کد خبر: 16193
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۸/ اردیبهشت/ ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۹

بررسی اجمالی داوطلبان مجلس در استان خوزستان /سبد کدامیک قوی تر است!؟

?بررسی اجمالی داوطلبان مجلس در استان خوزستان /سبد کدامیک قوی تر است!؟

?پایان تب و تاب انتخابات خوزستان همه چیز تحت الشعاع لیست امید واقبال نسبی آنهاست.

♦ماراتن دور پایانی و نفسگیر اصولگرایان و اصلاح طلبان خوزستانی برد نهایی با کیست!؟

✏امشب پایان ماه ها تلاش و شور و نشاط و هیجان است

پایان قهر و صلح های مضحک ،چانه و چانه زنی،کری و کری خوانی،تشویق،تشویش تخریب. …..تمایل و تخاصم.

کدام یک فردا می خندد و اردیبهشت برای کدام حزب ،سبز تر می شود!؟و بهار کدام دسته خرم تر می شود!؟

جمعه آیا کمیک ترین روز کدام جناج است و تراژدی نصیب چه حزبی می شود!؟

بهارستان آیا بنفش می شود یا همچنان اصولگرایان دست بالا را خواهند داشت!؟

پایان فردا و یا اول صبح پسفردا همه چیز مشخص می شودو بالاخره یک سمت از رقابت پیروز و سمت دیگر خواهند نشست و باز روز از نو و روزی از نو……

آنها که برنده می شوند ای کاش روحیه و پتانسیل پیروزی و بردن را جوانمردانه داشته باشند و ظرفیت آنها سرشار از فروتنی باشد…

بالاخره زیبایی و جاذبه انتخابات به همین رقابت ها و کرکری هاست.

?اهواز :

یوسفی -الباجی – ساری / موسوی -جویجری -حسینی

در اهواز رقابت بین اصولگرایان و اصلاح طلبان داغ تر از هر دوره ای ست.

سه نفر اصولگرا و با تجربه که مجلس را تجربه کرده اند و به زعم خیلی ها عملکردشان را همه دیده اند و و سه اصلاح طلبی که شانس آن را دارند برای بار اول تا هر سه صعود کنند و به مجلس بروند و تحولی دیگر را آغاز کنند.

این قلم به بررسی اجمالی این نام ها پرداخته ام که در ادامه خواهید دید.

?همایون یوسفی:وی پیشتاز انتخابات اهواز است و تا به دقیقه اکنون وی همچون دور اول توانسته اکثریت آرای جناحی و ایلی را به خود اختصاص دهد وی علیرغم تمام تخریب ها همچنان از محبوبیت خاصی بین اصلاح طلبان و البته احترام بین اصولگرایان برخوردار است.و به نظر فردا تنها کسی ست که در حوزه اهواز و توابع می توان از همین الان او را بهارستان دانست.

?الباجی:وی در دور اول با یک شگفتی توانست دیگران را حیرت زده کند و آن قدر خوب و قوی عمل نمود که در دور دوم حتی توانست خیلی ها را جا بگذارد و در بین قوم خودش هم دیگر ناشناس نیست و ای بسا حائز بیشترین آرا بین اقوام عرب باشد رقبای قومی الباجی و ساری بیشتر سعی کرده اند به مسائل قومی اینها را بیشتر از اصلاح طلبی شان کنند تا شانس آنها را کم کنند اما مردم زیاد به این موارد توجه نمی کنند.

?ساری :این وسط من دلم برای ساری بیشتر از همه می سوزد و ای کاش او بتواند رای کافی را بیاورد اما اگر تنها یک اصلاح طلب شانس سقوط داشته باشد متاسفانه اوست اما او برای اینکه اثبات کند چنین نیست آمده تا در دور دوم نیز خودش را به دیگر دوستانش برساند تا الباجی و یوسفی در بهارستان تنها نباشند به نظر می رسد وی فردا را بشکل اعجاب انگیزی به پایان برساند و ای بسا شگفتی را او رقم بزند…

?جویجری: جوجو در انتخابات مرحله اول پنجم شد در اعراب می تواند بیشترین آرا را به خود اختصاص دهد او در این مرحله نیز چون مرحله نخست توانسته حائز یک رای بالای قومی حزبی شود و بیشترین شانس را مابین اصولگرایان جویجری دارد.

?شکرخدا موسوی:شکر خدا موسوی در دور اول سوم شد و در این دوره نیز شانس خوبی دارد که بتواند همچون دوره نهم به مجلس برود وی حائز یک رای قومی قوی و نیز سرلیست اصولگرایان است،پیروزی وی در فردا منوط به اقبال اصولگرایی و قومی اوست که باید دید آیا وی توانسته اذهان را به خود متوجه سازد یا نه!

?سید شریف:وی در دور دوم بیشترین تلاش را مابین شش نفر رقیب خودش داشته است و با سیلی که در دور اول خورد دیگر مغرور از آرای بی سابقه دور نهم نخواهد بود به نظر می رسد این فرزند شهید در دور دوم توانسته نکات ضعف خود را برطرف و با تمام توان به مرحله دوم پا گذاشته تا اثبات کند زیرک ترین فرد از میان رقبا ،همچنان خود اوست.

و همه چیز فردا به اعتماد مردم و عملکرد خود وی بستگی خواهد داشت.

?مسجدسلیمان:ظاهری -ورناصری

در مسجدسلیمان هم رقابت بین دو داوطلب از دو طایفه که سالها به عنوان برادر در کنار هم بوده اند و همواره در ادوار انتخابات،آرای این دو طایفه به سبد یک نفر ختم می شد و همیشه مشترک و همراه هم بوده اند اگرچه گهگاهی با هم وجه افتراق و تضاد هم وجود داشته است.

در زمان جهانشاه دانش بیشترین همکاری را بین این دو طایفه شاهد بودیم.

در زمان خداداد آبروش اما تضاد ایجاد شد و بیژن یوسفی به میدان آمد تا بیشترین سود را امیدوار رضایی از این افتراق ببرد.

در زمان امیدوار رضایی هم یا اکثرا این دو طایفه با ایشان بودند و یا خودشان داوطلبانی داشتند و پیروز نشدند.

در دور دهم هم ما چون دور نهم با یک حادثه قریب الوقوع مواجه شدیم و مربع قدرتمند انتخابات که توسط این قلم نامگذاری و معرفی شدند همگی بنابه دلایلی مشکوک از صحنه رقابت حذف شدند و کسانی که کمترین شانس را ما برای آنان قائل نبودیم،به یکباره و ناخواسته به بالا آمدند و نگذاشتند رقابت سرد بماند.

و بالاخره این دو طایفه بزرگ در مسجدسلیمان یکی شان برنده و دیگری همچنان برادر در کنار او خواهد ماند بهر تقدیر رقابت فردا تاریخی و دیدنی است.

?ظاهری: فردا در نیامدنش سخت تر از درآمدنش،است مجبورم یک مثال فوتبالی بزنم مثل اینکه یک فورواردی با دروازه خالی مواجه است و راهی جز گل زدن ندارد و گل نکردن موقعیت ،سخت تر از گل کردن است ، شرایط برای پیروزی ایشان به نظر مهیا می رسد هیچ راهی جز برنده شدن ،ندارد ،او با هر حربه ای که بود در لیست حامیان دولت قرار گرفت و جو خوبی برای پیروزی وی در شهر به وجود آمده است و هر نتیجه ای غیر از این به وجود بیاورد عامل آن را باید درون ستاد خودش جستجو کند نه میان مردم….

?ورناصری: وی که برآیند یا محصول توافق محسن رضایی و مذهبی های شهر است و از طرفی مورد حمایت اصولگرایان و جبهه پایداری نیز می باشد خیلی ها حذف کاندیدای،مطرح شهر را به وی و حامیان وی منصوب کرده اند و این امر باعث دلخوری حامیان داوطلبان حذف شده از جمله نماینده فعلی شده است ،اگر وجود این موارد نبود به نظر می رسد موج حمایتی بهتری می توانست برای وی فراهم شود…..

ولی فارغ از تمام این شایبه ها وی برای اینکه اثبات کند یک چهره انتخاباتی و با تجربه است سعی دارد معادله ها را تغییر

دهد……

برادران رضایی یک بازی دو سر برد را آغاز کرده اند،امیدوار دارد از ظاهری و محسن از ورناصری حمایت می کند.

اوضاع مسجدسلیمان این دوره از تمام دوره ها تعیین کننده تر می باشد چرا که لالی ، اندیکا و هفتگل به نظر می رسد اوضاع برای دو داوطلب با اندکی کم و زیاد نسبی ست و تنها رای مسجدسلیمان است که می تواند تعیین کننده اصلی باشد و رقابت اصلی ورناصری و ظاهری در مسجدسلیمان است که رقم می خورد……

?ایذه:

خادمی -طباطبایی

دو داوطلب با تجربه رقابت را فردا به پایان می رسانند؛ یکی سید جمال طباطبایی که ورودش در لیست امید ،اعتراضات زیادی را روانه اصلاحات خوزستان نمود و دیگری مهندس خادمی که خودش را توسط قبادیان و دیگران اصلاح طلب تر و محق تر می داند و البته بی طرف ها هم بیشتر در این قضیه با او اجماع نظر دارند اما به هر تقدیر سید جمال در دور دوم پر انگیزه و با صلابت تر کار کرده است و به نظر متعادل و منطقی تر از رقیب به نظر می رسد و شانس بیشتری دارد البته فردا مشخص می شود برنده واقعی چه کسی خواهد بود.

♦در بهبهان هم گویا گزینه لیست امید با سخنرانی که عارف برایش کرد ،شانس بیشتری داشته باشد و برتری وی از همین حالا هم مسلم به نظر می رسد……

♦در ماهشهر هم داوطلب لیست امید زیرک تر به نظر می رسد و با تجربه و توانایی های فردی که از دوره های قبل دارد می توان او را شانس برتر انتخابات قلمداد کنیم.

و همه چیز در دور دوم در خوزستان گویا به نفع لیست امید است و فرمانداران دولت برای اینکه از هرگونه شائبه ای مصون باشند،میکوشند تا عدالت را رعایت و پاکدامنی دولت روحانی را ثابت کنند.

♦سعیدآژده

?۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ساعت ۲۲:۱۵

 

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد دولت روحانی و سیاست هایش راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک