کد خبر: 15818
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۶/ فروردین/ ۱۳۹۵ - ۸:۰۸

پرسپولیس دربی ۸۲ پایتخت را با نتیجه ۴ بر ۲ برد.

 

 پرسپولیس دربی ۸۲ پایتخت را با نتیجه ۴ بر ۲ برد.

مسابقه پرسپولیس و استقلال در حالی آغاز شد که علاوه بر ۹۰ هزار نفری که در ورزشگاه آزادی بودند، حدود ۴۰ هزار هوادار هم بیرون درهای ورزشگاه ماندند و نتوانستند وارد شوند. این دربی از آنجا که نقشی پررنگ در تعیین قهرمان لیگ برتر دارد با استقبال بسیار خوب هواداران مواجه شد.

در همان دقایق اول بازی اتفاقی رخ داد که نشان می داد این بار دربی کسل کننده نخواهد بود. در دقیقه ۵ این مسابقه احمد نوراللهی شوتی محکم از پشت محوطه جریمه به سمت دروازه استقلال زد که رحمتی توپ را برگرداند اما توپ جلوی پای مهدی طارمی افتاد و او دروازه آبی پوشان را باز کرد. گل زود هنگام پرسپولیسی ها باعث شد مسابقه از همان دقایق ابتدایی پر از اتفاقات هیجان انگیز باشد.

پرسپولیسی ها بعد از این گل چند حمله نافرجام دیگر هم داشتند اما نتوانستند خطرناک ظاهر شوند. پس از آن هم استقلالی ها به خودشان آمدند و حملاتی روی دورازه پرسپولیس داشتند. اما ضربات استقلالی ها که اکثرا شوت های از راه دور بود خطری برای پرسپولیس ایجاد نکرد و دروازه این تیم بسته ماند.

در دقیقه ۲۴ مسابقه عادل شیحی بازیکن خارجی استقلال که با وجود مصدومیت توانسته بود خودش را به بازی برساند، در یک صحنه دچار مصدومیت شد و به کادر فنی استقلال اشاره کرد که تعویضش کنند. شیحی از زمین بیرون رفت و جابر انصاری به جای او وارد زمین شد. انصاری بازیکنی است که در بازی رفت هم به پرسپولیس گل زده بود.

در دقیقه ۳۲ استقلالی ها روی ارسال کرنر توسط خسرو حیدری دو بار توانستند توپ را تا خط دروازه پرسپولیس جلو ببرند اما هر دفعه یکی از مدافعان پرسپولیس توپ را از دروازه بیرون کشید. ۳ دقیقه بعد یعنی در دقیقه ۳۵ دوباره مهدی طارمی دروازه استقلال را باز کرد. این بار با ضربه سر توانست دروازه رحمتی را باز کند تا موجی از شادی را به هواداران پرسپولیس هدیه بدهد. 

دو دقیقه بعد استقلالی ها با خطا روی بازیکن پرسپولیس در محوطه جریمه، کاری کردند که محسن ترکی چاره ای جز اعلام ضربه پنالتی نداشت. مهدی طارمی پشت توپ ایستاد تا به مهدی رحمتی که بهترین دروازه بان حال حاضر فوتبال ایران است پنالتی بزند. طارمی ضربه اش را زد اما مهدی رحمتی پنالتی را گرفت.

پرسپولیس که در این دقایق به شدت روی دروازه استقلال فشار می آورد، دقایقی بعد صاحب یک ضربه کاشته شد اما این ضربه هم به جایی نرسید و بازی با همان دو گل پیگیری شد.

استقلالی ها البته روحیه خود را از دست ندادند. آن ها در آخرین دقایق نیمه اول یکی دو حمله خطرناک روی دروازه پرسپولیس داشتند و پرسپولیس را در زمین خودش محبوس کردند. با این حال مدافعان پرسپولیس هم اجازه ندادند دروازه تیمشان باز شود و بازی در نیمه اول با نتیجه دو بر صفر به پایان رسید.

در نیمه دوم استقلالی ها با روحیه بالاتری وارد زمین شدند. این تیم در ۷-۸ دقیقه ابتدایی نیمه دوم یکی دو موقعیت خوب هم داشت که یکی از آن ها شوت از راه دور خرسندنیا بود؛ توپی که سوشا مکانی با شیرجه ای خوب آن را دفع کرد. اما در این نیمه باز هم پرسپولیس بود که دروازه استقلال را باز کرد.دقیقه ۵۳ بود که پرسپولیسی ها به سمت دروازه استقلال حمله کردند، توپ ارسالی را رحمتی برگرداند و رامین رضاییان با ضربه سر، توپ را وارد دروازه استقلال کرد.

اما استقلال هم خیلی زود یکی از گل های خورده را جبران کرد. دو دقیقه بعد از گل سوم پرسپولیس، استقلالی هاروی یک سانتر ساده به گل رسیدند. توپ ارسالی روی دروازه سوشا، با تردید این دروازه بان مواجه شد که توپ جلوی پای بازیکن استقلال افتاد و جابر انصاری آن را تبدیل به گل کرد.

این بازی که یکی از زیباترین دربی های چند سال گذشته است، همچنان پر از موقعیت های جذاب بود. پرسپولیس یکی دو دقیقه بعد از گل استقلال، جلو کشید و امید عالیشاه که دید رحمتی از دروازه بیرون آمده، ضربه ای چیپ زد که رحمتی به زیبایی آن را از دروازه درآورد و در برگشت هم بازیکن پرسپولیس ضربه سری زد که دوباره رحمتی آن را دفع کرد.

بازی برای دقایقی دست استقلالی ها افتاد و آن ها حملاتی روی دروازه پرسپولیس می کردند که هواداران قرمزپوش را نگران می کرد. اما کم کم فشار حملات استقلالی ها کم شد و پرسپولیس هم توانست جلو بکشد. پرسپولیسی ها یکی دو موقعیت داشتند که یکی از آن ها ضربه کاشته رضاییان بود و این ضربه را رحمتی دفع کرد. توپ به کرنر رفت و ضربه کرنر هم روی سر احمدزاده نشست که او توپ را به بیرون زد.

بازی پس از آن متعادل پیگیری می شد و ورود پروپئیچ به زمین هم نتوانست در آن لحظات اولیه تاثیر شگفت انگیزی در روند بازی استقلال بگذارد. با این حال همچنان استقلالی ها امیدوار بودند تا این مهاجم خارجی بتواند دروازه حریف را باز کند. در دقیقه ۸۳ استقلالی ها پشت محوطه جریمه پرسپولیس صاحب یک ضربه کاشته شدند. امید ابراهیمی پشت توپ ایستاد و ضربه اش به دیوار دفاعی پرسپولیس خورد و برگشت. توپ برگشتی را پرسپولیسیها به مهدی طارمی که جلو ایستاده بود پاس دادند و در حالی که طارمی و دو بازیکن پرسپولیس بدون حضور حتی یک مدافع استقلال به سمت دروازه این تیم حمله می کردند، طارمی توپ را به محسن مسلمان پاس داد که مسلمان هم توپ را به راحتی وارد دروازه حریف کرد و چهارمین گل سرخپوشان را به ثبت رساند.

در دقیقه ۸۸ استقلالی ها که به قصد جبران گل خورده وارد محوطه جریمه پرسپولیس شده بودند، صاحب یک ضربه پنالتی شدند که امید ابراهیمی پشت توپ ایستاد. سوشا اما نتوانست مثل مهدی رحمتی توپ را بگیرد و استقلال دومین گل خود را به ثمر رساند.

با این گل امید استقلالی ها دوباره زنده شد که شاید بتوانند مسابقه را مساوی کنند. آن ها مسلط بر بازی شدند اما پرسپولیسی ها هم بد نبودند و سعی در انجام حملات برای گلزنی داشتند. 

پرویز مظلومی هر سه تعویض خود را انجام داده بود اما برانکو که دو تعویض دیگر داشت، در دقایق پایانی هر دو تعویض را انجام داد تا جو بازی آرام شود و چند ثانیه ای هم وقت بکشد. در دقیقه ۹۴ و در حالی که تنها یک دقیقه تا پایان مسابقه مانده بود، پشت محوطه جریمه استقلال روی طارمی خطا شد. طارمی از هم تیمی هایش خواست که خودش ضربه را بزند. آقای گل لیگ پشت توپ ایستاد و ضربه را به بیرون زد.

در نهایت محسن ترکی سوت پایان بازی را زد و پرسپولیس با نتیجه ۴ بر ۲ دربی را برد و به صدر جدول رفت.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد مسئولان در برگزاری انتخابات شورای شهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک