کد خبر: 16771
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۳/ اردیبهشت/ ۱۳۹۵ - ۱:۲۷

طرح ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌ها و ارتقای ایمنی عبور و مرور دانش‌آموزان

مسعود مصدقی امروز در گفت‌و‌گو با خوزستان سرافراز اظهار کرد: طرح ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌ها و ارتقای ایمنی عبور و مرور دانش‌آموزان در سال ۹۴ در محورهای ایذه، باغملک، صیدون به اجرا در آمد.

وی افزود: خوشبختانه با تمهیدات صورت گرفته در بخش ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌ها طی سال‌های گذشته شاهد کاهش چشمگیر حوادث و تلفات در بخش دانش‌آموزان در مدارس حاشیه راه‌های استان بوده‌ایم.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های خوزستان تصریح کرد: طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راه‌ها در دو بخش ایمن سازی فیزیکی و نرم افزاری دهدز با اعتباری بالغ بر ۶ هزار و ۴۰۰ میلیون ریال برای بیش از ۴ هزار دانش‌آموز اجرا شد و در این بازه زمانی ۵۵ مدرسه ایمن‌سازی شدند.

مصدقی تصریح کرد: این طرح در خوزستان و در دو بخش ایمن سازی فیزیکی و آموزشی به اجرا در می آید و این در صورتی است که در این سال ۵۵ مدرسه در بخش ایمن سازی فیزیکی با نصب تابلوهای اطلاع رسانی و انتظامی، نصب کردن شیارهای لرزاننده در جاده، خط کشی برای مسیرهای عابر پیاده، گل میخ و نصب چراغ‌های چشمک‌زن با هدف آرام کردن ترافیک و بالا بردن امنیت برای رفت و آمد دانش آموزان در مسیرهای مربوطه به مدرسه انجام گرفت.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: در بخش ایمن‌سازی نرم افزاری نیز توزیع اقلام آموزشی و کمک آموزشی، ایجاد نقوش مدرسه و احتیاط بر روی سطح جاده و آموزش دانش‌آموزان از طریق اساتید مجرب به‌همراه نمایش تیزرهای ایمنی و ارائه مطالبی در رابطه با چگونگی تردد از عرض جاده، گذربان مدرسه و آشنایی با انواع علائم راهنمایی و رانندگی به اجرا گذاشته شد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک