کد خبر: 15991
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۳/ اردیبهشت/ ۱۳۹۵ - ۱:۵۷

«متاسفانه وزارت نیرو در حادثه سیلاب تنها به وظایف خود توجه کرد و خسارت سیلاب به دستگاه های دیگر را به حساب نیاورد».

امام جمعه دزفول، خطاب به وزیر نیرو، با بیان اینکه«نمی شد لایروبی سد دز به زمان دیگری موکول می شد تا این همه خسارت به محیط زیست وارد نمی شد» تاکید کرد: «متاسفانه وزارت نیرو در حادثه سیلاب تنها به وظایف خود توجه کرد و خسارت سیلاب به دستگاه های دیگر را به حساب نیاورد».

 

به گزارش خوزستان سرافرازبه نقل از دزفول امروز، حجت الاسلام سید محمدعلی قاضی دزفولی، امام جمعه دزفول، در خطبه های این هفته نمازجمعه دزفول، با انتقاد از عملکرد مدیران سددز، ستاد مدیریت بحران استان و وزارت نیرو، در خصوص عملکرد نامناسب مدیریت سیلاب اخیر گفت: مسئولان ادعا می کنند که ۴۰۰ میلیون متر مکعب آب در این سیلاب وارد مخزن سد شده و این مقدار تنها یک هفتم گنجایش مخزن سه میلیارد مترمکعبی این سد است و باید به طور شفاف اعلام شود، چه مقدار آب درون مخزن سد بوده که گنجایش چنین مقدار آبی را نداشته است.

وی، با انتقاد از سکوت سازمان محیط زیست و جهادکشاورزی، در خصوص اعلام صریح خسارات سیلاب به محیط زیست و مزارع کشاورزی، اعلام کرد: «باید تعارف را کنار گذاشت و صریح صحبت کرد، متاسفانه برخی از مسئولان بنده را از مصاحبه کردن نسبت به عمق فاجعه منع می کنند».

امام جمعه دزفول، خطاب به وزیر نیرو، با بیان اینکه«نمی شد لایروبی سد دز به زمان دیگری موکول می شد تا این همه خسارت به محیط زیست وارد نمی شد» تاکید کرد: «متاسفانه وزارت نیرو در حادثه سیلاب تنها به وظایف خود توجه کرد و خسارت سیلاب به دستگاه های دیگر را به حساب نیارود».

وی افزود: کانون بحران سیلاب در شهرستان دزفول است ولی متاسفانه مسئولان مدیریت بحران کشور در دزفول حاضر نشدند و نسبت به رفع ضعف مدیریت سیلاب و ناهماهنگی دستگاه ها اقدام نمی کنند.

خطیب جمعه دزفول، ادامه داد: بارش های سیل آسا در روز دوشنبه و سه شنبه در بالادست سد دز به وقوع پیوست و روز سه شنبه در استان، ستاد بحران تشکیل شد ولی تا روز پنجشنبه که می توانستند با کاهش حجم آب درون مخزن و رها سازی بخشی از آن جلوی این همه خسارت را بگیرند، به جای افزایش دبی آب در روزهای قبل از سیلاب، دبی آب نصف حد معمول بود.

وی با تقدیر از نقش و حضور فعال ارتش، سپاه، بسیج، هلال احمر و همه دستگاه های خدماتی و امدادی در سیلاب گفت: این سیلاب با اقدامات خوب صورت گرفته توسط تمام نهادها و دستگاه ها، تلفات جانی نداشت ولی خسارات مالی فراوانی بر جای گذاشت.

امام جمعه دزفول ادامه داد: اولویت اول کمک رسانی به سیل زدگان و کسانی است که تمام زندگی خود را از دست دادند و باید همه مردم نوع دوست کمک کنند تا بخشی از آلام آنها التیام یابد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، به تحلیل اوضاع سیاسی، کشور پرداخت و گفت: «متاسفانه بخشی از مسئولان با سلام و صلوات از رهبری یاد می کنند و با شور و هیجان از اقتصاد مقاومتی صحبت می کنند ولی در عمل کار خود را می کنند که این پسندیده نیست».

امام جمعه دزفول، خطاب به دستگاه دیپلماسی کشور اظهار کرد: درخواست ما این است که مسئولان وزارت خارجه از موضع تمنا با آمریکایی ها مذاکره نکنند چرا که این موضع با جایگاه رفیع ملت ایران در تضاد است.

حجت الاسلام قاضی، با اشاره به بدعهدی های آمریکا گفت: توافقات کاغذی به درد نمی خورد و باید این توافقات به عمل تبدیل شود.

وی، سخنان رئیس کل بانک مرکزی کشورمان در خصوص اجرا نکردن آمریکا به هیچ یک از تعهداتش در خصوص برجام، هجمه برخی افراد داخلی به رئیس کل بانک مرکزی را مورد انتقاد قرارداد و ادامه داد: عده ای در داخل از منافع آمریکا در کشور دفاع می کنند مانند مانند وکیل مدافع آمریکا عمل می کنند.

امام جمعه دزفول خاطر نشان کرد: دشمن هیچ وقت به دنبال حل مشکلات کشور ما نبوده است بلکه هدف غیرقابل تغییر آنها هجمه به اصول انقلاب اسلامی بوده است تا انگیزه جوانان کشور را تضعیف و نسبت به دشمن خوش بین شوند که باید همواره مراقب دشمنی دشمنان بود.

وی همچنین با اشاره به برخی ناهنجاری ها در جامعه، تذکر لسانی و امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه همه دانست و گفت: طبق قانون، هنجارشکنی و ابتذال اخلاقی، جرم است و باید نیروی انتظامی باید با برهم زنندگان امنیت اخلاقی جامعه برخورد کند.

سالروز شکست خفت بار آمریکا در طبس، دیگر موضوعی بود که حجت الاسلام قاضی آنرا مورد اشاره قرار داد و گفت: اگر امروز هم دشمنان ایران خیال تجاوز به ایران اسلامی را داشته باشند، بار دیگر دست معجزه گر خداوند از آستین سپاه بیرون خواهد آمد و غرش موشکهای سپاه، درس فراموش ناشدن به آنها خواهد داد.

امام جمعه دزفول، همچنین با تبریک جشن میلاد امام علی (ع) در ۱۳ رجب، وفات حضرت زینب کبری(س) در ۱۵ رجب را تسلیت گفت.

وی همچنین راهیابی تیم بسکتبال دزفول به لیگ برتر، را تبریک و ابراز امدواری کرد این تیم در ادامه راه خود، موفقیت های بیشتری را کسب کند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد دولت روحانی و سیاست هایش راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک