کد خبر: 16163
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۷/ اردیبهشت/ ۱۳۹۵ - ۶:۲۵

انتخابات مجلس در آبادان در روزهای گذشته که تبلیغات دو کاندیدای رقیب راه یافته به مرحله دوم شدت گرفته است

 

به گزارش خوزستان سرافراز: انتخابات مجلس در آبادان در روزهای گذشته که تبلیغات دو کاندیدای رقیب راه یافته به مرحله دوم شدت گرفته است با همه حاشیه‌ها و شایعاتی که حول محور آن می‌چرخید، راه خود را در شهر باز کرده و به سوی روز جمعه به حرکت در آمده است.

فردی که او را کاندیدای منتسب به جبهه پایداری می‌دانستند ظاهراً در جلساتی وابستگی خود به این جریان را نه تنها رد کرد که به عنوان گزینه اول مورد نظر اصلاح طلبان خود را معرفی کرد که به ایشان جواب منفی داده، همچنین خبر رسید که یکی از کاندیداهای سرشناس اصلاح‌طلب که در مرحله نخست از ادامه رقابت بازمانده نیز طی صحبت‌هایی از ایشان حمایت کرده است.

در این میان کاندیدای رقیب نیز بیکار ننشسته و در جلسات متعدد خود را به عنوان چهره‌ای مدافع حقوق و پیگیر حقوق فرهنگیان و نزدیک به همشهریان عرب زبان منطقه معرفی کرده و تلاش کرده تا به این واسطه از رقیب پیشی بگیرد، اما در این میان دو نماینده منتخب مردم در دوره اول نیز از طریق برخی هوادارانشان با انتشار بعضی شایعات به شور و هیجان این دوره دامن زده‌اند و هر بار خود را نزدیک به یکی از این دوچهره معرفی کرده‌اند.

در این زمان البته سفر یکی از نمایندگان منتخب مردم به تهران و سر زدن به لابی‌ها و راه‌روهای مجلس و دیدار با رئیس فعلی مجلس نیز در کنار خبرهای انتخاباتی از مسائلی است که بسیار جالب به نظر می‌آید، جلیل مختار در این سفر از دفتر نمایندگان فعلی مردم در مجلس نیز دیدار کرده و خد را برای نشستن بر صندلی نمایندگی آماده کرده است.

در این میان دکتر عامر کعبی هم ظاهراً بیکار نبوده و در رایزنی‌هایی مشغول آمده کردن مقدمات حضور خود به همراه دوچهره‌ منتخب دیگر در مجلس شورای اسلامی شده، اما خاموش بودن و در دسترس نبودن نمایندگان سابق مردم آبادان که هیچ‌کدام امکان حضور دوباره در سمت نمایندگی نداشتند هم از نکات جالب دیگر است. تا آنجا که شایع شده حداقل یکی از این نمایندگان برای خلاص شدن از تلاش‌های فراوان کاندیدای رقیب در دور دوم که نزدیک به جریان پایداری و همزمان اصلاح‌طلبی معرفی می‌شود اقدام به خاموش کردن تلفن خود و همراهانش کرده است.

اما نکته دیگر در خصوص انتخابات مجلس در آبادان کم رمق‌تر بودن شور و هیجان مردم نسبت به دوره قبل است که به نظر می‌آید به صورت محسوس در روز انتخابات و تعداد شرکت کنندگان هم با وجود همه تلاش کاندیداهای اصولگرای راه یافته به مرحله دوم خود را نشان دهد.

همچنین شایعه اقبال بیشتر کاندیدای منسوب به جبهه پایداری در میان مدیران سازمان بزرگ مستقر در آبادان و خرمشهر نیز از دیگر مسائل جالبی است که می‌تواند به عنوان روشن کننده آینده مسائل منطقه روشنگر باشد.

در پایان باید دید پس از روشن شدن تکلیف نام سومین نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی کدام شخص پیگیر برنامه‌های مهم مانده از دوره قبل به خصوص در موضوع تحقیق و تفحص خواهد بود، و آیا لابی‌های قوی اجازه به نتیجه رسیدن این موضوع توسط نمایندگان مردم را خواهند داد یا اینکه این موضوع متوقف می‌شود، همچنین پیگیری پرونده مرتضوی و بابک زنجانی آیا در میان این سه کاندیدا خواهانی خواهد داشت یا نمایندگان آبادان در این دوره بیشتر خط سکوت و نشستن برکنار دیگر نمایندگان را ترجیح می‌دهند.

فیدوس/

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد دولت روحانی و سیاست هایش راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک