کد خبر: 15929
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۳۱/ فروردین/ ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۳

با پیشروی سیل، هم اکنون همه ۳۴ روستای بخش شعیبیه در محاصره آب قرار گرفته اند.

فرماندار شوشتر از پیشروی سیلاب و محاصره ۳۴ روستای بخش شعیبیه این شهرستان خبر داد و گفت: جاده شعیبیه به اهواز صبح چهارشنبه بر اثر سیلاب مسدود شد.

حیدر نجفی اظهار کرد: با پیشروی سیل، هم اکنون همه ۳۴ روستای بخش شعیبیه در محاصره آب قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه خانه های چهار روستای شعیبیه به طور کامل زیر آب رفته افزود: همه مزارع این بخش از بین رفته است.

نجفی اضافه کرد: محصول ۴۶ هزار تن از مزارع این بخش به طور کلی نابود شده است.

رئیس ستاد بحران شهرستان شوشتر ادامه داد: با وجود تامین ۲۰ دستگاه بیل مکانیکی برای جلوگیری از ورود سیلاب به ۱۳ روستای پایین دست شعیبیه اما فقط توانستیم از نفوذ آب به خانه های این روستاها جلوگیری کنیم و آب به مزارع وارد شد و آنها را از بین برد.

وی با بیان اینکه امدادرسانی به روستاها در حال انجام است، گفت: خدمات رسانی به چهار روستایی که به طور کامل دچار آبگرفتگی شده اند انجام می شود و آب سالم در بقیه روستاها تامین می شود.

نجفی اظهارکرد: بیش از دو هزار و ۷۰۰ خانوار با جمعیت ۱۱ هزار و ۸۰۰ نفر از این سیل متاثر شده اند.

عضو شورای روستای ‘چویس یک’ در بخش شعیبیه همچنین در این باره گفت: جاده ورودی به شعیبیه از سمت پل شعیبیه به اهواز و روستای ‘بیت فنیان’ مسدود شده است.

احمد نیسی افزود: هم اکنون با رسیدن سیلاب به روستاهای ابوطیور، ابوگراو یک و دو، چویس یک و دو و سه، یحموره یک و دو، بیت ازغیر و بیت السید محاصره روستاهای بخش شعیبیه کامل شده است.

وی اضافه کرد: اراضی کشاورزی همه روستاهای این بخش زیر آب رفته است.

نیسی تاکید کرد: با وضع فعلی احتمال دارد تا چند ساعت آینده تعداد دیگری از روستاهای منطقه به زیرآب بروند.

وی شرکت کشت و صنعت نیشکر امام خمینی (شعیبیه)، را یکی از عوامل آبگرفتگی روستاها دانست و افزود: این شرکت با ساخت یک کانال آبیاری بتونی در منطقه و مسدود کردن مسیر طبیعی سیلاب، باعث آبگرفتگی روستاها شده است.

به گفته وی، این کانال بتونی باعث انحراف سیلاب به سمت روستاها شده، در حالی که در سال های گذشته این روستاها دچار آبگرفتگی نمی شدند.

طغیان رودخانه دز و باز کردن دریچه های سد دز از بامداد پنجشنبه گذشته باعث وقوع سیلاب در شهرستان های اندیمشک، دزفول، شوش و شوشتر شده است. گزارش ها نشان می دهد که بخش شعیبیه شوشتر تاثیر زیادی را از سیلاب گرفته است.

شعیبیه یکی از بخش های تابعه شهرستان شوشتر در خوزستان است. این بخش ماننده شبه جزیره ای بین رودخانه های کارون و دز قرار گرفته که باعث شده تا خاک بسیار حاصلخیزی داشته باشد. بیشتر ساکنان این بخش کشاورز هستند.

تا روز یکشنبه سیلاب به روستاهای یشان سخی، یبیله، دهول، عبدالنبی، بیت ایریح، عیله، بیت شیخ ثامر، یزآب، بیت شیخ رحمه، بیت شیخ حسین، بیت خضیر، بیت حسن الطلال، بیت زروگ، بیت جاسم، بیت مولا، بیت یثیل بیت الحتوت و بیت مریوش رسیده بود.

 

 

 

 

 

 

منبع :ایرنا

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد دولت روحانی و سیاست هایش راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک