به گزارش خوزستان سرافراز:استاندار خوزستان به همراه تعدادی از مسئولان استانی ازشهرک صنعتی شماره ۵ اهواز بازدید کرد.

عبدالحسن مقتدایی در بازدید از شهرک صنعتی شماره پنج اهواز گفت : این شهرک صنعتی چند مشکل از جمله تامین آب، برق و گاز، راه دسترسی، بحث قرار گرفتن در حریم شهرستان اهواز و غیر قانونی بودن ساخت کارخانه فولاد را دارد.

وی عنوان کرد: برای ساخت جاده دسترسی با همکاری پلیس راه و اداره کل راه و شهرسازی استان جاده ای برای این شهرک صنعتی ساخته خواهد شود.

استاندار خوزستان اظهار کرد: حمایت از سرمایه گذاران و تولیدات داخلی از الزامات اجرای اقتصاد مقاومتی است به همین منظور باید از ایجاد سرمایه در استان و تولید داخلی حمایت نمود.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان افزود: کل مساحت زمین های شهرک های صنعتی اهواز ۱۰۱۷ هکتار است که ۵۰ درصد آن متعلق به شهرک صنعتی شماره ۵ است و با توجه به کمبود زمین در این شهرک ها، تقاضای زیادی را برای استقرار در آن داشتیم اما به دلیل وجود مشکلات موجود، واگذاری ها در این شهرک متوقف شده و حدود ۱ سال است که هیچ گونه واگذاری صورت نگرفته است.

اخلاق محمدیان بیان کرد: یکی ازعمده ترین مشکلات این شهرک صنعتی نداشتن راه دسترسی است.بدون وجود زیرساخت ها، امکان استقرار واحدهای صنعتی وجود ندارد.

در این نشست مصوب شد که تا سه ماه آینده گاز این شهرک تامین شود و شرکت آبفا استان نیز مقرر کرد آب این شهرک صنعتی را از مخزن شهرک صنعتی شماره ۳ اهواز تامین کند.

همچنین مقرر شد که راه دسترسی موقتی برای این شهرک صنعتی ساخته شود تا بر اساس قانون راه حلی برای ساخت جاده دسترسی این شهرک به آزاد راه خلیج فارس احداث شود.

همچنین مقرر شد که مشکل زیست محیطی این شهرک با ارائه راه حلی از سوی اداه کل محیط زیست استان برای گرفتن مجوز جهت فعالیت ارائه شود و راهکارهای زیست محیطی برای فعالیت این شهرک صنعتی داده شود.