کد خبر: 16665
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۹/ اردیبهشت/ ۱۳۹۵ - ۲:۴۶

جمع دریافتی‌هایم از ناحیه حق‌التدریسی دانشگاه و حق ماموریت‌های خارج از کشور و جوایز اهدایی و هزینه‌های نمایندگی بیش از یک میلیارد و ٢١٠ میلیون تومان است…

به گزارش خوزستان سرافراز،‌

یکی از نمایندگان تندرو مجلس که در انتخابات اخیر مجلس رای نیاورد و فقط ٣/١درصد رای مردم تهران را داشت و رفتارش در مجلس چنان بود که حتی دوستانش نیز حاضر به قرار دادن او در لیست خود نشدند در سخنان خود در مجلس گزارشی از رفتار خود طی ١٢ سال گذشته ارایه کرده و گفت که:

«جمع دریافتی‌هایم از ناحیه حق‌التدریسی دانشگاه و حق ماموریت‌های خارج از کشور و جوایز اهدایی و هزینه‌های نمایندگی بیش از یک میلیارد و ٢١٠ میلیون تومان است… به اطلاع ملت شریف ایران می‌رساند طی ١٢ سال نمایندگی تلاش کردم غیر از حقوق ثابت دریافتی از دانشگاه از امکان دیگری برای اداره زندگی‌ام استفاده نکرده و هیچ نوع فعالیت اقتصادی نداشته‌ام…

وی دریافتی‌هایش از ناحیه حق‌التدریسی دانشگاه را حدود ٩٠ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: این مبلغ را به همراه ١٢٠ میلیون تومان از ناحیه جایزه‌ها و ماموریت‌های خارج از کشور که بیشتر از انگشتان یک دست نبود، از همان زمان وصول در دو صندوق قرض‌الحسنه یکی در دانشگاه تربیت مدرس و دیگری در بیرون از دانشگاه در بنیاد خدمات اسلامی برای پرداخت به مردم قرار دادم و اداره‌کنندگان این وجه کتبا و شفاها می‌دانند که در غیاب بنده اداره و مدیریت این وجوه با ولی امر خواهد بود…

کل هزینه‌های نمایندگی طی ١٢ سال نمایندگی اندکی بیش از یک میلیارد تومان است که هر سال خمس آن را پرداخت کردم در حد توانایی شناسایی ایثارگران و خدمتگزاران انقلاب و اسلام به صورت قرض‌الحسنه در اختیار آنان قرار دادم که اسناد آن موجود است، بنده از این مبلغ هیچ استفاده شخصی نکردم…

چنانچه متولیان امر مقاومت اسلامی و مدافعان غیور و شریف حرم سرداران سپاه اسلام صلاح بدانند این مبلغ ناچیز را لایق بدانند، مایلم این مبلغ را تمام و کمال در اختیارشان بگذارم تا صرف مقاومت اسلامی و خانواده‌ها و بازماندگان شهدای حرم شود.

شاید خداوند متعال به فضل و کمالش این بنده حقیر را لایق مبارزه با مال دانسته و آن را قبول و مقدمه فراهم شدن توفیق جهاد با جان در عرصه مقاومت اسلامی قرار دهد. افتخار می‌کنم در دفاع از حرم به شهادت برسم. امام حسین (ع) ۵٨ سال عمر کرد و بنده نیز ۵٨ ساله‌ام، از دنیا چه می‌خواهم؟»

بگذریم از اینکه در همین خبر اطلاعات نادرستی ذکر شده است. از جمله اینکه ٩٠ میلیون حق‌التدریس دانشگاهی وی در ١٢ سال بوده که می‌شود ماهانه حدود ۶٠٠ هزارتومان می‌شود!!

ولی مشکلی که این آقای نماینده مورد توجه قرار نداده‌اند این است که انجام کار خیر، فقط برای رضای خداست و نه برای جلب اعتماد مردم. بنابراین وقتی که این گزارش را می‌دهند، بر فرض صحت آن، اندک اجری هم که ممکن بود داشته باشد زایل شده است. زیرا خداوند بر این کارها آگاه است، ولی چون او برای مردم انجام داده، گزارش آن را نیز به مردم داده است.

ولی مساله مهم‌تر این است که مردم کسی را نماینده نکرده‌اند که برود مجلس و حقوق آنجا را بگیرد و در راه خیر صرف کند، مثل اینکه پزشکان به‌جای ارایه گزارش درمانی خود، نحوه مصرف درآمدهای خود را بگویند. مردم به پزشک پول می‌دهند تا درمان شوند.اینکه او پول را چگونه صرف می‌کند،  مساله بیمار نیست. نماینده باید بیاید و درباره وظایفی که برای آن نماینده شده گزارش عملکرد دهد. نظارت بر امور و قانونگذاری دو وظیفه اصلی نمایندگان است. نماینده‌ای که نسبت به کار خود و انجام وظایفش اطمینان دارد باید درباره این امور توضیح دهد. اینکه در دوره نمایندگی وی صدها میلیارد دلار درآمدهای نفتی چگونه خرج شده است.

او بجای آنکه بیلان ٨٠٠ میلیارد دلار درآمد نفتی دوره احمدی‌نژاد و نقش نظارتی خود را بدهد، می‌خواهد مردم را با یک میلیارد تومان دریافتی خود سرگرم کند. اگر آن پول دریافتی حق او نبوده، پس چرا دریافت کرده و اگر حق او بوده، هر طور که خرج کرده مساله خودش است و به مردم ربطی ندارد. این نوع گزارش دادن با هدف رد گم کردن است. نماینده‌ای که بارها نسبت به مسوولان دولت جدید با تندی برخورد کرد و حتی رفتار وی را یکی از مهم‌ترین دلایل شکست جناح متبوع او می‌دانند، چرا درباره فسادهای کلانی که در دوره دولت مورد علاقه‌اش رخ داده کلمه‌ای نگفته است؟

اگر او به اندازه یک دویست و نودم (تعداد کل نمایندگان) نیز موفق بود، الان ‌باید حداقل پاسخگوی سه میلیارد دلار از درآمدهای نفتی باشد. سه میلیارد دلار، حدود ٩٠٠٠ برابر آن حقوقی است که منت خرج احتمالی آن در راه خیر بر سر مردم گذاشته می‌شود. مردمی که هیچ نیازی به این امور خیریه ندارند، اگر درآمدهای کشورشان درست خرج می‌شد امروز نه بیکاری داشتیم نه افرادی در صف یارانه‌بگیران.

این نوع رفتار میراث دولت احمدی‌نژاد است که نزد دوستانش در مجلس نیز به وفور مشاهده می‌شود. خوب بود این آقای نماینده می‌گفت که آیا از معاون اول دولت خودشان برای انتخابات مجلس پول گرفته است یا خیر؟ اگر نه چرا نسبت به پول گرفتن دیگر دوستانش اعتراض نکرد؟ و اگر گرفته، چرا بجای آنکه از آن دریافتی‌های خود خرج کند، پول حرام را گرفته است. نکته جالب اینکه ایشان گفته‌اند بخشی از این درآمد یک میلیارد دویست میلیون تومانی از طریق جایزه است. ‌ای کاش لیست جوایز خود را ردیف می‌کردند تا ببینیم کجا و چه نهادی این ارقام کلان را و بابت چه ویژگی مهمی در این نماینده به ایشان جایزه داده‌اند؟ چرا این جوایز را به افراد خلاق نمی‌دهند؟

 

منبع: روزنامه اعتماد

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک