کد خبر: 15847
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۷/ فروردین/ ۱۳۹۵ - ۳:۴۰

واحدهای مسکونی که در سیل اخیر تخریب شده و یا آسیب دیده اند با کمک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بازسازی و تعمیر می شوند.

 

 

 معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت:واحدهای مسکونی که در سیل اخیر تخریب شده و یا آسیب دیده اند با کمک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بازسازی و تعمیر می شوند.

عزیزالله مهدیان روز شنبه در دزفول با بیان اینکه هنوز آمار دقیقی در خصوص میزان دقیق خسارت وارده به واحدهای مسکونی شهرستان دزفول بر اثر سیل دریافت نشده است افزود:دز بازدید امروز میزان خسارت به بخش مسکن دزفول بررسی خواهد شد.

وی با بیان اینکه کارشناسان بنیاد در حال بازدید از روستاها و کارشناسی واحد به واحد منازل هستند گفت:بنیاد مسکن مسوول بازسازی مسکن مناطق حادثه دیده می باشد لذا تا پایان هفته کار بررسی خسارت انجام و میزان اعتبار مورد نیاز برآورد و به وزارت کشور و معاونت برنامه ریزی سازمان مدیریت ارسال می شود تا اعتبار مورد نیاز از سوی دولت تامین شود.

مهدیان اظهار کرد:در صورتی که خانواده های سیل زده که دچار خسارت مسکن شده اند خواستار تعمیر وبازسازی منازل خود باشند تعمیر و بازسازی منازل آنها آغاز خواهد شد ضمن اینکه در بازدید میدانی انجام شده از روستاهای حادثه دیده دزفول خسارت به مسکن جزیی بوده و بیشترین خسارت به بخش کشاورزی دزفول وارد شده است.

معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت:تسهیلات اعطایی در بخش مسکن بستگی به میزان خسارت وارده داشته و در صورت نیاز به تعمیر بین ۲۰ تا ۱۰۰ میلیون ریال و اگر خسارت کلی و ۱۰۰ درصد باشد تا سقف ۲۵۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره پرداخت می شود.

وی افزود:با توجه به تخلیه منازل میزان خسارت وارده ناشی سیلاب اخیر در دزفول ناچیز بوده است.

طغیان رودخانه دز در اواخر هفته گذشته موجب جاری شدن سیلاب در تعدادی از روستاهای شوش و دزفول در پایین دست این رودخانه شد.

ایرنا/
FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد دولت روحانی و سیاست هایش راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک