کد خبر: 16153
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۷/ اردیبهشت/ ۱۳۹۵ - ۵:۱۴

 

♦تمرین دموکراسی هنوز نسخه ای شفا بخش برای عبور از تارهای تنیده بر رخ فرهنگ ماست

?گریزی جز فراری روبه جلو در توسعه و تداوم آن نداریم پس باید ابتدا از خویش شروع کنیم و سپس یکی یکی بت های منیت درون خود را سریع بشکنیم!

♦می شنوی!؟ این صدای محرومیت است که هنوز بعد از ده دوره بلند تر از هر صدایی پژواک و طنین اش به گوشمان آشناست……

? ای همشهری ای برادر ! بیایید برای آینده شهرمان همصدا با هم فریاد بزنیم شایسته سالاری را

♦ زنگ شقیقه ام هنوز از سر شب با طپش قلب من تند تند میزند یعنی ضرباهنگ توسعه را باید سرعت تازه ببخشیم

?من از امروز سه شنبه هفتم اردیبهشت ماه در حوزه مسجد سلیمان صدای یک داوطلب را و اندیشه و آینده نگری اش را ،مدیریت ، مغز ،و مدنیت اش را نسبت به دیگری مفیدتر و مدرن تر و ماهیت اش را منطبق بر مهارت های خاص یک مطالبه گر می دانم متفکری متین و مردمی که مجلس انتظار او را می کشد .

این ویژگی های فردی اگر چه تعدادی از آنان نیز در آن داوطلب دیگر یافت می شود و آنان در نکته هایی نزدیک به هم نقاط شدیدی شبیه به هم دارند و بیشتر بر یک مدار مشترک و موازی در جنبش و جاذبه اند…….

?باری برادران!

این جانب یکی را با بررسی های فراوان فردی و البته در ترسیم جداولی جمعی اندکی بیشتر از دیگری متناسب با مجلس می دانم و این مقایسه ای بسا شب ها و روزهای فراوانی نیز در ذهن من و خیلی ها چرخیده و به پختگی رسیده تا جایی که نه تنها تقریبا که قطعا وی در یک ذهنیتی (سوبژکتیو ) جمعی نکات متمایزی از دیگری در مقیاس های عینی (ابژکتیو) ما داشته است که دلایل دیگری جز منطق و عقلانی نگری هرگز در پشت این انتخاب ،کارگر نبوده که اندکی مشکلات انتخاب را در دیگر همتفکرانم، مرتفع می کند تا بتوانند فارغ از هر قضاوت و هراسی از سوی جبهه مقابل انتخابی عادلانه و امید وارانه ای داشته باشند.

?باری برادران!

برای فرار از تفکرات مرده و منسوخ طایفه گرایی و طایفه مندی ،گریزی جز عبور از علاقه های سنتی و سترون نخواهیم داشت که یگانه ترین راه رهایی و رستگاری ؛رسیدن به باوری اندیشه ای با معیارهای مشترک و خاص آن مقال اکنون در این دقیقه از بامداد ،مجال آن یافتم تا با مردم شهرم و با بزرگان این موطن نام برگزیده خویش که حاصل مداقه در مغز است را با شما و شهرم در میان بگذارم تا هرگونه شائبه دوپهلو نگری و دو چهره بودن را از رخسار خود بزدایم و نقاب کهنه نا مرادی ها را به چهره آنانی ببخشم که از متانت و مرام تهی اند!

?باری برادران !

هر چه باشد کوششی تازه است از تمرین دموکراسی در جوامع سنتی که هنوز تعداد مردگان اش و مزارهایشان بر مردمان مثبت و پویایش،گاه نه تنها برتری دارند که آمار عزاداران آن در هر هفته در تناسب و تکرار به مراتب بیشتر است ….

?شهری هنوز مقید به جامه های سیاه و جامعه ای غمگین و بشدت اندوه گرا و عزا محور شهری که سنت قوم را هنوز با افتخار حفظ کرده و تا بیاید به یکباره مترقی و متمدن چون جهان شود اندکی طول می کشد و ما در این دوران ناگزیر تمرین دموکراسی را تجویز می کنیم در کنار جلسات لویی جرگه ای!

باز هم با تمام این ها امیدوار به آینده ایم که البته نسل فردا به سرعت از راه خواهد رسید و اندک رسوم مانده از دقیانوس و دوران های دیگر را با خشم و نفرت کنار خواهد گذاشت و آنچه امروز را که گاه حتی متفکران متمدن ما نمی توانند را عملی خواهند نمود…….

?نسلی از راه خواهند رسید غربالی بدست که دست بر دیدگان گذاشته و شخم می زنند آیین های کورکورانه عصر جهالت و جاری را…..

نسلی که بی گمان در میان همین شهر من مسجدسلیمان نیز هنوز وجود دارند که وقعی به تفکرات منسوخ نخواهند گذاشت و عقلانیت معیار آن هاست…..

اکنون تا ساعاتی دیگر نام منتخبم را همچنان در مشت پنهان کرده و در دقیقه ای نزدیک منتخب خویش را معرفی و حمایت خواهیم نمود…….

♦سعید آژده سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک