کد خبر: 16784
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۴/ اردیبهشت/ ۱۳۹۵ - ۰:۳۲
سید حمید حسن زاده؛

ما با ایجاد هتل های لوکس و رستوران و غیره دراستان مخالف نیستیم. استانداری به جای احداث رستوران در کنار ساحل کارون باید به مشکلات اساسی استان رسیدگی نماید.

پس از خداحافظی مقتدایی ، گمانه زنی ها برای جایگزین مقتدایی شدت گرفته و گروه های سیاسی و شخصیت های خوزستانی پایتخت نشین نیز رایزنی هایشان دو چندان شده است.

روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه قرار بود در محل سالن جلسات استانداری نشست خبری مقتدایی برگزار گردد،اما ناگهان خبر برکناری مقتدایی نشست خبری را کنسل نمود.

سید حمید حسن زاده رئیس شورای سوم شهر اهواز درخصوص انتخاب استاندار جدید به خبرنگار خوزستان سرافراز ؛ گفت:

استان خوزستان با چالش های بسیارجدی روبرو بوده و باید رئیس‌جمهور محترم جناب آقای دکتر روحانی و وزیرکشور فردی را بعنوان استاندار خوزستان انتخاب نمایند که بتواند مشکلات اساسی این استان را کاهش دهد.

حسن زاده افزود:جاده های برون شهری یا همان جاده های مرگ یکی از چالش های اساسی در این استان می باشد.جاده اهواز به مسجدسلیمان ؛اهواز -ایذه-شهرکرد ؛رامهرمز به بهبهان  یا هفتکل به مسجدسلیمان باعث مرگ خیلی از عزیزان ما در این استان شده و کماکان جاده های مرگ در خوزستان قربانی می گیرند.

وی گفت:هنوز ما در شهرهای شمالی استان مانند ایذه-باغملک-لالی _هفتکل-اندیکا-مسجدسلیمان و غیره با مشکل گازرسانی روبرو هستیم .آیا استانی که نفت و گاز و پتروشیمی کشور را تامین می کندباید بخشی از مردم در روستاها و شهرستان ها فاقد گاز باشند؟

حسن زاده در ادامه افزود:در استانی که عقرب زدگی عامل مرگ مردم میشود نباید رستوران های زنجیره ای در اطراف ساحل کارون ایجاد شود.در لالی؛هفتکل؛اندیکا و مسجدسلیمان بدلیل کمبود امکانات بعضی از همشهریان ما به خاطر عقرب زدگی جان خود را از دست داده اند.

وی خاطر نشان کرد:ما با توسعه و پیشرفت مخالف نیستیم.ما با ایجاد هتل های لوکس و رستوران و غیره دراستان مخالف نیستیم. استانداری به جای احداث رستوران در کنار ساحل کارون باید به مشکلات اساسی استان رسیدگی نماید.برخی از طرح‌هایی که در حاشیه رودخانه کارون در مقطع اهواز در حال ساخت هستند و مجموعه استان بر اجرای آن‌ها تاکید دارند؛براساس قانون خلاف مقررات است.

ما باید مانند دیگر کلانشهرها ساخت رستوران و هتل را به بخش خصوصی و سرمایه گذاران واگذار نماییم.

وی افزود:استان زرخیر خوزستان نقش بسیار مهم و حیاتی در اقتصاد کشور بواسطه درآمدهای نفتی ایفا می کند و بعبارت دیگر حیات اقتصادی کشور با توجه به اقتصاد تک محصولی موجب اتکا کشور به درآمدهای نفتی و وجود اقتصاد نفت محور متکی به درآمدهای نفتی است.اما به تناسب این نقش مهم که استان خوزستان در درآمدهای ملی ایفا می کند این استان خود گرفتار در انبوه مشکلات و به خصوص مشکلات زیست محیطی در مرکز استان است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نگاه مصلحت طلبانه به مشکلات خوزستان همواره یکی از آفات مهم در روند توسعه یافتگی این استان و مانعی در روند رو به رشد این مشکلات بوده است.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک