کد خبر: 16938
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۶/ اردیبهشت/ ۱۳۹۵ - ۶:۰۷

بنام خدا

آسمان اقواممان این روزها دلگیر و ابریست و باز تفرقه افکنان سعی در ایجاد شکاف میان انسان ها و فرهنگ هایی نموده اند که سال هاست در کنار هم زندگی می کنند. به راستی چه کسانی از ایجاد تفرقه سود میبرند؟ آیا سردار شجاع لر که تأثیرش در پیروزی نهضت مشروطه اگر بیشتر از ستار خان و باقر خان نباشد قطعن کمتر نیست، نمادی ملی برای این مرز و بوم به شمار نمیرود؟

آیا در زمانه ی نو، هنوز افرادی با تفکر کهنه، جایگاهی دارند؟ به راستی وقتی می شود این تفاوت ها را با احترام به نقطه اتکایی برای جامعه تبدیل کنیم چرا همچنان عده ای اصرار دارند خاری باشند در چشم اقوام غیور میهنمان؟

موسسه برنا وارثان ایل انزجار خود را از این حرکت زشت و زننده اعلام می دارد و خود را در این اتفاق رخ داده، در کنار مردم غیور لر میداند. چرا که رسالت خود را اتحاد اقوام ایرانی میدانیم و این اتحاد میسر نمی شود مگر با احترام گذشتن به هویت تک تک اقوام.

از علما و به ویژه ائمه جمعه عاجزانه تقاضا داریم متوجه تأثیر کلامشان در اقشار مختلف جامعه باشند و مبادا در لباس پیامبر وحدت، سخنانی بر زبان برانند که وحدت شکن باشد و موجب تحریک قانون شکنان باشد.

در پایان از قوم بزرگ لر، علی الخصوص بختیاری های بزرگوار صمیمانه میخواهیم که اجازه ندهند تفرقه افکنان به اهداف پلید خویش دست یابند و به آرامش میهنمان که لحظه لحظه اش مدیون خون پاک شهیدان است، خدشه ای وارد شود.

و از مسئولین مصرانه خواستار پیگیری قاطع این اتفاق هستیم تا با برخورد فوری، مانع از وقوع مجدد این دست حوادث گردند و زمینه را برای رفع همیشگی این حرکت ها فراهم کنند چرا که تنها در سایه قانون میتوانیم همدیگر را به رسمیت بشناسیم و تنها با زبان قانون میتوان عدالت اجتماعی را برقرار ساخت.

موسسه برنا وارثان ایل

٢۶ اردیبهشت ٩۵

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک