کد خبر: 16017
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۴/ اردیبهشت/ ۱۳۹۵ - ۹:۱۸

صحبت از امیر قاسمی منجزی است.همان سروش فامیل و نزدیکان. فرشته ی سنگین وزن کشتی فرنگی که اگر به او اعتماد شود می تواند کاری کند کارستان

 

خوزستان سرافراز: سالها پیش قبل از اعزام به مسابقات آسیایی نوجوانان در ژاپن بدون هیچ دلیلی آقای رشید محمد زاده سر مربی تیم نوجوانان فرنگی او را خط زد و پای پله های هواپیما او را به اهواز بازگرداند و اکبری را جایگزین وی کرد. همین مسئله و بی مهری هایی از این قبیل باعث شد که او به کشتی آزاد کشیده شود،و با وجود کسب عناوین مختلف طی دو سال و ضربه کردن کمیل قاسمی در ۲۵ثانیه با توجه به اینکه میتوانست نفر اول کشتی آزاد باشد، تصمیم عجیبی درباره او گرفته شد که شاید خودش کمترین نقش را در انتخاب مسیر جدیدش داشت.این بار تصمیم بر این شد که کشتی آزاد را رها کند و به فرنگی روی آورد.

همان طور که خود او در همان سال های اول گفته بود با توجه به شرایط و جو حاکم بر استان خوزستان که کمتر به کشتی آزاد بها داده می شد فنون فرنگی را انتخاب کرد و به نوعی با کشتی آزاد خداحافظی کرد.

بعد ها در روزهایی که همه به فکر اعزام به المپیک لندن بودند،دچار آسیب دیدگی جدی از ناحیه کمر شد،گرچه خبر آسیب دیدگیش در لابه لای اخبار المپیک گم شد ولی، شدت آن، چنان بود که کمتر کسی فکر میکرد مجددا بتواند کشتی بگیرد. حال چه برسد که آزاد باشد یا از نوع فرنگیش.

و……گذشت و گذشت ، تا به امروز که به عنوان مشکل گشای وزن ۱۳۰کیلو گرم کشتی فرنگی سهمیه المپیک ۲۰۱۶برزیل را برای کشورش ایران کسب کرد.

قهرمان جوانان آسیا (آزاد)،نفر پنجم جوانان جهان (آزاد)،نفر دوم دانشجویان جهان (آزاد)،دو بار برنز جام تختی (آزاد)، قهرمانی جام یادگار امام( فرنگی)،قهرمانی آسیا ( فرنگی) و برنده چند جایزه بزرگ و مسابقات دانشجویان و ……… ، چندین سال حضور مداوم در اردوهای تیم های ملی آزاد و فرنگی. همه و همه بخشی از تلاش های کشتی گیری است که سال های سال سختی ها و بی مهری ها را به جان خرید و بدون کوچکترین اعتراضی در کنار دیگر کشتی گیران ( حتی به عنوان حریف تمرینی) تلاش کرد، و هر روز به دانش خود افزود و هر چه وزنش سنگین تر می شد افتادگی و تواضع او بیشتر. و هر بار که مربیان به او اعتماد می کردند و به او میدان می دادند، با تمام توان پا به تشک کشتی می گذاشت و آن ها را رو سفید میکرد و با دست پر باز می گشت.آری تمام این ها صحبت از پسری است از استان خوزستان و از شهر اولین ها ،مسجدسلیمان.صحبت از امیر قاسمی منجزی است.همان سروش فامیل و نزدیکان. فرشته ی سنگین وزن کشتی فرنگی که اگر به او اعتماد شود می تواند کاری کند کارستان ، و فرشته وزن ۱۳۰کیلو گرم ایران در المپیک ۲۰۱۶برزیل باشد.

به امید آن روز

IMG-20160424-WA0021

نویسنده : فرزاد منجزی

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد دولت روحانی و سیاست هایش راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک