کد خبر: 16081
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۵/ اردیبهشت/ ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۷

رئیس مجمع امور صنفی کشاورزان خوزستان گفت: خوزستان به تنهایی می تواند خلا بازار محصولات کشاورزی روسیه را پر کند.

رئیس مجمع امور صنفی کشاورزان خوزستان گفت: خوزستان به تنهایی می تواند خلا بازار محصولات کشاورزی روسیه را پر کند.

مسعود اسدی دوشنبه در نشست مشترک خانه کشاورز و هیات تجاری جمهوری روسیه در خصوص صادرات محصولات کشاورزی خوزستان در محل مجمع صنفی کشاورزان این استان در اهواز اظهار کرد: جهاد کشاورزی و ۱۷۳ هزار کشاورز خوزستانی آمادگی کامل تامین هر میزان محصولات سبزی و صیفی مورد نیاز کشور روسیه را دارند.

وی افزود: کشاورزان خوزستان می توانند تمام محصولات کشاورزی روسیه را که در گذشته از ترکیه تامین می شد، با کیفیت بهتر و قیمت مناسبتر در اختیار روسیه قرار داده که این امر موجب تقویت بیشتر روابط صمیمانه و استراتژیک دو کشور نیز خواهد شد.

اسدی بیان کرد: آمار و جدول دقیق تولیدات کشاورزی خوزستان شامل نوع محصول و بازه زمانی تولید برای اطلاع هیات تجاری روسی در اختیار آنها قرار می گیرد که بتوانند محصولات مورد نیاز خود را بهتر تامین کنند.

رئیس مجمع امور صنفی کشاورزان خوزستان اضافه کرد: خوزستان قطب تولید خرما با بهترین کیفیت و به طور کامل ارگانیک است که از فصل جاری امکان صادرات این محصول وجود دارد.

معاون تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خوزستان نیز در این نشست اظهار کرد: نهادهای مردمی و بخش خصوصی باید در شرایطی قرار گیرند که بار اصلی صادرات کشاورزی را خودشان انجام دهند و دولت تنها ناظر باشد.

محمد قاسمی نژاد افزود: خوزستان با داشتن چهار درصد مساحت کل کشور ۱۴٫۵ میلیون تن محصولات زراعی و باغی دارد که با تکمیل طرح ۵۵۰ هزار هکتاری کشاورزی، تولیدات خوزستان به ۲۴ میلیون تن افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه رویکرد جمهوری اسلامی و وزارت کشاورزی تولید محصولات سالم و ارگانیک است، گفت: آمادگی صادرات انواع محصولات سبزی و صیفی و علوفه از خوزستان به کشورهای همسایه را داریم.

در استان خوزستان یک میلیون و ۴۵۰ هزار هکتار محصولات باغی و زراعی تولید می شود.
۱۹۰ هزار بهره بردار بخش کشاورزی و ۱۲ شرکت بهره بردار کشاورزی در خوزستان فعالیت می کنند.

 

منبع:ایرنا

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک