کد خبر: 16911
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۷/ اردیبهشت/ ۱۳۹۵ - ۴:۲۵

بسمه تعالی

سرلشکر پاسدار دکتر محسن رضایی – دامه توفیقاته

دبیر محترم مجمع تشخیص مصلت نظام

با اهدای سلام و تحیت

جناب عالی مانند سایر مردم ایران زمین از واقعه ی دردناک اهانت به مجسمه سردار اسعد بختیاری در جونقان مطلع هستید. در اخبار آمده که شما دستور پیگیری و طی تماس تلفنی با جناب شمخانی ، دبیر شواری عالی امنیت ملی خواهان برخورد جدی با عاملین این رخداد بوده اید. اما گویی غافل از این هستید که جنس این مصائب و مطالبات (( فرهنگی )) است نه (( نظامی و امنیتی)) ! اینکه هرباره چنین اتفاقی می افتد و حضرت عالی به دنبال تلطیف اوضاع هستید ، خدمتی بس عظیم و ارزشمند به نظام مقدس جمهوری اسلامی و جامعه می باشد اما اینکه ، چرا شما به عنوان ذی نفوذترین رجل بختیاری در کشور هیچ گاه اهتمام به فعالیت های فرهنگی و اصلاح بنیادین این دست مشکلات نداشته اید جای سوال است ؟!

دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام ، که مسئولیت اداره آن با جناب عالی می باشد یک نهاد برنامه محور ، کارشناس محور و تخصص محور است ! در مسائل کلان کشور مطالعه و مداقه می نماید و بررسی ، نقد ، پژوهش ، تدوین و قس علی هذه را بر عهده دارد. حتما در نهاد مزبور بخش های فرهنگی اجتماعی وجود دارد و حتما در این راستا کارهایی صورت گرفته ، اما سوال اینجاست که چقدر از این توش و توان و تجربه را برای مردم بختیاری مصروف ساخته اید و به چه میزان در حوزه اختیارات خود به این مهم اصرار ورزیده اید ؟

حضرت عالی بهتر از هرکس می دانید ، سال ۸۸ که عده ای می خواستند ریشه داران انقلاب از جمله شما را به حاشیه ببرند و با اتهامات واهی سعی در تخریبتان داشتند چگونه با پشتوانه برادران و خواهران خود در خوزستان و چهارمحال متوجه شدند که با شما نمی توانند همان کاری را کنند که با دیگران کردند ، و یا بهتر از حقیر می دانید که بختیاری ها در سال ۹۲ با چه غیرت و عزتی به میدان آمدند و شما را حمایت نمودند ، بررسی جغرافیای آرای شما و فعالیت های بختیاری ها در ستادهای انتخاباتی شما شاهد این ادعاست.

جناب آقایی دکتر رضایی ، هدف از نگارش این سطور بیان بی پرده و شفاف گفتنی های مردم و نگاه عموم مردم بختیاری به شماست که می توانید با ارزیابی ها و شیوه های پژوهش اجتماعی صحت و سقم آن را بسنجید ! بختیاری ها برای شما بیش از آنچیزی که وظیفه داشتند، خود را هزینه کرده اند اما هیچ گاه شما آنچنان که باید در خور زحمات ایشان باشد ، برایشان اقدامی نفرمودید !

جناب سردار ، اینکه شما در قصه سریال (( سرزمین کهن)) و حالا هم در هتاکی های جونقان به دنبال صدور دستورات امنیتی و حل و فضل معضل هستید کافی نیست ، این مسئله ریشه دار بوده و یک فرآیند تاریخی می باشد که باید آن را حل و فصل نمود اگر نه ممکن است بارها و بارها در آینده به انحاء مختلف تکرار شود و مدام بخشی از جامعه درگیر چالش های فرهنگی و اجتماعی باشد. چنانچه در ماجرای سرزمین کهن و پس از ختم غائله آن ، شما به فکر ایجاد و بسط یک نهاد فرهنگی و یا حمایت از بنیادها و موسسات فرهنگی اجتماعی بختیاری می بودید ، قطعا ماجرای جونقان تکرار نمی شد ! اگر چنین نهادی می بود و با فعالیت های فرهنگی به دیگران تاریخ و فرهنگ خود را ثابت می کردیم هرگز هیچ کس اتهام تعارض با اسلام ، انحراف و مسائلی از این دست که جز تهمت و افترای تاریخی چیزی بیش نیستند را ، روا نمی داشتند.

برادر ارجمند ، مردم بختیاری به علل مختلفی از شما انتظار دارند ، این انتظار بی جا نیست ! از شما عاجرانه تقضا دارم به جای دستورات و پیگری های (( سیاسی امنیتی )) به فکر ایجاد نهادهای (( پژوهشی و فرهنگی )) برای بختیاری ها باشید تا مجدد شاهد چنین واقایعی نباشیم. ای کاش قدری از لایه ها و افراد سیاسی و نظامی اطراف خود بکاهید و مجالی برای حضور و ظهور فرهنگیان ، دانشگاهیان و متخصصان این عرصه فراهم سازید تا ان شالله شاهد یک تحول فرهنگی باشیم.

کاشها کاشتم و سینه ی گلدان خالیست

دیـگر از گفتن ای کـاش بدم مـی آیـد

والسلام علی من اتبع الهدی

برادرتان ، رضا خصالی لالوی

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک