کد خبر: 16107
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۶/ اردیبهشت/ ۱۳۹۵ - ۷:۰۵

مگر اکثر کاندیدها نمی گویند آمده ایم برای خدمت و حل مشکلات مردم…….پس چگونه دخل و خرج آنها جور در نمی آید؟

 خوزستان سرافراز: این روزها کوچه پس کوچه های نه چندان مرتب که در بقیه روزهای سال بسیاری از نمایندگان شایسته ملت حتی گذر از آن جا را در شأن خود نمی دانند با بنرها و آگهی ها زیادی درباره سخنرانی،برنامه ها و حل مشکلات مردم روبه رو می شویم و این حس را به مخاطب القا می کنند که منجی جدیدی در راه است که یک تنه همه مشکلات را حل خواهد نمود.

بسیار شنیده شده که می گویند فلانی به فلانی کمک مالی کرد تا وکیل مجلس شود و در عوض این شخص به او امتیازی داد که برای هفت پشتش کافی است! این برنامه ها که حتما صحت ندارد؟

جالب این جاست که اگه از هرکدامشان سوال شود که چرا کاندید شده اند بدون استثنا همه وظیفه شرعی و خدمت به مردم محروم را دلیل اصلی عنوان خواهند کرد.

درگذشته تبلیغات با این گستردگی وجود نداشت از چند دوره اخیر این اقلام تبلیغاتی جزو بدیهیات در تبلیغات و کسب آراء مردم شده است. به طوری که با نزدیک شدن به انتخابات کمتر می توان میدانهای اصلی و مراکز استانها را دید که بنرهای خیره کننده یکی از کاندیداها در آن نصب نشده باشد و صد البته که انواع و اقسام پوسترهای تبلیغاتی در رنگهای متنوع در خیابانها و کوچه ها و حتی بر اتومبیلها به وفور چشم نواز هر رهگذری است!

مسئله اصلی در پس این همه تبلیغ رنگارنگ این است که هزینه آنها از کجا است و به بیانی روشنتر، دخل و خرج تبلیغات انتخاباتی به چه صورت انجام می گیرد.

آیا واقعا همه این مبلغان خویشتن در پی این هستند که مبالغی را که هزینه می کنند چند برابرش را در دوران نمایندگی خود به دست بیاورند یا اینکه فقط در فکر خدمت به مردم کشور هستند؟

اگر حقوق و سایر مزایای یک نماینده را محاسبه کنیم یک نماینده بیش از ۱۰ میلیون تومان در هرماه دریافتی نخواهد داشت و این عدد را اگر به چهار سال ضرب کنیم عددی حدود ۴۸۰میلیون تومان خواهد شد.

 

سؤالی که اینجا ذهن هر شهروندی را بخود مشغول می کند این است که بر اساس کدام منطق یک نماینده بیش از حقوق چهار سال خود……. در ایام تبلیغات هزینه می‌کند؟

مگر اکثر کاندیدها نمی گویند آمده ایم برای خدمت و حل مشکلات مردم…….پس چگونه دخل و خرج آنها جور در نمی آید؟

ای کاش یکبار برای همیشه،بصورت شفاف به شهروندان بگوییم این هزینه های میلیاردی و غیرضروری از چه طریقی تامین میشوند؟

متولی نظارت بر هزینه های گزاف تبلیغاتی نمایندگان بر عهده کدام نهاد نظارتی است؟

رضا شیرالی ۷ اریبهشت ۱۳۹۵

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد دولت روحانی و سیاست هایش راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک