدادرسانی به حادثه دیدگان را آغاز کردند.

علی خدادادی اظهار کرد: هلال احمر خوزستان با اعزام یک فروند بالگرد به منطقه در حال امداد رسانی به حادثه دیدگان است و دو اردوگاه شهید ناجی و مجدیان با همکاری ارتش در منطقه بن جعفر دزفول به منظور امداد رسانی و اسکان حادثه دیدگان دایر شده اند.

وی افزود: بعد از طغیان رودخانه قسمت های پایین دست دزفول از جمله روستاهای زاویه، سنجر دزفول دچار سیل گرفتگی شد و به دامداران حاشیه رودخانه خساراتی وارد شد اما تلفات جانی انسانی نداشتیم.

خدادادی ادامه داد: قبل از وقوع این حادثه هشدارهای لازم به ساکنین حاشیه رودخانه دز داده شده بود اما متاسفانه مساله را جدی نگرفتند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خوزستان تصریح کرد: از آنجایی که امکان طغیان رودخانه کرخه و احتمال سیل گرفتگی چهار روستا در شوش وجود دارد هشدارهای لازم به ساکنان اطراف این رودخانه نیز داده شده است.

وی گفت: اردوگاه اسکان اضطراری نیز در منطقه غرب کرخه فعال شده است تا در صورت لزوم برای اسکان استفاده شود.

خدادادی خاطرنشان کرد: نیروهای هلال احمر استان در حالت آماده باش هستند و انبارهای مواد غذایی و پوشاک نیز در صورت لزوم اقلام مورد نیاز را بین حادثه دیدگان توزیع می کنند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خوزستان اظهار کرد: افراد در معرض خطر از جمله سالمندان و کودکان باید بیشتر مواظب باشند.
وی اضافه کرد: میزان خسارت هنوز برآورد نشده است.

سر ریز شدن سد دز در شمال خوزستان در نخستین ساعات بامداد روز پنجشنبه موجب طغیان رودخانه دز شده است.

افزایش دبی رودخانه دز همچنین موجب قطع پل شناور این شهر شده و شدت جریان آب رودخانه پل شناور دزفول را حوالی ساعت هفت بامداد صبح پنجشنبه برد.

بارندگی شدید در استان لرستان در بالادست سدهای دز و کرخه حجم مخازن این دو سد بزرگ را در شمال خوزستان پر از آب کرده است.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد دولت روحانی و سیاست هایش راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک