کد خبر: 15851
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۷/ فروردین/ ۱۳۹۵ - ۹:۳۹

به عنوان نماینده کشاورزان خوزستان از تمامی نمایندگان مجلس شورای اسلامی خوزستان درخواست می کنم که وزیر نیرو را استیضاح کنند.

 

رئیس خانه کشاورز خوزستان گفت: به عنوان نماینده کشاورزان خوزستان از تمامی نمایندگان مجلس شورای اسلامی خوزستان درخواست می کنم که وزیر نیرو را استیضاح کنند.

مسعود اسدی اظهار کرد: امروز بازدید میدانی از حوزه های کشاورزی در شهرستان شوش، شوشتر و به سمت باوی داشتم. در مناطقی کشاورزان دچار آبگرفتگی و سیلاب شدند که باید ابراز تاسف کنم و مستقیما مسئولیت این حادثه را سوء تدبیر و سوء مدیریت مسئولان می دانم.

وی با اشاره به فاجعه بار بودن وضعیت در زمین های کشاورزی این مناطق افزود: به طور مستقیم مسئولیت این اتفاق را بر عهده وزارت نیرو می دانم. عدم مدیریت صحیح در کنترل منابع و ذخایر سد و همچنین عدم بازسازی به موقع از عوامل بروز این اتفاق بوده است . در صورتی که سازمان هواشناسی از حدود یک هفته قبل هشدارهای موکد در مورد این مسئله را داد .

رئیس خانه کشاورز خوزستان تصریح کرد: وزارت نیرو متاسفانه اقدام به تخلیه سد به میزان کافی نکرد و این باعث شد که چنین سیلابی به وجود بیاد.

وی ادامه داد: زمانی می توانیم این حادثه را یک واقعه غیر قابل کنترل بدانیم که سیلاب بیش از یک هفته یک منطقه یا حوزه ای را در بر بگیرد، ولی وقتی منطقه بعد از ۲۴ یا ۳۶ ساعت به تدریج از حالت فاجعه خارج شود، مؤید این است که می توان با یک مدیریت صحیح فاجعه را پیشگیری کرد.

اسدی یادآور شد: متأسفانه کشاورزان در حال ضجه زدن در کنار گندم هایی هستند که زیر آب و گل و لای رفته و مسئولیت این کار مستقیما بر عهده وزارت نیرو است.

وی اضافه کرد: خسارات وارده باید جبران شود چون وزارت نیرو بابت آبی که کشاورزان در زیر سدهای تنظیمی برداشت می کنند از آنها آب بها می گیرد یعنی ما در نقاطی که سد تنظیمی نداریم آب رایگان است ولی در نقاطی که سد تنظیمی داریم طبق قانون از کشاورزان آب بها گرفته می شود.

اسدی ادامه داد:‌ در صورت پرداخت نشدن خسارت کشاورزان، اقدام قضایی علیه وزارت نیرو قطعی خواهد بود و در اولین جلسه خانه کشاورز خوزستان این مسئله را اعلام و اعمال می کنیم.

رئیس خانه کشاورز خوزستان در ارتباط با صندوق بیمه کشاورزان گفت: محصولات برخی کشاورزان بیمه نیست و آنهایی که بیمه دارند هم مبلغ ناچیزی را از بیمه دریافت می کنند که به اندازه هزینه شخم و بذر کشاورز است.

وی گفت: به عنوان نماینده کشاورزان خوزستان از تمامی نمایندگان مجلس شورای اسلامی خوزستان مؤکدا درخواست می کنم وزیر نیرو را استیضاح کنند.

منبع:مهر

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد دولت روحانی و سیاست هایش راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک