کد خبر: 15840
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۷/ فروردین/ ۱۳۹۵ - ۳:۰۶

پیش بینی و اقدام به موقع، سیلاب را به نعمت تبدیل کرد.

استاندار خوزستان با تشریح اقدامات انجام شده برای کاهش آسیب های ناشی از سیلاب اخیر در استان، گفت:پیش بینی و اقدام به موقع، سیلاب را به نعمت تبدیل کرد.

عبدالحسن مقتدایی شنبه در نشست کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان خوزستان در سالن جلسات اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، با تشریح آخرین وضعیت خسارت سیلاب به شهرهای استان، گفت:در موضوع سیلاب اخیر در استان، هماهنگی مطلوبی بین دستگاه های اجرایی استان برقرار شد.

وی تصریح کرد:اگرچه سیلاب خسارت فراوانی به استان وارد کرد، ولی جنبه های مثبت ان بیش از جنبه های منفی بود.

مقتدایی اضافه کرد:اعلام میزان خسارت یک هفته زمان می‌برد و نیاز به جمع‌بندی دارد اگرچه در بیشتر موارد، در قالب آب‌گرفتگی بود تا سیل.

استاندار خوزستان افزود:سیل در مقطع ورودی به دریاچه دز و طغیان آن با بیش از پنج هزار متر مکعب به وقوع پیوست، ولی دیگر مسیرها به دلیل اطلاع‌رسانی و عکس العمل به موقع دستگاه های اجرایی، آب‌گرفتگی بود.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان خوزستان در ادامه سخنانش، استفاده از فناوری روز و تجهیزات در کار را عامل موثر کاهش تخلفات خواند و گفت:در بحث نظارت بر مرزها و نظارت بر ورود و خروج کالا به کشور نیز، استفاده از فناوری روز نظیر دستتگاه های X-RAY دستگاه ها را در تحقق اهداف سازمانی و خدمت به مردم کمک می کند.

مقتدایی تاکید کرد:اگرچه باید به عنوان دستگاه های حاکمیتی، حقوق بیت المال و نظام را در نظر بگیریم، باید از سویی نیز حقوق مردم و مرزنشینان به عنوان مرزبانان اصلی کشور لحاظ شود.

استاندار خوزستان با تجلیل از همکاری دستگاه های اجرایی، مرزبانی و انتظامی و امنیتی برای نظارت دقیق بر ورود و خروج کالا از مرزها، افزود:لازم است، مرزهای استان به امکانات سخت افزاری و تجهیزات نرم افزاری و سامانه مجازی مجهز شود تا بر ورود کالای قاچاق یا کالای غیرقانونی نظارت بیشتری شده و این اقلام وراد کشور نشود.

استاندار خوزستان با تاکید بر صیانت مرزها گفت:با توجه به اینکه کشور همسایه ما از لحاظ امنیتی با مشکلاتی مواجه است، لازم است برای رونق ترانزیت خارجی، امنیت مرزی تامین شده و نظارت بر مرزها از حیث ورود و خروج کالا بیشتر شود.

رئیس شورای تامین استان خوزستان در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر لزوم تامین تجهیزات مورد نیاز برای نظارت بر ورود و خروج کالا از مرزها، گفت:به گفته مسئولان، قیمت یک دستگاه X-RAY حدود ۲۷۰ میلیارد ریال است در صورتی که بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال برای تامین امنیت مرزهای کشور هزینه می شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر نیز در این شنست با بیان اینکه مرز بین المللی شلمچه از اهمیت ویژه ای برای صادرات کالا به عراق برخوردار است، گفت:حجم عمده تردد کالای صادرات، واردات و مسافری در این مرز صورت می گیرد و آنچه دغدغه همه مسئولان است، تامین تجهیزات الکترونیکی در حوزه تجاری و مسافری مرز است.

ولی الله حیاتی افزود:مرزبانی نیز اقدامات ارزنده ای برای جلوگیری از قاچاق کالا انجام داده است و امیدواریم با فراهم شدن امکانات، امنیت پایداری را در مرزها حاکم شود.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های خوزستان نیز در این نشست گفت:دستگاه ایکس – ری چمدانی مستقر در مرزهای چذابه و شلمچه به لحاظ حجم بسیار بزرگ بوده و زیبنده این دو مرز نیست.

مسعود مصدقی اظهار داشت:با تاکید وزارت کشور، دروازه های پایانه مرزی شلمچه ساماندهی شده و جداسازی مسیر کامیون های عراقی که باید از پایانه مرزی به سمت بارانداز زیرمجموعه سازمان منطقه آزاد حرکت کند، انجام شده است.

وی گفت:همچنین سالن تجاری و مسافری مرز شلمچه نیز جدا سازی شد و دروازه جدید برای عبورکامیون ها ایجاد شده است.

 در این نشست در خصوص خرید و نصب دستگاه بازرسی ایکس ری از کامیون و تریلر و دستگاه ایکس – ری مسافری در گمرک خرمشهر، مرز شلمچه و مرز چذابه بحث و تبادل نظر شد.

منبع:ایرنا

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد مسئولان در برگزاری انتخابات شورای شهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک