کد خبر: 17086
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۳/ خرداد/ ۱۳۹۵ - ۵:۲۹

 

از چراهای مجهول و مانده از مدیریت مقتدایی تا مردی که در خرداد می آید و بی گمان صورتش از بنفش سبزتر است.

⭐️بر کرسی مقتدایی آیا بالاخره احمدی خواهد نشست!؟

آیا انتخاب او در جهت اهداف عالیه استان است یا تمکین بی چون و چرا ی تهران!؟ یا در تعریفی دیگر:

آیا استاندار احمدی تابع محض پایتخت و پلان های بعدی نمایشی که پنهان است خواهد بود!؟

به زعم نگارنده با نگاهی به کارنامه احمدی او به تعبیری انگار بنظر نمی رسد که بتواند کشتی مواج بر محاسبات غلط مقتدایی را به سلامت به ساحل کارون برساند !

با اندکی تغییر در تفکرات بزرگان سیاسی خوزستان میشود از انتخاب استاندار آتی و تلاش یا تمایلات تامل آور او به تهران ،اجتناب و گزینه ای مطلوب تر را با جهت جلوگیری از اتلاف وقت و اختلافات ،مشخص کرد …..

اگر نظر مرا بخواهید می نویسم که من چندان خوشبین به انتخاب او نیستم چرا که ما مدیری اجرایی میخواهیم نه امنیتی!

 گویا اگر اتفاق خاصی نیفتد با توجه به اخبار رسیده و تحلیل های چند کانال خبری از مراجع ذی نفوذ در پایتخت ،دبیر شورای امنیت دولت خاتمی، علی اصغر احمدی ۹۹درصد، استاندار خوزستان شده و یا اواخر این هفته یا اوایل هفته آینده به شکل رسمی حکم ایشان ابلاغ و سپس با حضور وزیر کشور مراسم معارفه انجام خواهد گرفت.

⭕️پس از کش و قوس های فراوان و سبک و سنگین نمودن نزدیک به ده نام برای جانشینی تصدی استانداری خوزستان بالاخره دولت به این نتیجه رسیده که احمدی با توجه به تجربه ای که دارد می تواند سکان هدایت دیار خوز و خرما را به دست بگیرد تا استاندار و ،والی جغرافیایی شود که از هر نظر با نقاط دیگر متمایز است !

?او(احمدی) می خواهد کشتی طوفان زده استان را در امواج متلاطم کارون و کرخه ،سالم و سلامت به ساحل برسد امواج اروند و بلم های بی بادبان اش که وقت طوفان ،چنان سرگردان آب ها میشود که آه از دمان آدم بر می خیزد …..

?استانی که از اقبال بلندش بر دریایی از طلای سیاه خفته است دریایی از معادن و منطقه ای سرشار از برکت و پرباری،از هر پنجره که بخواهیم به او بنگریم می بینیم خوزستان سنگین ترین قسمت ایران و قلب تپنده آسیاست و بزرگترین بازار جهان یعنی بازار عراق نیز در کنار ما انتظار اشتغال و توسعه را می کشد تابلکه وی از اشتباهات مقتدایی و مدیریت اش عبرت گرفته و منطقه را به ثبات نسبی برساند اگر چه دولت روحانی یقینا در یکسال باقیمانده می خواهد حساب دقیق و دیگری روی خوزستان باز کند که در این دقت بنوعی دلبستگی اش تنها انتخابات آتی ست تا بلکه هم دکتر روحانی به سلامت به دور دوم ریاست جمهوری اش بیاندیشد و برسد و هم استان از تحول اخیر سهمی از توسعه داشته باشد. …..

?آیا استاندار جدید تنها گوش بفرمان پایتخت ،بله قربانگوی محض پاستور و پلان های بعدی نمایش اش خواهد بود یا او آمده تا موقعیت بحرانی استان را با تجربه ای که دارد مدیریت کند !؟

آیا در واقع احمدی استاندار قابل قبولی برای استان است یا دولت یا هردو!؟

?بانگاهی به کارنامه ایشان به وضوح در می یابید که ما مدیری ممتاز و ملی و مسلط تر از وی می خواهیم و احمدی در طول دوره اش کارنامه اش به وضوح پیداست شاید بتوان گفت که تنها خصوصیت یا مشخصه وی تجربه بالای اوست و این نکته چون دیگر نکات البته از ضعف های مشهود دولت دکتر روحانی در استفاده از افراد پابه سن گذاشته دارد….

?آیا او چون پیران بی انگیزه تنها تمایل اش به تهران و تلاش برای جلب رضایت آن ها خواهد بود یا نه ،وی آمده تا بگوید بالطبع و بالتبع از دکتر روحانی کلیددار با تجربه و قابل قبولی ست که قفل را با تجربه و درایت به راحتی می گشاید!؟

?کوتاه کلام که آنچه مبرهن است اینکه احمدی گویا تقریبا ورودش به استان قطعی شده اما چشم این قلم زیاد به تحولات و توسعه در استان و زمامداری وی آب نمی خورد اگر چه او فعلا به مثابه صندوقی در بسته است که شاید درون او گنج باشد و ای بسا تهی از هر تلاش و توسعه ای …….

اما نباید فراموش کرد که :

?ما مدیری اجرایی می خواهیم نه امنیتی!

?کاش روزهای آتی بزرگان سیاسی استان در تفکراتشان،تغییراتی بدهند تا بلکه ما با گزینه ای مطلوب تر در مدیریت کلان و اصلی استان روبرو شویم،کسی که حداقل انگیزه بهتری و بیشتری برای کار داشته باشد و در جهت اهداف عالیه استان ،این انتخاب صورت بگیرد نه در جهت منافع تهران. بدرود

?دکتر سعید آژده دوشنبه ۳خرداد ۱۳۹۵

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک