کد خبر: 17019
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۳۱/ اردیبهشت/ ۱۳۹۵ - ۱:۵۶

رئیس انجمن خبرگان کشاورزان استان اصفهان با طرح این سؤال که چرا ۲۵۰ میلیون مترمکعب آبی که سهم اصفهان بود به استان دیگر رفته است، گفت: قرار بود ۱۸۰ میلیون مترمکعب آب به اصفهان بیاید اما به استان‌های یزد و کرمان انتقال داده شده است.

 اسفندیار امینی درباره تونل بهشت‌آباد اظهار داشت: تونل بهشت‌آباد یک بحث قدیمی است و با مطالعات و بررسی‌هایی که صورت گرفته، حجم آب این تونل یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون مترمکعب بود اما در طول ۱۵ سال گذشته این میزان آب به دلایل نامعلوم دستخوش تغییر شد و به ۵۸۰ میلیون مترمکعب آب تبدیل شد که قرار شد ۲۵۰ میلیون مترمکعب این آب به اصفهان بیاید و درواقع این طرح به نام اصفهان و به کام دیگر استان‌ها شد.

وی با بیان اینکه اکنون ۲۵۰ میلیون مترمکعب آب به استان یزد به اسم آب شرب رفته است، افزود: یزد استانی است که ۹۴۰ هزار نفر جمعیت دارد و با فرض اینکه هیچ آبی از قدیم در این استان نبوده، نیاز واقعی آب این استان کمتر از ۵۰ میلیون مترمکعب است اما بااین‌حال سالانه ۶۵ میلیون مترمکعب آب به این استان انتقال داده می‌شود.

رئیس انجمن خبرگان کشاورزان استان اصفهان با طرح این سؤال که چرا ۲۵۰ میلیون مترمکعب آبی که سهم اصفهان بود به استان دیگر رفته است، بیان کرد: قرار بود ۱۸۰ میلیون مترمکعب آب به اصفهان بیاید اما به استان‌های یزد و کرمان انتقال داده شد و این آب قرار بود جایگزین حق‌آبه زیست‌محیطی و کشاورزی استان اصفهان باشد و مشخص نیست که چه دست‌هایی پشت پرده است.

وی با بیان اینکه این انتقال آب به دلیل بحث‌‌های علمی، اجتماعی و مردمی نیست و لابی‌هایی صورت می‌گیرد که ما از آن بی‌خبر هستیم، تصریح کرد: درباره اصفهان یک جو اصفهان ستیزی وجود دارد و در هر زمینه در مقابل اصفهان مقاومت می‌شود و دلیل این موضوع عدم شناخت درست از اصفهان است و نمایندگان باید با انسجام بیشتری واقعیت‌های اصفهان را در سطح ملی مطرح کنند.

امینی ادامه داد: مسئولان همیشه سعی کردن که اصفهان را یک استان پرآب و رنگ نشان دهند، این در حالی است که همه اصفهان پل خواجو و چهارباغ نیست بلکه اصفهان متحمل مشکلاتی نظیر مهاجرت و ایجاد پروژه‌های ملی است که منافع آن ملی بوده اما به ضرر اصفهان هستند.

وی بیان کرد: باید با نشان دادن جاذبه‌های واقعی اصفهان، توسعه زمین‌های کشاورزی بالادست زاینده‌رود را که از حق مردم اصفهان تغذیه می‌شوند را نیز نشان داد هم‌چنین باید خشکی شرق اصفهان و فقر و کمبودهای استان را نیز در سطح کلان بیان کرد.

 

منبع:تسنیم

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک