کد خبر: 16532
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۷/ اردیبهشت/ ۱۳۹۵ - ۱:۳۳

پناهنده سوری که هنگام عبور از مجارستان با لگد فیلم بردار زن به زمین افتاده بود، در اسپانیا مربی شده است.

 رویترز نوشت؛ پناهنده سوری که هنگام عبور از مجارستان با لگد فیلم بردار زن به زمین افتاده بود، در اسپانیا مربی شده است.

 

پناهجوی سوری که به همراه فرزندش در مجارستان با لگد فیلم بردار زن به زمین افتاده بود، اکنون در حومه شهر مادرید اسپانیا مربی گری فوتبال می‌کند.اسامه عبدالمحسن پناهجوی سوری که پیش از آغاز جنگ این کشور عربی مربی تیم فوتبالی در دسته اول لیگ سوریه بود، به همراه پسرش پس از ورود به اروپا، در مرز صربستان و مجارستان پس از آنکه با لگد فیلم بردار زن به زمین افتاد، چهره‌ای خبری شد.در این حادثه که ویدئوی آن در تاریخ ۱۷ شهریور به طور گسترده در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، پترا لاسزلو، فیلم‌بردار شبکه «ان وان» مجارستان دیده می‌شود که اسامه را که پسرش را در آغوش دارد و تلاش می‌کند تا از دست نیروهای پلیس فرار کند، با لگد به زمین می‌زند.

 

۷ماه پس از آن حادثه آکادمی ورزشی در حومه شهر مادرید اسپانیا به وی پیشنهاد مسکن و کار داد. اسامه هم اکنون به عنوان کمک مربی تیم فوتبال جوانان ویلاورده در ختافه در حومه مادرید مشغول به کار شده است.

همچنین زید و محمد دو پسر به ترتیب ۸ و ۱۷ ساله اسامه نیز به پدر پیوسته و همراه وی زندگی می‌کنند. خانواده ۶ نفره اسامه ۴ سال پیش و پس از جنایات داعش، از شهر دیر الزور سوریه فرار کردند و به ترکیه رفتند. هم اکنون نیز همسر و دو فرزند دیگر اسامه در مرسین ترکیه هستند.

بعلاوه در پی تبلیغات گسترده رسانه‌ای، زید پسر اسامه پیش از مسابقه فوتبال میان تیم های فوتبال گرانادا و رئال مادرید در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو مادرید در تاریخ ۲۹ شهریور ۱۳۹۴، با کریستین رونالدو ستاره این تیم فوتبال دیدار کرد.

اسامه امیدوار است بتواند دیگر اعضای خانواده‌اش را با کمک مسئولان فوتبال به اسپانیا بیاورد.

گفتنی است، دولت اسپانیا در پایان سال ۲۰۱۵ اعلام کرد که براساس طرح اتحادیه اروپا به منظور اسکان پناهجویان در کشورهای عضو، ۱۷ هزار پناهجو می‌پذیرد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک